VM i holdsprint, Junior

År Cykelrytter Land Kommentar
2017 (3.plads) Rochna, Daniel Polen Bronze
2017 (3.plads) Kowal, Lukasz Polen Bronze
2017 (3.plads) Laczkowski, Cezary Polen Bronze
2017 (2.plads) Hinze, Carl Tyskland Sølv
2017 (2.plads) Edbauer, Elias Tyskland Sølv
2017 (2.plads) Bichler, Timo Tyskland Sølv
2017 (1.plads) Rostov, Pavel Rusland Guld
2017 (1.plads) Nesterov, Dmitry Rusland Guld
2017 (1.plads) Komkov, Daniil Rusland Guld
2016 (3.plads) Hinze, Carl Tyskland Bronze
2016 (3.plads) Zschocke, Felix Tyskland Bronze
2016 (3.plads) Schröter, Nik Tyskland Bronze
2016 (2.plads) Lodge, Harrison Australien Sølv
2016 (2.plads) Rowley, Conor Australien Sølv
2016 (2.plads) Scott, Cameron Australien Sølv
2016 (1.plads) Nesterov, Dmitry Rusland Guld
2016 (1.plads) Rostov, Pavel Rusland Guld
2016 (1.plads) Dmitriev, Mikhail Rusland Guld
2015 (3.plads) Czyszczewski, Marcin Polen Bronze
2015 (3.plads) Lewandowski, Michal Polen Bronze
2015 (3.plads) Milek, Mateusz Polen Bronze
2015 (2.plads) Radzikiewicz, Derek Australien Sølv
2015 (2.plads) Rowley, Conor Australien Sølv
2015 (2.plads) Scott, Cameron Australien Sølv
2015 (1.plads) Vasyukhno, Alexander Rusland Guld
2015 (1.plads) Nosov, Alexey Rusland Guld
2015 (1.plads) Isaev, Sergei Rusland Guld
2014 (3.plads) Rajkowski, Patryk Polen Bronze
2014 (3.plads) Lewandowski, Michal Polen Bronze
2014 (3.plads) Czyszczewski, Marcin Polen Bronze
2014 (2.plads) Son, Seongjin Korea Sølv
2014 (2.plads) Seok, Hyeyun Korea Sølv
2014 (2.plads) Jung, Jeahee Korea Sølv
2014 (1.plads) Tabolin, Sergey Rusland Guld
2014 (1.plads) Nosov, Alexey Rusland Guld
2014 (1.plads) Gorlov, Sergei Rusland Guld
2013 (3.plads) Rahn, Patryk Tyskland Bronze
2013 (3.plads) May, Jan Tyskland Bronze
2013 (3.plads) Dörnbach, Maximilian Tyskland Bronze
2013 (2.plads) Gorlov, Sergei Rusland Sølv
2013 (2.plads) Fedin, Vladislav Rusland Sølv
2013 (2.plads) Dubchenko, Alexander Rusland Sølv
2013 (1.plads) Radzikiewicz, Alex Australien Guld
2013 (1.plads) Constable, Patrick Australien Guld
2013 (1.plads) Angsuthasawit, Jai Australien Guld
2012 (3.plads) Verdugo Osuna, Ismael Mexico Bronze
2012 (3.plads) Valenzuela, Oliver Mexico Bronze
2012 (3.plads) Mejia Guerrero, Emmanuel Mexico Bronze
2012 (2.plads) Shaw, Zachary Australien Sølv
2012 (2.plads) Schmid, Jacob Australien Sølv
2012 (2.plads) Harwood, Emerson Australien Sølv
2012 (1.plads) Sharapov, Aleksander Rusland Guld
2012 (1.plads) Fedin, Vladislav Rusland Guld
2012 (1.plads) Dubchenko, Alexander Rusland Guld
2011 (3.plads) Shurshin, Nikita Rusland Bronze
2011 (3.plads) Sharapov, Aleksander Rusland Bronze
2011 (3.plads) Nenastin, Viktor Rusland Bronze
2011 (2.plads) Palma, Julien Frankrig Sølv
2011 (2.plads) Jacques, Anthony Frankrig Sølv
2011 (2.plads) Edelin, Benjamin Frankrig Sølv
2011 (1.plads) Niederlag, Max Tyskland Guld
2011 (1.plads) König, Benjamin Tyskland Guld
2011 (1.plads) Ackermann, Pascal Tyskland Guld
2010 (3.plads) Kanter, Robert Tyskland Bronze
2010 (3.plads) Hindes, Philip Tyskland Bronze
2010 (3.plads) Bötticher, Stefan Tyskland Bronze
2010 (2.plads) Hammond, Maddison Australien Sølv
2010 (2.plads) Green, Jamie Australien Sølv
2010 (2.plads) Glaetzer, Matthew Australien Sølv
2010 (1.plads) Palma, Julien Frankrig Guld
2010 (1.plads) Guillot, Kévin Frankrig Guld
2010 (1.plads) Edelin, Benjamin Frankrig Guld
2009 (3.plads) Maksel, Krzystof Polen Bronze
2009 (3.plads) Lesniak, Kacper Polen Bronze
2009 (3.plads) Laskowski, Pawel Polen Bronze
2009 (2.plads) Engler, Eric Tyskland Sølv
2009 (2.plads) Bötticher, Stefan Tyskland Sølv
2009 (2.plads) Balzer, Erik Tyskland Sølv
2009 (1.plads) Webster, Sam New Zealand Guld
2009 (1.plads) Michell, Ethen New Zealand Guld
2009 (1.plads) Karwowski, Cameron New Zealand Guld
2008 (3.plads) Sarnecki, Rafal Polen Bronze
2008 (3.plads) Kasprzyk, Karol Polen Bronze
2008 (3.plads) Drejgier, Grzegorz Polen Bronze
2008 (2.plads) Sanders, Ben Australien Sølv
2008 (2.plads) Lewis, Peter Australien Sølv
2008 (2.plads) Law, Scott Australien Sølv
2008 (1.plads) Lafargue, Quentin Frankrig Guld
2008 (1.plads) Jollet, Thierry Frankrig Guld
2008 (1.plads) Conord, Charlie Frankrig Guld
2007 (3.plads) Palmer, Thomas Australien Bronze
2007 (3.plads) Holloway, Jason Australien Bronze
2007 (3.plads) Davis, Byron Australien Bronze
2007 (2.plads) Lafargue, Quentin Frankrig Sølv
2007 (2.plads) Jollet, Thierry Frankrig Sølv
2007 (2.plads) Conord, Charlie Frankrig Sølv
2007 (1.plads) Mitchell, Peter Storbritannien Guld
2007 (1.plads) Lyte, Christian Storbritannien Guld
2007 (1.plads) Daniell, David Storbritannien Guld
2006 (3.plads) Volikakis, Zafeiris Grækenland Bronze
2006 (3.plads) Volikakis, Christos Grækenland Bronze
2006 (3.plads) Floros, Alexandros Grækenland Bronze
2006 (2.plads) Sunderland, Scott Australien Sølv
2006 (2.plads) Ellis, Daniel Australien Sølv
2006 (2.plads) Davis, Byron Australien Sølv
2006 (1.plads) Lyte, Christian Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Kenny, Jason Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Daniell, David Storbritannien Guld
2005 (3.plads) Sunderland, Scott Australien Bronze
2005 (3.plads) Hogg, Jeremy Australien Bronze
2005 (3.plads) Ellis, Daniel Australien Bronze
2005 (2.plads) Volant, Alexandre Frankrig Sølv
2005 (2.plads) Sireau, Kévin Frankrig Sølv
2005 (2.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Sølv
2005 (1.plads) Wittmann, Benjamin Tyskland Guld
2005 (1.plads) Levy, Maximilian Tyskland Guld
2005 (1.plads) Enders, René Tyskland Guld
2004 (3.plads) Thorsen, Daniel Australien Bronze
2004 (3.plads) Perkins, Shane Australien Bronze
2004 (3.plads) Heath, Corey Australien Bronze
2004 (2.plads) Sugata, Kazumichi Japan Sølv
2004 (2.plads) Shibasaki, Atsushi Japan Sølv
2004 (2.plads) Onishi, Yu Japan Sølv
2004 (1.plads) Wittmann, Benjamin Tyskland Guld
2004 (1.plads) Levy, Maximilian Tyskland Guld
2004 (1.plads) Förstemann, Robert Tyskland Guld
2003 (3.plads) Tokarz, Michal Polen Bronze
2003 (3.plads) Kuczynski, Kamil Polen Bronze
2003 (3.plads) Kosciecha, Pawel Polen Bronze
2003 (2.plads) Vasev, Stoyan Rusland Sølv
2003 (2.plads) Rudoy, Anton Rusland Sølv
2003 (2.plads) Dmitriev, Denis Rusland Sølv
2003 (1.plads) Harzheim, Dominik Tyskland Guld
2003 (1.plads) Giese, Daniel Tyskland Guld
2003 (1.plads) Döhrer, Sebastian Tyskland Guld
2002 (3.plads) Lebl, Daniel Tjekkiet Bronze
2002 (3.plads) Flendr, Jaroslav Tjekkiet Bronze
2002 (3.plads) Ditzel, Filip Tjekkiet Bronze
2002 (2.plads) Spiess, Michael Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Seidenbecher, Michael Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Krones, Dominik Tyskland Sølv
2002 (1.plads) Pervis, François Frankrig Guld
2002 (1.plads) Murat, Mickaël Frankrig Guld
2002 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld