VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Wight, Luke Australien Bronze
2018 (3.plads) Plapp, Lucas Australien Bronze
2018 (3.plads) Quick, Blake Australien Bronze
2018 (3.plads) Rice, Matthew Australien Bronze
2018 (2.plads) Hamon, Nicolas Frankrig Sølv
2018 (2.plads) Vauqelin, Kévin Frankrig Sølv
2018 (2.plads) Grondin, Donavan Vincent Frankrig Sølv
2018 (2.plads) Pardon, Florian Frankrig Sølv
2018 (1.plads) Fisher Black, Finn New Zealand Guld
2018 (1.plads) O'Donnell, Bailey New Zealand Guld
2018 (1.plads) Strong, Corbin New Zealand Guld
2018 (1.plads) Jackson, George New Zealand Guld
2017 (3.plads) Waine, Harry New Zealand Bronze
2017 (3.plads) Wyllie, Aaron New Zealand Bronze
2017 (3.plads) Strong, Corbin New Zealand Bronze
2017 (3.plads) Scott, Joshua New Zealand Bronze
2017 (2.plads) Wulff Frederiksen, Oliver Danmark Sølv
2017 (2.plads) Johansen Graungaard, Julius Danmark Sølv
2017 (2.plads) Kaimer Eriksen, Kristian Danmark Sølv
2017 (2.plads) Price-Pejtersen, Johan Danmark Sølv
2017 (1.plads) Mukhomediarov, Dmitry Rusland Guld
2017 (1.plads) Smirnov, Ivan Rusland Guld
2017 (1.plads) Syritsa, Gleb Rusland Guld
2017 (1.plads) Gonov, Lev Rusland Guld
2016 (3.plads) Britton, Rhys Storbritannien Bronze
2016 (3.plads) Hayter, Ethan Storbritannien Bronze
2016 (3.plads) Wood, Reece Storbritannien Bronze
2016 (3.plads) Walls, Matthew Storbritannien Bronze
2016 (2.plads) Kaimer Eriksen, Kristian Danmark Sølv
2016 (2.plads) Johansen Graungaard, Julius Danmark Sølv
2016 (2.plads) Larsen, Mathias Alexander Erik Danmark Sølv
2016 (2.plads) Lund Pedersen, Rasmus Danmark Sølv
2016 (1.plads) Brown, Connor New Zealand Guld
2016 (1.plads) Sexton, Thomas New Zealand Guld
2016 (1.plads) Gray, Jaryd New Zealand Guld
2016 (1.plads) Stewart, Campbell New Zealand Guld
2015 (3.plads) Sukhov, Maxim Rusland Bronze
2015 (3.plads) Markov, Dimitrii Rusland Bronze
2015 (3.plads) Piskunov, Maksim Rusland Bronze
2015 (3.plads) Rostovtsev, Sergey Rusland Bronze
2015 (2.plads) Mäder, Gino Schweiz Sølv
2015 (2.plads) Froidevaux, Robin Schweiz Sølv
2015 (2.plads) Bissegger, Stefan Schweiz Sølv
2015 (2.plads) Müller, Reto Schweiz Sølv
2015 (1.plads) Robinson, James Australien Guld
2015 (1.plads) O'Brien, Kelland Australien Guld
2015 (1.plads) Rendell, Alex Australien Guld
2015 (1.plads) Wight, Rohan Australien Guld
2014 (3.plads) Mudgway, Luke New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Kergozou, Nick New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Gough, Regan New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Ford, Jack New Zealand Bronze
2014 (2.plads) Restrepo Diosa, Jaime Colombia Sølv
2014 (2.plads) Paredes, Wilmar Colombia Sølv
2014 (2.plads) Montoya, Javier Colombia Sølv
2014 (2.plads) Cardona, Julián Colombia Sølv
2014 (1.plads) Welsford, Sam Australien Guld
2014 (1.plads) Scotson, Callum Australien Guld
2014 (1.plads) Porter, Alexander Australien Guld
2014 (1.plads) Fitter, Daniel Australien Guld
2013 (3.plads) Strakhov, Dmitriy Rusland Bronze
2013 (3.plads) Prostokshin, Andrey Rusland Bronze
2013 (3.plads) Mosin, Sergei Rusland Bronze
2013 (3.plads) Gizzatullin, Timur Rusland Bronze
2013 (2.plads) Stead, Connor New Zealand Sølv
2013 (2.plads) Haggerty, Joshoa New Zealand Sølv
2013 (2.plads) Gough, Regan New Zealand Sølv
2013 (2.plads) Aitcheson, Liam New Zealand Sølv
2013 (1.plads) Welsford, Sam Australien Guld
2013 (1.plads) Scotson, Callum Australien Guld
2013 (1.plads) Harrison, Joshua Australien Guld
2013 (1.plads) Edwards, Jack Australien Guld
2012 (3.plads) Zakarin, Aydar Rusland Bronze
2012 (3.plads) Strakhov, Dmitriy Rusland Bronze
2012 (3.plads) Sazanov, Andrey Rusland Bronze
2012 (3.plads) Kurbatov, Alexey Rusland Bronze
2012 (2.plads) Schreurs, Hamish New Zealand Sølv
2012 (2.plads) McCormick, Hayden New Zealand Sølv
2012 (2.plads) Kennett, Dylan New Zealand Sølv
2012 (2.plads) Aitcheson, Liam New Zealand Sølv
2012 (1.plads) Scotson, Miles Australien Guld
2012 (1.plads) Morgan, Alexander Australien Guld
2012 (1.plads) Hull, Evan Australien Guld
2012 (1.plads) Cummings, Jack Australien Guld
2011 (3.plads) Kennett, Dylan New Zealand Bronze
2011 (3.plads) Gough, Fraser New Zealand Bronze
2011 (3.plads) Frame, Alex New Zealand Bronze
2011 (3.plads) Creighton, Scott New Zealand Bronze
2011 (2.plads) Zateshilov, Evgeny Rusland Sølv
2011 (2.plads) Sazanov, Andrey Rusland Sølv
2011 (2.plads) Ryabkin, Alexey Rusland Sølv
2011 (2.plads) Ivlev, Roman Rusland Sølv
2011 (1.plads) Morgan, Alexander Australien Guld
2011 (1.plads) Law, Jackson Australien Guld
2011 (1.plads) Edmondson, Alexander Australien Guld
2011 (1.plads) Cummings, Jack Australien Guld
2010 (3.plads) Thiele, Kersten Tyskland Bronze
2010 (3.plads) Muche, Christopher Tyskland Bronze
2010 (3.plads) Liß, Lucas Tyskland Bronze
2010 (3.plads) Beyer, Maximilian Tyskland Bronze
2010 (2.plads) Yates, Simon Storbritannien Sølv
2010 (2.plads) McLay, Daniel Storbritannien Sølv
2010 (2.plads) Harrison, Samuel Storbritannien Sølv
2010 (2.plads) Doull, Owain Storbritannien Sølv
2010 (1.plads) Lovelock-Fay, Mitchell Australien Guld
2010 (1.plads) Law, Jackson Australien Guld
2010 (1.plads) Kerby, Jordan Australien Guld
2010 (1.plads) Bissaker, Edward Australien Guld
2009 (3.plads) Thiele, Kersten Tyskland Bronze
2009 (3.plads) Muche, Christopher Tyskland Bronze
2009 (3.plads) Liß, Lucas Tyskland Bronze
2009 (3.plads) Arndt, Nikias Tyskland Bronze
2009 (2.plads) Parker, Dale Australien Sølv
2009 (2.plads) Loft, Peter Australien Sølv
2009 (2.plads) Hepburn, Michael Australien Sølv
2009 (2.plads) Durbridge, Luke Australien Sølv
2009 (1.plads) Zubov, Matvey Rusland Guld
2009 (1.plads) Savitskiy, Ivan Rusland Guld
2009 (1.plads) Manakov, Victor Rusland Guld
2009 (1.plads) Kuperasov, Konstantin Rusland Guld
2008 (3.plads) Vink, Michael New Zealand Bronze
2008 (3.plads) Gate, Aaron New Zealand Bronze
2008 (3.plads) McLeod, Rauraidh New Zealand Bronze
2008 (3.plads) Christie, Jason New Zealand Bronze
2008 (2.plads) Zubov, Matvey Rusland Sølv
2008 (2.plads) Shmalko, Viktor Rusland Sølv
2008 (2.plads) Ershov, Artur Rusland Sølv
2008 (2.plads) Kuperasov, Konstantin Rusland Sølv
2008 (1.plads) Palmer, Thomas Australien Guld
2008 (1.plads) Durbridge, Luke Australien Guld
2008 (1.plads) Dennis, Rohan Australien Guld
2008 (1.plads) Davison, Luke Australien Guld
2007 (3.plads) Viviani, Elia Italien Bronze
2007 (3.plads) Locatelli, Paolo Italien Bronze
2007 (3.plads) Nizzolo, Giacomo Italien Bronze
2007 (3.plads) Pirini, Luca Italien Bronze
2007 (2.plads) Petrovskiy, Alexander Rusland Sølv
2007 (2.plads) Novikov, Nikita Rusland Sølv
2007 (2.plads) Baranov, Kirill Rusland Sølv
2007 (2.plads) Kovalev, Evgeny Rusland Sølv
2007 (1.plads) Meyer, Travis Australien Guld
2007 (1.plads) Howard, Leigh Australien Guld
2007 (1.plads) O'Shea, Glenn Australien Guld
2007 (1.plads) Bobridge, Jack Australien Guld
2006 (3.plads) Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien Bronze
2006 (3.plads) Dowsett, Alex Storbritannien Bronze
2006 (3.plads) Burke, Steven Storbritannien Bronze
2006 (3.plads) Bellis, Jonathan Storbritannien Bronze
2006 (2.plads) Sergent, Jesse New Zealand Sølv
2006 (2.plads) Rodger, Shem New Zealand Sølv
2006 (2.plads) Gough, Westley New Zealand Sølv
2006 (2.plads) Archbold, Shane New Zealand Sølv
2006 (1.plads) Meyer, Travis Australien Guld
2006 (1.plads) Meyer, Cameron Australien Guld
2006 (1.plads) Howard, Leigh Australien Guld
2006 (1.plads) Bobridge, Jack Australien Guld
2005 (3.plads) Pettit, Matthew Australien Bronze
2005 (3.plads) Pearson, Mitchell Australien Bronze
2005 (3.plads) Meyer, Cameron Australien Bronze
2005 (3.plads) Dempster, Zakkari Australien Bronze
2005 (2.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Sølv
2005 (2.plads) Stannard, Ian Storbritannien Sølv
2005 (2.plads) Sander, Ross Storbritannien Sølv
2005 (2.plads) Burke, Steven Storbritannien Sølv
2005 (1.plads) Shea, Darren New Zealand Guld
2005 (1.plads) Sergent, Jesse New Zealand Guld
2005 (1.plads) Gough, Westley New Zealand Guld
2005 (1.plads) Bewley, Sam New Zealand Guld
2004 (3.plads) Kovalev, Ivan Rusland Bronze
2004 (3.plads) Kolesnikov, Sergey Rusland Bronze
2004 (3.plads) Klyuev, Andrey Rusland Bronze
2004 (3.plads) Bauer, Alexei Rusland Bronze
2004 (2.plads) Schäfer, Stefan Tyskland Sølv
2004 (2.plads) Hahn, Matthias Tyskland Sølv
2004 (2.plads) Gretsch, Patrick Tyskland Sølv
2004 (2.plads) Damrow, Sascha Tyskland Sølv
2004 (1.plads) Olman, Miles Australien Guld
2004 (1.plads) Goss, Matthew Australien Guld
2004 (1.plads) Ford, Michael Australien Guld
2004 (1.plads) Clarke, Simon Australien Guld
2003 (3.plads) Wyper, Andrew Australien Bronze
2003 (3.plads) Pascoe, Chris Australien Bronze
2003 (3.plads) Ford, Michael Australien Bronze
2003 (3.plads) Finning, Sean Australien Bronze
2003 (2.plads) Schäfer, Stefan Tyskland Sølv
2003 (2.plads) Schulz, Frank Tyskland Sølv
2003 (2.plads) Kux, Christian Tyskland Sølv
2003 (2.plads) Damrow, Sascha Tyskland Sølv
2003 (1.plads) Troussov, Nikolaï Rusland Guld
2003 (1.plads) Mindlin, Anton Rusland Guld
2003 (1.plads) Ignatiev, Mikhail Rusland Guld
2003 (1.plads) Demura, Kirill Rusland Guld
2002 (3.plads) Studnicka, David Tjekkiet Bronze
2002 (3.plads) Ondryas, Richard Tjekkiet Bronze
2002 (3.plads) Lechner, Petr Tjekkiet Bronze
2002 (3.plads) Kosicka, Lubor Tjekkiet Bronze
2002 (2.plads) Sutton, Christopher Australien Sølv
2002 (2.plads) Sanderson, Nicholas Australien Sølv
2002 (2.plads) Finning, Sean Australien Sølv
2002 (2.plads) Jamieson, Mark Australien Sølv
2002 (1.plads) Kulakov, Serguei Rusland Guld
2002 (1.plads) Khatuntsev, Alexander Rusland Guld
2002 (1.plads) Krestaninov, Ilya Rusland Guld
2002 (1.plads) Ignatiev, Mikhail Rusland Guld
2001 (3.plads) Tchounossov, Alexei Rusland Bronze
2001 (3.plads) Shmidt, Alexei Rusland Bronze
2001 (3.plads) Paramonov, Roman Rusland Bronze
2001 (3.plads) Krestaninov, Ilya Rusland Bronze
2001 (2.plads) Meschenmoser, Christoph Tyskland Sølv
2001 (2.plads) König, Karl-Christian Tyskland Sølv
2001 (2.plads) Bommel, Henning Tyskland Sølv
2001 (2.plads) Bengsch, Robert Tyskland Sølv
2001 (1.plads) Sanchez, Fabien Frankrig Guld
2001 (1.plads) Mingot, Aurélien Frankrig Guld
2001 (1.plads) Gouellain, Kevin Frankrig Guld
2001 (1.plads) Greau, Sebastien Frankrig Guld
2000 (3.plads) Serov, Alexander Rusland Bronze
2000 (3.plads) Eskov, Nikita Rusland Bronze
2000 (3.plads) Brutt, Pavel Rusland Bronze
2000 (3.plads) Baiguzin, Almaz Rusland Bronze
2000 (2.plads) Rousseau, Nicolas Frankrig Sølv
2000 (2.plads) Genter, Romain Frankrig Sølv
2000 (2.plads) Bonnet, William Frankrig Sølv
2000 (2.plads) Bernard, Gregory Frankrig Sølv
2000 (1.plads) Vaitkus, Tomas Litauen Guld
2000 (1.plads) Raguockas, Simas Litauen Guld
2000 (1.plads) Kaupas, Vytautas Litauen Guld
2000 (1.plads) Apionkinas, Sergejus Litauen Guld
1999 (3.plads) Pozzato, Filippo Italien Bronze
1999 (3.plads) Lovato, Fabio Italien Bronze
1999 (3.plads) Capuzzo, Luca Italien Bronze
1999 (3.plads) Biondo, Maurizio Italien Bronze
1999 (2.plads) Schlegel, Daniel Tyskland Sølv
1999 (2.plads) Müller, Christian Tyskland Sølv
1999 (2.plads) Fothen, Markus Tyskland Sølv
1999 (2.plads) Altmann, Marc Tyskland Sølv
1999 (1.plads) Mason, Andrew Australien Guld
1999 (1.plads) Graham, Nicholas Australien Guld
1999 (1.plads) Dawson, Peter Australien Guld
1999 (1.plads) Cameron, Kieran Australien Guld
1998 (3.plads) Mourecek, Michael Tjekkiet Bronze
1998 (3.plads) Kozubek, Stanislav Tjekkiet Bronze
1998 (3.plads) Kankovsky, Josef Tjekkiet Bronze
1998 (3.plads) Hlavac, Libor Tjekkiet Bronze
1998 (2.plads) Pozzato, Filippo Italien Sølv
1998 (2.plads) Menaspa, Paolo Italien Sølv
1998 (2.plads) Colombini, Giordano Italien Sølv
1998 (2.plads) Ciccone, Angelo Italien Sølv
1998 (1.plads) Schneider, Mark Tyskland Guld
1998 (1.plads) Schlegel, Daniel Tyskland Guld
1998 (1.plads) Palicki, Daniel Tyskland Guld
1998 (1.plads) Altmann, Marc Tyskland Guld