VM i holdtidskørsel, Trade Teams

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Küng, Stefan Schweiz Bronze (BMC Racing Team)
2018 (3.plads) Van Garderen, Tejay USA Bronze (BMC Racing Team)
2018 (3.plads) Caruso, Damiano Italien Bronze (BMC Racing Team)
2018 (3.plads) Bevin, Patrick New Zealand Bronze (BMC Racing Team)
2018 (3.plads) Dennis, Rohan Australien Bronze (BMC Racing Team)
2018 (3.plads) Van Avermaet, Greg Belgien Bronze (BMC Racing Team)
2018 (2.plads) Kragh Andersen, Søren Danmark Sølv (Team Sunweb)
2018 (2.plads) Oomen, Sam Holland Sølv (Team Sunweb)
2018 (2.plads) Dumoulin, Tom Holland Sølv (Team Sunweb)
2018 (2.plads) Matthews, Michael Australien Sølv (Team Sunweb)
2018 (2.plads) Haga, Chad USA Sølv (Team Sunweb)
2018 (2.plads) Kelderman, Wilco Holland Sølv (Team Sunweb)
2018 (1.plads) Terpstra, Niki Holland Guld (Quick Step Floors)
2018 (1.plads) Asgreen, Kasper Danmark Guld (Quick Step Floors)
2018 (1.plads) Jungels, Bob Luxembourg Guld (Quick Step Floors)
2018 (1.plads) Lampaert, Yves Belgien Guld (Quick Step Floors)
2018 (1.plads) De Plus, Laurens Belgien Guld (Quick Step Floors)
2018 (1.plads) Schachmann, Maximilian Tyskland Guld (Quick Step Floors)
2017 (3.plads) Doull, Owain Storbritannien Bronze (Team SKY)
2017 (3.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Bronze (Team SKY)
2017 (3.plads) Kwiatkowski, Michal Polen Bronze (Team SKY)
2017 (3.plads) Kiryienka, Vasil Hviderusland Bronze (Team SKY)
2017 (3.plads) Froome, Chris Storbritannien Bronze (Team SKY)
2017 (3.plads) Moscon, Gianni Italien Bronze (Team SKY)
2017 (2.plads) Dillier, Silvan Schweiz Sølv (BMC Racing Team)
2017 (2.plads) Scotson, Miles Australien Sølv (BMC Racing Team)
2017 (2.plads) Van Garderen, Tejay USA Sølv (BMC Racing Team)
2017 (2.plads) Dennis, Rohan Australien Sølv (BMC Racing Team)
2017 (2.plads) Oss, Daniel Italien Sølv (BMC Racing Team)
2017 (2.plads) Küng, Stefan Schweiz Sølv (BMC Racing Team)
2017 (1.plads) Kelderman, Wilco Holland Guld (Team Sunweb)
2017 (1.plads) Kämna, Lennard Tyskland Guld (Team Sunweb)
2017 (1.plads) Oomen, Sam Holland Guld (Team Sunweb)
2017 (1.plads) Dumoulin, Tom Holland Guld (Team Sunweb)
2017 (1.plads) Kragh Andersen, Søren Danmark Guld (Team Sunweb)
2017 (1.plads) Matthews, Michael Australien Guld (Team Sunweb)
2016 (3.plads) Tuft, Svein Canada Bronze (Orica-Bikeexchange)
2016 (3.plads) Matthews, Michael Australien Bronze (Orica-Bikeexchange)
2016 (3.plads) Impey, Darryl Sydafrika Bronze (Orica-Bikeexchange)
2016 (3.plads) Hepburn, Michael Australien Bronze (Orica-Bikeexchange)
2016 (3.plads) Edmondson, Alexander Australien Bronze (Orica-Bikeexchange)
2016 (3.plads) Durbridge, Luke Australien Bronze (Orica-Bikeexchange)
2016 (2.plads) Rosskopf, Joey USA Sølv (BMC Racing Team)
2016 (2.plads) Quinziato, Manuel Italien Sølv (BMC Racing Team)
2016 (2.plads) Phinney, Taylor USA Sølv (BMC Racing Team)
2016 (2.plads) Oss, Daniel Italien Sølv (BMC Racing Team)
2016 (2.plads) Küng, Stefan Schweiz Sølv (BMC Racing Team)
2016 (2.plads) Dennis, Rohan Australien Sølv (BMC Racing Team)
2016 (1.plads) Vermote, Julien Belgien Guld (Etixx - Quick Step)
2016 (1.plads) Terpstra, Niki Holland Guld (Etixx - Quick Step)
2016 (1.plads) Martin, Tony Tyskland Guld (Etixx - Quick Step)
2016 (1.plads) Lampaert, Yves Belgien Guld (Etixx - Quick Step)
2016 (1.plads) Kittel, Marcel Tyskland Guld (Etixx - Quick Step)
2016 (1.plads) Jungels, Bob Luxembourg Guld (Etixx - Quick Step)
2015 (3.plads) Sütterlin, Jasha Tyskland Bronze (Movistar Team)
2015 (3.plads) Malori, Adriano Italien Bronze (Movistar Team)
2015 (3.plads) Izagirre Insausti, Jon Spanien Bronze (Movistar Team)
2015 (3.plads) Dowsett, Alex Storbritannien Bronze (Movistar Team)
2015 (3.plads) Castroviejo, Jonathan Spanien Bronze (Movistar Team)
2015 (3.plads) Amador Bipkazacova, Andrey Costa Rica Bronze (Movistar Team)
2015 (2.plads) Uran Uran, Rigoberto Colombia Sølv (Etixx - Quick Step)
2015 (2.plads) Terpstra, Niki Holland Sølv (Etixx - Quick Step)
2015 (2.plads) Martin, Tony Tyskland Sølv (Etixx - Quick Step)
2015 (2.plads) Lampaert, Yves Belgien Sølv (Etixx - Quick Step)
2015 (2.plads) Kwiatkowski, Michal Polen Sølv (Etixx - Quick Step)
2015 (2.plads) Boonen, Tom Belgien Sølv (Etixx - Quick Step)
2015 (1.plads) Quinziato, Manuel Italien Guld (BMC Racing Team)
2015 (1.plads) Phinney, Taylor USA Guld (BMC Racing Team)
2015 (1.plads) Oss, Daniel Italien Guld (BMC Racing Team)
2015 (1.plads) Küng, Stefan Schweiz Guld (BMC Racing Team)
2015 (1.plads) Dillier, Silvan Schweiz Guld (BMC Racing Team)
2015 (1.plads) Dennis, Rohan Australien Guld (BMC Racing Team)
2014 (3.plads) Vermote, Julien Belgien Bronze (Omega Pharma-Quickstep)
2014 (3.plads) Terpstra, Niki Holland Bronze (Omega Pharma-Quickstep)
2014 (3.plads) Serry, Pieter Belgien Bronze (Omega Pharma-Quickstep)
2014 (3.plads) Martin, Tony Tyskland Bronze (Omega Pharma-Quickstep)
2014 (3.plads) Kwiatkowski, Michal Polen Bronze (Omega Pharma-Quickstep)
2014 (3.plads) Boonen, Tom Belgien Bronze (Omega Pharma-Quickstep)
2014 (2.plads) Tuft, Svein Canada Sølv (Orica Greenedge)
2014 (2.plads) Mouris, Jens Holland Sølv (Orica Greenedge)
2014 (2.plads) Lancaster, Brett Australien Sølv (Orica Greenedge)
2014 (2.plads) Howson, Damien Australien Sølv (Orica Greenedge)
2014 (2.plads) Hepburn, Michael Australien Sølv (Orica Greenedge)
2014 (2.plads) Durbridge, Luke Australien Sølv (Orica Greenedge)
2014 (1.plads) Velits, Peter Slovakiet Guld (BMC Racing Team)
2014 (1.plads) Van Garderen, Tejay USA Guld (BMC Racing Team)
2014 (1.plads) Quinziato, Manuel Italien Guld (BMC Racing Team)
2014 (1.plads) Oss, Daniel Italien Guld (BMC Racing Team)
2014 (1.plads) Dillier, Silvan Schweiz Guld (BMC Racing Team)
2014 (1.plads) Dennis, Rohan Australien Guld (BMC Racing Team)
2013 (3.plads) Siutsou, Kanstantsin Hviderusland Bronze (SKY Procycling)
2013 (3.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Bronze (SKY Procycling)
2013 (3.plads) Boasson Hagen, Edvald Norge Bronze (SKY Procycling)
2013 (3.plads) Froome, Chris Storbritannien Bronze (SKY Procycling)
2013 (3.plads) Kiryienka, Vasil Hviderusland Bronze (SKY Procycling)
2013 (3.plads) Porte, Richard Julian Australien Bronze (SKY Procycling)
2013 (2.plads) Mouris, Jens Holland Sølv (Orica Greenedge)
2013 (2.plads) Hepburn, Michael Australien Sølv (Orica Greenedge)
2013 (2.plads) Lancaster, Brett Australien Sølv (Orica Greenedge)
2013 (2.plads) Impey, Darryl Sydafrika Sølv (Orica Greenedge)
2013 (2.plads) Durbridge, Luke Australien Sølv (Orica Greenedge)
2013 (2.plads) Tuft, Svein Canada Sølv (Orica Greenedge)
2013 (1.plads) Kwiatkowski, Michal Polen Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2013 (1.plads) Vandewalle, Kristof Belgien Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2013 (1.plads) Velits, Peter Slovakiet Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2013 (1.plads) Terpstra, Niki Holland Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2013 (1.plads) Martin, Tony Tyskland Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2013 (1.plads) Chavanel, Sylvain Frankrig Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2012 (3.plads) Tuft, Svein Canada Bronze (Orica GreenEdge)
2012 (3.plads) Mouris, Jens Holland Bronze (Orica GreenEdge)
2012 (3.plads) Meyer, Cameron Australien Bronze (Orica GreenEdge)
2012 (3.plads) Langeveld, Sebastian Holland Bronze (Orica GreenEdge)
2012 (3.plads) Durbridge, Luke Australien Bronze (Orica GreenEdge)
2012 (3.plads) Bewley, Sam New Zealand Bronze (Orica GreenEdge)
2012 (2.plads) Van Garderen, Tejay USA Sølv (BMC Racing Team)
2012 (2.plads) Quinziato, Manuel Italien Sølv (BMC Racing Team)
2012 (2.plads) Pinotti, Marco Italien Sølv (BMC Racing Team)
2012 (2.plads) Phinney, Taylor USA Sølv (BMC Racing Team)
2012 (2.plads) Gilbert, Philippe Belgien Sølv (BMC Racing Team)
2012 (2.plads) Ballan, Alessandro Italien Sølv (BMC Racing Team)
2012 (1.plads) Velits, Peter Slovakiet Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2012 (1.plads) Vandewalle, Kristof Belgien Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2012 (1.plads) Terpstra, Niki Holland Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2012 (1.plads) Martin, Tony Tyskland Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2012 (1.plads) Chavanel, Sylvain Frankrig Guld (Omega Pharma-Quickstep)
2012 (1.plads) Boonen, Tom Belgien Guld (Omega Pharma-Quickstep)