VM i parløb

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Scotson, Callum Australien Bronze
2018 (3.plads) Meyer, Cameron Australien Bronze
2018 (2.plads) Mora Vedri, Sebastian Spanien Sølv
2018 (2.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Sølv
2018 (1.plads) Reinhardt, Theo Tyskland Guld
2018 (1.plads) Kluge, Roger Tyskland Guld
2017 (3.plads) De Ketele, Kenny Belgien Bronze
2017 (3.plads) De Pauw, Moreno Belgien Bronze
2017 (2.plads) Scotson, Callum Australien Sølv
2017 (2.plads) Meyer, Cameron Australien Sølv
2017 (1.plads) Thomas, Benjamin Frankrig Guld
2017 (1.plads) Kneisky, Morgan Frankrig Guld
2016 (3.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Bronze
2016 (3.plads) Mora Vedri, Sebastian Spanien Bronze
2016 (2.plads) Thomas, Benjamin Frankrig Sølv
2016 (2.plads) Kneisky, Morgan Frankrig Sølv
2016 (1.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Guld
2016 (1.plads) Cavendish, Mark Storbritannien Guld
2015 (3.plads) Vergaerde, Otto Belgien Bronze
2015 (3.plads) De Buyst, Jasper Belgien Bronze
2015 (2.plads) Viviani, Elia Italien Sølv
2015 (2.plads) Bertazzo, Liam Italien Sølv
2015 (1.plads) Kneisky, Morgan Frankrig Guld
2015 (1.plads) Coquard, Bryan Frankrig Guld
2014 (3.plads) Schir, Théry Schweiz Bronze
2014 (3.plads) Küng, Stefan Schweiz Bronze
2014 (2.plads) Hacecký, Vojtech Tjekkiet Sølv
2014 (2.plads) Bláha, Martin Tjekkiet Sølv
2014 (1.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Guld
2014 (1.plads) Muntaner Juaneda, David Spanien Guld
2013 (3.plads) Reinhardt, Theo Tyskland Bronze
2013 (3.plads) Bommel, Henning Tyskland Bronze
2013 (2.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Sølv
2013 (2.plads) Muntaner Juaneda, David Spanien Sølv
2013 (1.plads) Kneisky, Morgan Frankrig Guld
2013 (1.plads) Brisse, Vivien Frankrig Guld
2012 (3.plads) Meyer, Cameron Australien Bronze
2012 (3.plads) Howard, Leigh Australien Bronze
2012 (2.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Sølv
2012 (2.plads) Swift, Ben Storbritannien Sølv
2012 (1.plads) Van Hoecke, Gijs Belgien Guld
2012 (1.plads) De Ketele, Kenny Belgien Guld
2011 (3.plads) Schep, Peter Holland Bronze
2011 (3.plads) Bos, Theo Holland Bronze
2011 (2.plads) Hochmann, Jiri Tjekkiet Sølv
2011 (2.plads) Bláha, Martin Tjekkiet Sølv
2011 (1.plads) Meyer, Cameron Australien Guld
2011 (1.plads) Howard, Leigh Australien Guld
2010 (3.plads) Schets, Steve Belgien Bronze
2010 (3.plads) De Poortere, Ingmar Belgien Bronze
2010 (2.plads) Riblon, Christophe Frankrig Sølv
2010 (2.plads) Kneisky, Morgan Frankrig Sølv
2010 (1.plads) Meyer, Cameron Australien Guld
2010 (1.plads) Howard, Leigh Australien Guld
2009 (3.plads) Hochmann, Jiri Tjekkiet Bronze
2009 (3.plads) Bláha, Martin Tjekkiet Bronze
2009 (2.plads) Howard, Leigh Australien Sølv
2009 (2.plads) Meyer, Cameron Australien Sølv
2009 (1.plads) Mørkøv, Michael Danmark Guld
2009 (1.plads) Rasmussen, Alex Danmark Guld
2008 (3.plads) Mørkøv, Michael Danmark Bronze
2008 (3.plads) Rasmussen, Alex Danmark Bronze
2008 (2.plads) Pollack, Olaf Tyskland Sølv
2008 (2.plads) Kluge, Roger Tyskland Sølv
2008 (1.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Guld
2008 (1.plads) Cavendish, Mark Storbritannien Guld
2007 (3.plads) Lazar, Petr Tjekkiet Bronze
2007 (3.plads) Kankovsky, Alois Tjekkiet Bronze
2007 (2.plads) Schep, Peter Holland Sølv
2007 (2.plads) Stam, Danny Holland Sølv
2007 (1.plads) Marvulli, Franco Schweiz Guld
2007 (1.plads) Risi, Bruno Schweiz Guld
2006 (3.plads) Perez, Walter Fernando Argentina Bronze
2006 (3.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Bronze
2006 (2.plads) Rybin, Volodymyr Ukraine Sølv
2006 (2.plads) Polatayko, Lyubomyr Ukraine Sølv
2006 (1.plads) Galvez, Isaac Spanien Guld
2006 (1.plads) Llaneras Rossello, Juan Spanien Guld
2005 (3.plads) Gilmore, Matthew Belgien Bronze
2005 (3.plads) Keisse, Iljo Belgien Bronze
2005 (2.plads) Slippens, Robert Holland Sølv
2005 (2.plads) Stam, Danny Holland Sølv
2005 (1.plads) Hayles, Robert Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Cavendish, Mark Storbritannien Guld
2004 (3.plads) Slippens, Robert Holland Bronze
2004 (3.plads) Stam, Danny Holland Bronze
2004 (2.plads) Marvulli, Franco Schweiz Sølv
2004 (2.plads) Risi, Bruno Schweiz Sølv
2004 (1.plads) Perez, Walter Fernando Argentina Guld
2004 (1.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Guld
2003 (3.plads) Perez, Walter Fernando Argentina Bronze
2003 (3.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Bronze
2003 (2.plads) Roulston, Hayden New Zealand Sølv
2003 (2.plads) Henderson, Greg New Zealand Sølv
2003 (1.plads) Marvulli, Franco Schweiz Guld
2003 (1.plads) Risi, Bruno Schweiz Guld
2002 (3.plads) Simon, Edgardo Argentina Bronze
2002 (3.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Bronze
2002 (2.plads) Stocher, Franz Østrig Sølv
2002 (2.plads) Garber, Roland Østrig Sølv
2002 (1.plads) Perque, Franck Frankrig Guld
2002 (1.plads) Neuville, Jérôme Frankrig Guld
2001 (3.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Bronze
2001 (3.plads) Curuchet, Gabriel Ovidio Argentina Bronze
2001 (2.plads) Galvez, Isaac Spanien Sølv
2001 (2.plads) Llaneras Rossello, Juan Spanien Sølv
2001 (1.plads) Neuville, Jérôme Frankrig Guld
2001 (1.plads) Sassone, Robert Frankrig Guld
2000 (3.plads) Simon, Edgardo Argentina Bronze
2000 (3.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Bronze
2000 (2.plads) Galvez, Isaac Spanien Sølv
2000 (2.plads) Llaneras Rossello, Juan Spanien Sølv
2000 (1.plads) Weispfenning, Erik Tyskland Guld
2000 (1.plads) Steinweg, Stefan Tyskland Guld
1999 (3.plads) Pollack, Olaf Tyskland Bronze
1999 (3.plads) Kappes, Andreas Tyskland Bronze
1999 (2.plads) Piil, Jakob Danmark Sølv
1999 (2.plads) Madsen, Jimmi Danmark Sølv
1999 (1.plads) Galvez, Isaac Spanien Guld
1999 (1.plads) Llaneras Rossello, Juan Spanien Guld
1998 (3.plads) Steinweg, Stefan Tyskland Bronze
1998 (3.plads) Kappes, Andreas Tyskland Bronze
1998 (2.plads) Collinelli, Andrea Italien Sølv
1998 (2.plads) Martinello, Silvio Italien Sølv
1998 (1.plads) Gilmore, Matthew Belgien Guld
1998 (1.plads) De Wilde, Etienne Belgien Guld
1997 (3.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Bronze
1997 (3.plads) Curuchet, Gabriel Ovidio Argentina Bronze
1997 (2.plads) Villa, Marco Italien Sølv
1997 (2.plads) Martinello, Silvio Italien Sølv
1997 (1.plads) Alzamora Riera, Miguel Spanien Guld
1997 (1.plads) Llaneras Rossello, Juan Spanien Guld
1996 (3.plads) Wolf, Carsten Tyskland Bronze
1996 (3.plads) Kappes, Andreas Tyskland Bronze
1996 (2.plads) Pate, Stephen Australien Sølv
1996 (2.plads) McGrory, Scott Australien Sølv
1996 (1.plads) Villa, Marco Italien Guld
1996 (1.plads) Martinello, Silvio Italien Guld
1995 (3.plads) Risi, Bruno Schweiz Bronze
1995 (3.plads) Betschart, Kurt Schweiz Bronze
1995 (2.plads) Curuchet, Juan Esteban Argentina Sølv
1995 (2.plads) Curuchet, Gabriel Ovidio Argentina Sølv
1995 (1.plads) Villa, Marco Italien Guld
1995 (1.plads) Martinello, Silvio Italien Guld