VM i holdsprint

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Lafargue, Quentin Frankrig Bronze
2018 (3.plads) Vigier, Sebastian Frankrig Bronze
2018 (3.plads) Pervis, François Frankrig Bronze
2018 (2.plads) Kenny, Jason Storbritannien Sølv
2018 (2.plads) Owens, Ryan Storbritannien Sølv
2018 (2.plads) Carlin, Jack Storbritannien Sølv
2018 (1.plads) Hoogland, Jeffrey Holland Guld
2018 (1.plads) Lavreysen, Harrie Holland Guld
2018 (1.plads) Van 't Hoenderdaal, Nils Holland Guld
2017 (3.plads) Lafargue, Quentin Frankrig Bronze
2017 (3.plads) Vigier, Sebastian Frankrig Bronze
2017 (3.plads) Edelin, Benjamin Frankrig Bronze
2017 (2.plads) Büchli, Matthijs Holland Sølv
2017 (2.plads) Lavreysen, Harrie Holland Sølv
2017 (2.plads) Hoogland, Jeffrey Holland Sølv
2017 (1.plads) Dawkins, Edward New Zealand Guld
2017 (1.plads) Webster, Sam New Zealand Guld
2017 (1.plads) Mitchell, Ethan New Zealand Guld
2016 (3.plads) Eilers, Joachim Tyskland Bronze
2016 (3.plads) Niederlag, Max Tyskland Bronze
2016 (3.plads) Enders, René Tyskland Bronze
2016 (2.plads) Haak, Hugo Holland Sølv
2016 (2.plads) Büchli, Matthijs Holland Sølv
2016 (2.plads) Hoogland, Jeffrey Holland Sølv
2016 (2.plads) Van 't Hoenderdaal, Nils Holland Sølv
2016 (1.plads) Dawkins, Edward New Zealand Guld
2016 (1.plads) Webster, Sam New Zealand Guld
2016 (1.plads) Mitchell, Ethan New Zealand Guld
2015 (3.plads) Förstemann, Robert Tyskland Bronze
2015 (3.plads) Enders, René Tyskland Bronze
2015 (3.plads) Eilers, Joachim Tyskland Bronze
2015 (2.plads) Webster, Sam New Zealand Sølv
2015 (2.plads) Mitchell, Ethan New Zealand Sølv
2015 (2.plads) Dawkins, Edward New Zealand Sølv
2015 (1.plads) Sireau, Kévin Frankrig Guld
2015 (1.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Guld
2015 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld
2014 (3.plads) Sireau, Kévin Frankrig Bronze
2014 (3.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Bronze
2014 (3.plads) Bauge, Grégory Frankrig Bronze
2014 (2.plads) Levy, Maximilian Tyskland Sølv
2014 (2.plads) Förstemann, Robert Tyskland Sølv
2014 (2.plads) Enders, René Tyskland Sølv
2014 (1.plads) Webster, Sam New Zealand Guld
2014 (1.plads) Mitchell, Ethan New Zealand Guld
2014 (1.plads) Dawkins, Edward New Zealand Guld
2013 (3.plads) Pervis, François Frankrig Bronze
2013 (3.plads) Palma, Julien Frankrig Bronze
2013 (3.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Bronze
2013 (2.plads) Webster, Sam New Zealand Sølv
2013 (2.plads) Mitchell, Ethan New Zealand Sølv
2013 (2.plads) Dawkins, Edward New Zealand Sølv
2013 (1.plads) Levy, Maximilian Tyskland Guld
2013 (1.plads) Enders, René Tyskland Guld
2013 (1.plads) Bötticher, Stefan Tyskland Guld
2012 (3.plads) Webster, Sam New Zealand Bronze
2012 (3.plads) Mitchell, Ethan New Zealand Bronze
2012 (3.plads) Dawkins, Edward New Zealand Bronze
2012 (2.plads) Sireau, Kévin Frankrig Sølv
2012 (2.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Sølv
2012 (2.plads) Bauge, Grégory Frankrig Sølv
2012 (1.plads) Sunderland, Scott Australien Guld
2012 (1.plads) Perkins, Shane Australien Guld
2012 (1.plads) Glaetzer, Matthew Australien Guld
2011 (3.plads) Sunderland, Scott Australien Bronze
2011 (3.plads) Niblett, Jason Australien Bronze
2011 (3.plads) Ellis, Daniel Australien Bronze
2011 (2.plads) Kenny, Jason Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Hoy, Chris Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Crampton, Matthew Storbritannien Sølv
2011 (1.plads) Nimke, Stefan Tyskland Guld, Disk. Frankrig (Bauge)
2011 (1.plads) Levy, Maximilian Tyskland Guld, Disk. Frankrig (Bauge)
2011 (1.plads) Enders, René Tyskland Guld, Disk. Frankrig (Bauge)
2010 (3.plads) Kenny, Jason Storbritannien Bronze
2010 (3.plads) Hoy, Chris Storbritannien Bronze
2010 (3.plads) Edgar, Ross Storbritannien Bronze
2010 (2.plads) Sireau, Kévin Frankrig Sølv
2010 (2.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Sølv
2010 (2.plads) Bauge, Grégory Frankrig Sølv
2010 (1.plads) Nimke, Stefan Tyskland Guld
2010 (1.plads) Levy, Maximilian Tyskland Guld
2010 (1.plads) Förstemann, Robert Tyskland Guld
2009 (3.plads) Nimke, Stefan Tyskland Bronze
2009 (3.plads) Förstemann, Robert Tyskland Bronze
2009 (3.plads) Enders, René Tyskland Bronze
2009 (2.plads) Staff, Jamie Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Kenny, Jason Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Crampton, Matthew Storbritannien Sølv
2009 (1.plads) Sireau, Kévin Frankrig Guld
2009 (1.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Guld
2009 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld
2008 (3.plads) Veldt, Tim Holland Bronze
2008 (3.plads) Mulder, Teun Holland Bronze
2008 (3.plads) Bos, Theo Holland Bronze
2008 (2.plads) Staff, Jamie Storbritannien Sølv
2008 (2.plads) Hoy, Chris Storbritannien Sølv
2008 (2.plads) Edgar, Ross Storbritannien Sølv
2008 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
2008 (1.plads) Sireau, Kévin Frankrig Guld
2008 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld
2007 (3.plads) Nimke, Stefan Tyskland Bronze
2007 (3.plads) Levy, Maximilian Tyskland Bronze
2007 (3.plads) Förstemann, Robert Tyskland Bronze
2007 (2.plads) McLean, Craig Storbritannien Sølv
2007 (2.plads) Hoy, Chris Storbritannien Sølv
2007 (2.plads) Edgar, Ross Storbritannien Sølv
2007 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
2007 (1.plads) Bourgain, Mickaël Frankrig Guld
2007 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld
2006 (3.plads) Perkins, Shane Australien Bronze
2006 (3.plads) Kelly, Shane Australien Bronze
2006 (3.plads) Bayley, Ryan Australien Bronze
2006 (2.plads) Queally, Jason Storbritannien Sølv
2006 (2.plads) Staff, Jamie Storbritannien Sølv
2006 (2.plads) Hoy, Chris Storbritannien Sølv
2006 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
2006 (1.plads) Bourgain, Mickaël Frankrig Guld
2006 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld
2005 (3.plads) Wolff, René Tyskland Bronze
2005 (3.plads) Nimke, Stefan Tyskland Bronze
2005 (3.plads) John, Matthias Tyskland Bronze
2005 (2.plads) Veldt, Tim Holland Sølv
2005 (2.plads) Mulder, Teun Holland Sølv
2005 (2.plads) Bos, Theo Holland Sølv
2005 (1.plads) Queally, Jason Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Staff, Jamie Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Hoy, Chris Storbritannien Guld
2004 (3.plads) Staff, Jamie Storbritannien Bronze
2004 (3.plads) McLean, Craig Storbritannien Bronze
2004 (3.plads) Hoy, Chris Storbritannien Bronze
2004 (2.plads) Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien Sølv
2004 (2.plads) Meliá Mangriñán, Salvador Spanien Sølv
2004 (2.plads) Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien Sølv
2004 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
2004 (1.plads) Gané, Laurent Frankrig Guld
2004 (1.plads) Bourgain, Mickaël Frankrig Guld
2003 (3.plads) Staff, Jamie Storbritannien Bronze
2003 (3.plads) McLean, Craig Storbritannien Bronze
2003 (3.plads) Hoy, Chris Storbritannien Bronze
2003 (2.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Sølv
2003 (2.plads) Gané, Laurent Frankrig Sølv
2003 (2.plads) Bourgain, Mickaël Frankrig Sølv
2003 (1.plads) Wolff, René Tyskland Guld
2003 (1.plads) Fiedler, Jens Tyskland Guld
2003 (1.plads) Bergemann, Carsten Tyskland Guld
2002 (3.plads) Lausberg, Sören Tyskland Bronze
2002 (3.plads) Fiedler, Jens Tyskland Bronze
2002 (3.plads) Bergemann, Carsten Tyskland Bronze
2002 (2.plads) Eadie, Sean Australien Sølv
2002 (2.plads) Dajka, Jobie Australien Sølv
2002 (2.plads) Bayley, Ryan Australien Sølv
2002 (1.plads) Staff, Jamie Storbritannien Guld
2002 (1.plads) McLean, Craig Storbritannien Guld
2002 (1.plads) Hoy, Chris Storbritannien Guld
2001 (3.plads) Queally, Jason Storbritannien Bronze
2001 (3.plads) McLean, Craig Storbritannien Bronze
2001 (3.plads) Hoy, Chris Storbritannien Bronze
2001 (2.plads) Eadie, Sean Australien Sølv
2001 (2.plads) Dajka, Jobie Australien Sølv
2001 (2.plads) Bayley, Ryan Australien Sølv
2001 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
2001 (1.plads) Rousseau, Florian Frankrig Guld
2001 (1.plads) Gané, Laurent Frankrig Guld
2000 (3.plads) Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien Bronze
2000 (3.plads) Meliá Mangriñán, Salvador Spanien Bronze
2000 (3.plads) Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien Bronze
2000 (2.plads) Queally, Jason Storbritannien Sølv
2000 (2.plads) McLean, Craig Storbritannien Sølv
2000 (2.plads) Hoy, Chris Storbritannien Sølv
2000 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
2000 (1.plads) Rousseau, Florian Frankrig Guld
2000 (1.plads) Gané, Laurent Frankrig Guld
1999 (3.plads) Nimke, Stefan Tyskland Bronze
1999 (3.plads) Pokorny, Eyk Tyskland Bronze
1999 (3.plads) Lausberg, Sören Tyskland Bronze
1999 (2.plads) Queally, Jason Storbritannien Sølv
1999 (2.plads) McLean, Craig Storbritannien Sølv
1999 (2.plads) Hoy, Chris Storbritannien Sølv
1999 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
1999 (1.plads) Rousseau, Florian Frankrig Guld
1999 (1.plads) Gané, Laurent Frankrig Guld
1998 (3.plads) Nimke, Stefan Tyskland Bronze
1998 (3.plads) Pokorny, Eyk Tyskland Bronze
1998 (3.plads) Lausberg, Sören Tyskland Bronze
1998 (2.plads) Sharman, Graham Australien Sølv
1998 (2.plads) Day, Danny Australien Sølv
1998 (2.plads) Kelly, Shane Australien Sølv
1998 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
1998 (1.plads) Rousseau, Florian Frankrig Guld
1998 (1.plads) Le Quellec, Vincent Frankrig Guld
1997 (3.plads) Day, Danny Australien Bronze
1997 (3.plads) Eadie, Sean Australien Bronze
1997 (3.plads) Kelly, Shane Australien Bronze
1997 (2.plads) Pokorny, Eyk Tyskland Sølv
1997 (2.plads) Van Eijden, Jan Tyskland Sølv
1997 (2.plads) Lausberg, Sören Tyskland Sølv
1997 (1.plads) Tournant, Arnaud Frankrig Guld
1997 (1.plads) Rousseau, Florian Frankrig Guld
1997 (1.plads) Le Quellec, Vincent Frankrig Guld
1996 (3.plads) Thuet, Hervé Robert Frankrig Bronze
1996 (3.plads) Rousseau, Florian Frankrig Bronze
1996 (3.plads) Gané, Laurent Frankrig Bronze
1996 (2.plads) Lausberg, Sören Tyskland Sølv
1996 (2.plads) Hübner, Michael Tyskland Sølv
1996 (2.plads) Fiedler, Jens Tyskland Sølv
1996 (1.plads) Neiwand, Gary Malcolm Australien Guld
1996 (1.plads) Kelly, Shane Australien Guld
1996 (1.plads) Hill, Darryn William Australien Guld
1995 (3.plads) Nothstein, Martin Wayne USA Bronze
1995 (3.plads) Hartwell, Erin USA Bronze
1995 (3.plads) Clay, William USA Bronze
1995 (2.plads) Vétu, Benoit Frankrig Sølv
1995 (2.plads) Thuet, Hervé Robert Frankrig Sølv
1995 (2.plads) Rousseau, Florian Frankrig Sølv
1995 (1.plads) Van Eijden, Jan Tyskland Guld
1995 (1.plads) Hübner, Michael Tyskland Guld
1995 (1.plads) Fiedler, Jens Tyskland Guld