VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Lamon, Francesco Italien Bronze
2018 (3.plads) Ganna, Filippo Italien Bronze
2018 (3.plads) Bertazzo, Liam Italien Bronze
2018 (3.plads) Consonni, Simone Italien Bronze
2018 (2.plads) Folsach, Casper Danmark Sølv
2018 (2.plads) Rodenberg Madsen, Frederik Danmark Sølv
2018 (2.plads) Johansen Graungaard, Julius Danmark Sølv
2018 (2.plads) Larsen, Niklas Danmark Sølv
2018 (1.plads) Tanfield, Charlie Storbritannien Guld
2018 (1.plads) Hayter, Ethan Storbritannien Guld
2018 (1.plads) Emadi-Coffin, Kian Storbritannien Guld
2018 (1.plads) Clancy, Edward Storbritannien Guld
2017 (3.plads) Scartezzini, Michele Italien Bronze
2017 (3.plads) Lamon, Francesco Italien Bronze
2017 (3.plads) Ganna, Filippo Italien Bronze
2017 (3.plads) Bertazzo, Liam Italien Bronze
2017 (3.plads) Consonni, Simone Italien Bronze
2017 (2.plads) Kergozou, Nick New Zealand Sølv
2017 (2.plads) Kennett, Dylan New Zealand Sølv
2017 (2.plads) Bulling, Pieter New Zealand Sølv
2017 (2.plads) Gough, Regan New Zealand Sølv
2017 (1.plads) Wight, Rohan Australien Guld
2017 (1.plads) Yallouris, Nicholas Australien Guld
2017 (1.plads) Porter, Alexander Australien Guld
2017 (1.plads) Meyer, Cameron Australien Guld
2017 (1.plads) Welsford, Sam Australien Guld
2016 (3.plads) Folsach, Casper Danmark Bronze
2016 (3.plads) Rodenberg Madsen, Frederik Danmark Bronze
2016 (3.plads) Larsen, Niklas Danmark Bronze
2016 (3.plads) Norman Hansen, Lasse Danmark Bronze
2016 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
2016 (2.plads) Doull, Owain Storbritannien Sølv
2016 (2.plads) Clancy, Edward Storbritannien Sølv
2016 (2.plads) Dibben, Jonathan Storbritannien Sølv
2016 (1.plads) Scotson, Miles Australien Guld
2016 (1.plads) Scotson, Callum Australien Guld
2016 (1.plads) Hepburn, Michael Australien Guld
2016 (1.plads) Welsford, Sam Australien Guld
2015 (3.plads) Scotson, Miles Australien Bronze
2015 (3.plads) Mulhern, Mitchell Australien Bronze
2015 (3.plads) Edmondson, Alexander Australien Bronze
2015 (3.plads) Davison, Luke Australien Bronze
2015 (3.plads) Bobridge, Jack Australien Bronze
2015 (2.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Sølv
2015 (2.plads) Doull, Owain Storbritannien Sølv
2015 (2.plads) Clancy, Edward Storbritannien Sølv
2015 (2.plads) Burke, Steven Storbritannien Sølv
2015 (1.plads) Ryan, Marc New Zealand Guld
2015 (1.plads) Kennett, Dylan New Zealand Guld
2015 (1.plads) Frame, Alex New Zealand Guld
2015 (1.plads) Bulling, Pieter New Zealand Guld
2014 (3.plads) Ryan, Marc New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Kennett, Dylan New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Gate, Aaron New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Bulling, Pieter New Zealand Bronze
2014 (2.plads) Rasmussen, Alex Danmark Sølv
2014 (2.plads) Quaade, Rasmus Christian Danmark Sølv
2014 (2.plads) Norman Hansen, Lasse Danmark Sølv
2014 (2.plads) Folsach, Casper Danmark Sølv
2014 (1.plads) O'Shea, Glenn Australien Guld
2014 (1.plads) Mulhern, Mitchell Australien Guld
2014 (1.plads) Edmondson, Alexander Australien Guld
2014 (1.plads) Davison, Luke Australien Guld
2013 (3.plads) Quaade, Rasmus Christian Danmark Bronze
2013 (3.plads) Norman Hansen, Lasse Danmark Bronze
2013 (3.plads) Møller Nielsen, Mathias Danmark Bronze
2013 (3.plads) Folsach, Casper Danmark Bronze
2013 (2.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Sølv
2013 (2.plads) Harrison, Samuel Storbritannien Sølv
2013 (2.plads) Clancy, Edward Storbritannien Sølv
2013 (2.plads) Burke, Steven Storbritannien Sølv
2013 (1.plads) O'Shea, Glenn Australien Guld
2013 (1.plads) Morgan, Alexander Australien Guld
2013 (1.plads) Hepburn, Michael Australien Guld
2013 (1.plads) Edmondson, Alexander Australien Guld
2012 (3.plads) Ryan, Marc New Zealand Bronze
2012 (3.plads) Gough, Westley New Zealand Bronze
2012 (3.plads) Gate, Aaron New Zealand Bronze
2012 (3.plads) Bewley, Sam New Zealand Bronze
2012 (2.plads) O'Shea, Glenn Australien Sølv
2012 (2.plads) Hepburn, Michael Australien Sølv
2012 (2.plads) Dennis, Rohan Australien Sølv
2012 (2.plads) Bobridge, Jack Australien Sølv
2012 (1.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Guld
2012 (1.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Guld
2012 (1.plads) Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien Guld
2012 (1.plads) Clancy, Edward Storbritannien Guld
2012 (1.plads) Burke, Steven Storbritannien Guld
2011 (3.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Bronze
2011 (3.plads) Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien Bronze
2011 (3.plads) Harrison, Samuel Storbritannien Bronze
2011 (3.plads) Clancy, Edward Storbritannien Bronze
2011 (2.plads) Serov, Alexander Rusland Sølv
2011 (2.plads) Kovalev, Ivan Rusland Sølv
2011 (2.plads) Kovalev, Evgeny Rusland Sølv
2011 (2.plads) Markov, Alexei Rusland Sølv
2011 (1.plads) Hepburn, Michael Australien Guld
2011 (1.plads) Durbridge, Luke Australien Guld
2011 (1.plads) Dennis, Rohan Australien Guld
2011 (1.plads) Bobridge, Jack Australien Guld
2010 (3.plads) Sergent, Jesse New Zealand Bronze
2010 (3.plads) Latham, Peter New Zealand Bronze
2010 (3.plads) Gough, Westley New Zealand Bronze
2010 (3.plads) Bewley, Sam New Zealand Bronze
2010 (2.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Sølv
2010 (2.plads) Swift, Ben Storbritannien Sølv
2010 (2.plads) Clancy, Edward Storbritannien Sølv
2010 (2.plads) Burke, Steven Storbritannien Sølv
2010 (1.plads) Meyer, Cameron Australien Guld
2010 (1.plads) Hepburn, Michael Australien Guld
2010 (1.plads) Dennis, Rohan Australien Guld
2010 (1.plads) Bobridge, Jack Australien Guld
2009 (3.plads) Sergent, Jesse New Zealand Bronze
2009 (3.plads) Ryan, Marc New Zealand Bronze
2009 (3.plads) Latham, Peter New Zealand Bronze
2009 (3.plads) Gough, Westley New Zealand Bronze
2009 (2.plads) Meyer, Cameron Australien Sølv
2009 (2.plads) Howard, Leigh Australien Sølv
2009 (2.plads) Dennis, Rohan Australien Sølv
2009 (2.plads) Bobridge, Jack Australien Sølv
2009 (1.plads) Færk Christensen, Michael Danmark Guld
2009 (1.plads) Madsen, Jens-Erik Danmark Guld
2009 (1.plads) Jørgensen, Casper Danmark Guld
2009 (1.plads) Rasmussen, Alex Danmark Guld
2008 (3.plads) Jamieson, Mark Australien Bronze
2008 (3.plads) Brown, Graeme Australien Bronze
2008 (3.plads) Roberts, Luke Australien Bronze
2008 (3.plads) McGee, Bradley Australien Bronze
2008 (2.plads) Færk Christensen, Michael Danmark Sølv
2008 (2.plads) Madsen, Jens-Erik Danmark Sølv
2008 (2.plads) Jørgensen, Casper Danmark Sølv
2008 (2.plads) Rasmussen, Alex Danmark Sølv
2008 (1.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Guld
2008 (1.plads) Manning, Paul Storbritannien Guld
2008 (1.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Guld
2008 (1.plads) Clancy, Edward Storbritannien Guld
2007 (3.plads) Madsen, Jens-Erik Danmark Bronze
2007 (3.plads) Jørgensen, Casper Danmark Bronze
2007 (3.plads) Mørkøv, Michael Danmark Bronze
2007 (3.plads) Rasmussen, Alex Danmark Bronze
2007 (2.plads) Kononenko, Roman Ukraine Sølv
2007 (2.plads) Popkov, Vitaliy Ukraine Sølv
2007 (2.plads) Shchedov, Vitaliy Ukraine Sølv
2007 (2.plads) Polatayko, Lyubomyr Ukraine Sølv
2007 (2.plads) Polyshchuk, Maksym Ukraine Sølv
2007 (1.plads) Clancy, Edward Storbritannien Bronze
2007 (1.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Bronze
2007 (1.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Bronze
2007 (1.plads) Manning, Paul Storbritannien Guld
2006 (3.plads) Polatayko, Lyubomyr Ukraine Bronze
2006 (3.plads) Polyshchuk, Maksym Ukraine Bronze
2006 (3.plads) Kononenko, Roman Ukraine Bronze
2006 (3.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Bronze
2006 (2.plads) Cummings, Stephen Storbritannien Sølv
2006 (2.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Sølv
2006 (2.plads) Hayles, Robert Storbritannien Sølv
2006 (2.plads) Manning, Paul Storbritannien Sølv
2006 (1.plads) Jamieson, Mark Australien Guld
2006 (1.plads) Dawson, Peter Australien Guld
2006 (1.plads) Wooldridge, Stephen Australien Guld
2006 (1.plads) Goss, Matthew Australien Guld
2005 (3.plads) Jamieson, Mark Australien Bronze
2005 (3.plads) Hutchinson, Ashley Australien Bronze
2005 (3.plads) Wooldridge, Stephen Australien Bronze
2005 (3.plads) Goss, Matthew Australien Bronze
2005 (2.plads) Terpstra, Niki Holland Sølv
2005 (2.plads) Schep, Peter Holland Sølv
2005 (2.plads) Mouris, Jens Holland Sølv
2005 (2.plads) Heimans, Levi Holland Sølv
2005 (1.plads) Clancy, Edward Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Cummings, Stephen Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Hayles, Robert Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Newton, Christopher Storbritannien Guld
2005 (1.plads) Manning, Paul Storbritannien Guld
2004 (3.plads) Torrent Tarres, Carlos Spanien Bronze
2004 (3.plads) Maeztu, Asier Spanien Bronze
2004 (3.plads) Castaño Panadero, Carlos Spanien Bronze
2004 (3.plads) Escobar Roure, Sergi Spanien Bronze
2004 (2.plads) Steel, Bryan Storbritannien Sølv
2004 (2.plads) Hayles, Robert Storbritannien Sølv
2004 (2.plads) Newton, Christopher Storbritannien Sølv
2004 (2.plads) Manning, Paul Storbritannien Sølv
2004 (1.plads) Roberts, Luke Australien Guld
2004 (1.plads) Hutchinson, Ashley Australien Guld
2004 (1.plads) Wooldridge, Stephen Australien Guld
2004 (1.plads) Dawson, Peter Australien Guld
2003 (3.plads) Sanchez, Fabien Frankrig Bronze
2003 (3.plads) Merciris, Fabien Frankrig Bronze
2003 (3.plads) Perque, Franck Frankrig Bronze
2003 (3.plads) Neuville, Jérôme Frankrig Bronze
2003 (2.plads) Steel, Bryan Storbritannien Sølv
2003 (2.plads) Hayles, Robert Storbritannien Sølv
2003 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
2003 (2.plads) Manning, Paul Storbritannien Sølv
2003 (1.plads) Roberts, Luke Australien Guld
2003 (1.plads) Brown, Graeme Australien Guld
2003 (1.plads) Dawson, Peter Australien Guld
2003 (1.plads) Lancaster, Brett Australien Guld
2002 (3.plads) Cummings, Stephen Storbritannien Bronze
2002 (3.plads) Steel, Bryan Storbritannien Bronze
2002 (3.plads) Newton, Christopher Storbritannien Bronze
2002 (3.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Bronze
2002 (3.plads) Manning, Paul Storbritannien Bronze
2002 (2.plads) Lademann, Christian Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Bach, Christian Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Siedler, Sebastian Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Lehmann, Jens Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Fulst, Guido Tyskland Sølv
2002 (1.plads) Renshaw, Mark Australien Guld
2002 (1.plads) Roberts, Luke Australien Guld
2002 (1.plads) Wooldridge, Stephen Australien Guld
2002 (1.plads) Dawson, Peter Australien Guld
2002 (1.plads) Lancaster, Brett Australien Guld
2001 (3.plads) Bach, Christian Tyskland Bronze
2001 (3.plads) Siedler, Sebastian Tyskland Bronze
2001 (3.plads) Lehmann, Jens Tyskland Bronze
2001 (3.plads) Fulst, Guido Tyskland Bronze
2001 (2.plads) Steel, Bryan Storbritannien Sølv
2001 (2.plads) Newton, Christopher Storbritannien Sølv
2001 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
2001 (2.plads) Manning, Paul Storbritannien Sølv
2001 (1.plads) Polatayko, Lyubomyr Ukraine Guld
2001 (1.plads) Chernyavskyy, Sergiy Ukraine Guld
2001 (1.plads) Simonenko, Alexander Ukraine Guld
2001 (1.plads) Fedenko, Aleksandr Ukraine Guld
2000 (3.plads) Pommereau, Damien Frankrig Bronze
2000 (3.plads) Gaumont, Philippe Frankrig Bronze
2000 (3.plads) Neuville, Jérôme Frankrig Bronze
2000 (3.plads) Bos, Cyril Frankrig Bronze
2000 (2.plads) Clay, Jonathan Storbritannien Sølv
2000 (2.plads) Newton, Christopher Storbritannien Sølv
2000 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
2000 (2.plads) Manning, Paul Storbritannien Sølv
2000 (1.plads) Siedler, Sebastian Tyskland Guld
2000 (1.plads) Becke, Daniel Tyskland Guld
2000 (1.plads) Lehmann, Jens Tyskland Guld
2000 (1.plads) Fulst, Guido Tyskland Guld
1999 (3.plads) Smyslov, Denis Rusland Bronze
1999 (3.plads) Borisov, Vladislav Rusland Bronze
1999 (3.plads) Markov, Alexei Rusland Bronze
1999 (3.plads) Gritsoun, Edouard Rusland Bronze
1999 (2.plads) Neuville, Jérôme Frankrig Sølv
1999 (2.plads) Bos, Cyril Frankrig Sølv
1999 (2.plads) Moreau, Francis Frankrig Sølv
1999 (2.plads) Ermenault, Philippe Frankrig Sølv
1999 (1.plads) Lademann, Christian Tyskland Guld
1999 (1.plads) Pollack, Olaf Tyskland Guld
1999 (1.plads) Becke, Daniel Tyskland Guld
1999 (1.plads) Lehmann, Jens Tyskland Guld
1999 (1.plads) Bartko, Robert Tyskland Guld
1999 (1.plads) Fulst, Guido Tyskland Guld
1998 (3.plads) Citton, Christiano Italien Bronze
1998 (3.plads) Benetton, Mario Italien Bronze
1998 (3.plads) Capelli, Adler Italien Bronze
1998 (3.plads) Collinelli, Andrea Italien Bronze
1998 (2.plads) Rund, Thorsten Tyskland Sølv
1998 (2.plads) Lademann, Christian Tyskland Sølv
1998 (2.plads) Becke, Daniel Tyskland Sølv
1998 (2.plads) Bartko, Robert Tyskland Sølv
1998 (2.plads) Fulst, Guido Tyskland Sølv
1998 (1.plads) Podgorny, Ruslan Ukraine Guld
1998 (1.plads) Matveyev, Sergiy Ukraine Guld
1998 (1.plads) Simonenko, Alexander Ukraine Guld
1998 (1.plads) Fedenko, Aleksandr Ukraine Guld
1997 (3.plads) Perque, Franck Frankrig Bronze
1997 (3.plads) Da Cruz, Carlos Frankrig Bronze
1997 (3.plads) Neuville, Jérôme Frankrig Bronze
1997 (3.plads) Ermenault, Philippe Frankrig Bronze
1997 (2.plads) Klimenko, Olexander Ukraine Sølv
1997 (2.plads) Matveyev, Sergiy Ukraine Sølv
1997 (2.plads) Simonenko, Alexander Ukraine Sølv
1997 (2.plads) Fedenko, Aleksandr Ukraine Sølv
1997 (1.plads) Trentini, Mauro Italien Guld
1997 (1.plads) Citton, Christiano Italien Guld
1997 (1.plads) Benetton, Mario Italien Guld
1997 (1.plads) Capelli, Adler Italien Guld
1997 (1.plads) Collinelli, Andrea Italien Guld
1996 (3.plads) Szonn, Heiko Tyskland Bronze
1996 (3.plads) Rund, Thorsten Tyskland Bronze
1996 (3.plads) Hondo, Danilo Tyskland Bronze
1996 (3.plads) Fulst, Guido Tyskland Bronze
1996 (2.plads) Bos, Cyril Frankrig Sølv
1996 (2.plads) Moreau, Francis Frankrig Sølv
1996 (2.plads) Monin, Jean-Michel Frankrig Sølv
1996 (2.plads) Ermenault, Philippe Frankrig Sølv
1996 (1.plads) Trentini, Mauro Italien Guld
1996 (1.plads) Citton, Christiano Italien Guld
1996 (1.plads) Capelli, Adler Italien Guld
1996 (1.plads) Collinelli, Andrea Italien Guld
1995 (3.plads) Hamon, Matt USA Bronze
1995 (3.plads) Friedickx, Mariano USA Bronze
1995 (3.plads) Copeland, Dirk USA Bronze
1995 (3.plads) Zach, Conrad USA Bronze
1995 (2.plads) Tolstenkov, Dimitri Ukraine Sølv
1995 (2.plads) Bondariew, Bogdan Ukraine Sølv
1995 (2.plads) Matveyev, Sergiy Ukraine Sølv
1995 (2.plads) Simonenko, Alexander Ukraine Sølv
1995 (1.plads) O'Shannessey, Tim Australien Guld
1995 (1.plads) McGee, Rodney Australien Guld
1995 (1.plads) McGee, Bradley Australien Guld
1995 (1.plads) O'Grady, Stuart Australien Guld
1994 (3.plads) McGee, Rodney Australien Bronze
1994 (3.plads) O'Shannessey, Tim Australien Bronze
1994 (3.plads) Aitken, Brett Australien Bronze
1994 (3.plads) O'Grady, Stuart Australien Bronze
1994 (2.plads) Laurent, Adam USA Sølv
1994 (2.plads) Friedickx, Mariano USA Sølv
1994 (2.plads) Copeland, Dirk USA Sølv
1994 (2.plads) Sundquist, Carl USA Sølv
1994 (1.plads) Bach, Andreas Tyskland Guld
1994 (1.plads) Lehmann, Jens Tyskland Guld
1994 (1.plads) Hondo, Danilo Tyskland Guld
1994 (1.plads) Fulst, Guido Tyskland Guld
1993 (3.plads) Olsen, Lars Otto Danmark Bronze
1993 (3.plads) Petersen, Jan Bo Danmark Bronze
1993 (3.plads) Kynde Nielsen, Klaus Danmark Bronze
1993 (3.plads) Madsen, Jimmi Danmark Bronze
1993 (2.plads) Steinweg, Stefan Tyskland Sølv
1993 (2.plads) Schmidt, Torsten Tyskland Sølv
1993 (2.plads) Bach, Andreas Tyskland Sølv
1993 (2.plads) Lehmann, Jens Tyskland Sølv
1993 (2.plads) Fulst, Guido Tyskland Sølv
1993 (1.plads) Shearsby, Billy Australien Guld
1993 (1.plads) O'Shannessey, Tim Australien Guld
1993 (1.plads) Aitken, Brett Australien Guld
1993 (1.plads) O'Grady, Stuart Australien Guld
1992 Ingen løb pga. OL
1991 (3.plads) McDonald, Damian Australien Bronze
1991 (3.plads) O'Grady, Stuart Australien Bronze
1991 (3.plads) O'Brien, Shaun Australien Bronze
1991 (3.plads) McGlede, Stephen Australien Bronze
1991 (3.plads) Aitken, Brett Australien Bronze
1991 (2.plads) Orlov, Mikhail Sovjet Sølv
1991 (2.plads) Neliubin, Dimitri Sovjet Sølv
1991 (2.plads) Kravtchenko, Vadim Sovjet Sølv
1991 (2.plads) Bobrik, Vladislav Sovjet Sølv
1991 (2.plads) Berzin, Evgueni Sovjet Sølv
1991 (1.plads) Fulst, Guido Tyskland Guld
1991 (1.plads) Walzer, Andreas Tyskland Guld
1991 (1.plads) Steinweg, Stefan Tyskland Guld
1991 (1.plads) Lehmann, Jens Tyskland Guld
1991 (1.plads) Glöckner, Michael Tyskland Guld
1990 (3.plads) Kingsland, Mark Australien Bronze
1990 (3.plads) Winter, Darren Australien Bronze
1990 (3.plads) McGlede, Stephen Australien Bronze
1990 (3.plads) Aitken, Brett Australien Bronze
1990 (2.plads) Walzer, Andreas Vesttyskland Sølv
1990 (2.plads) Weispfenning, Erik Vesttyskland Sølv
1990 (2.plads) Steinweg, Stefan Vesttyskland Sølv
1990 (2.plads) Glöckner, Michael Vesttyskland Sølv
1990 (1.plads) Baturo, Valerj Sovjet Guld
1990 (1.plads) Neliubin, Dimitri Sovjet Guld
1990 (1.plads) Gontchenkov, Alexandre Sovjet Guld
1990 (1.plads) Berzin, Evgueni Sovjet Guld
1989 (3.plads) Solari, David Italien Bronze
1989 (3.plads) Cerioli, Ivan Italien Bronze
1989 (3.plads) Lombardi, Giovanni Italien Bronze
1989 (3.plads) Villa, Marco Italien Bronze
1989 (2.plads) Orlov, Mikhail Sovjet Sølv
1989 (2.plads) Neliubin, Dimitri Sovjet Sølv
1989 (2.plads) Ekimov, Vjatcheslav Sovjet Sølv
1989 (2.plads) Berzin, Evgueni Sovjet Sølv
1989 (1.plads) Meier, Dirk Østtyskland Guld
1989 (1.plads) Liese, Thomas Østtyskland Guld
1989 (1.plads) Blochwitz, Steffen Østtyskland Guld
1989 (1.plads) Wolf, Carsten Østtyskland Guld
1989 (1.plads) Fulst, Guido Østtyskland Guld
1988 Ingen løb pga. OL
1987 (3.plads) Soukup, Pavel Tjekkoslovakiet Bronze
1987 (3.plads) Junec, Miroslav Tjekkoslovakiet Bronze
1987 (3.plads) Kundera, Miroslav Tjekkoslovakiet Bronze
1987 (3.plads) Buchta, Svatopluk Tjekkoslovakiet Bronze
1987 (2.plads) Wolf, Carsten Østtyskland Sølv
1987 (2.plads) Meier, Dirk Østtyskland Sølv
1987 (2.plads) Hennig, Roland Østtyskland Sølv
1987 (2.plads) Blochwitz, Steffen Østtyskland Sølv
1987 (1.plads) Chmelinin, Sergej Sovjet Guld
1987 (1.plads) Manakov, Viktor Sovjet Guld
1987 (1.plads) Krasnov, Alexandre Sovjet Guld
1987 (1.plads) Ekimov, Vjatcheslav Sovjet Guld
1986 (3.plads) Chmelinin, Sergej Sovjet Bronze
1986 (3.plads) Manakov, Viktor Sovjet Bronze
1986 (3.plads) Krasnov, Alexandre Sovjet Bronze
1986 (3.plads) Ekimov, Vjatcheslav Sovjet Bronze
1986 (2.plads) Hennig, Roland Østtyskland Sølv
1986 (2.plads) Meier, Dirk Østtyskland Sølv
1986 (2.plads) Dittert, Berndt Østtyskland Sølv
1986 (2.plads) Blochwitz, Steffen Østtyskland Sølv
1986 (1.plads) Buchta, Svatopluk Tjekkoslovakiet Guld
1986 (1.plads) Soukup, Pavel Tjekkoslovakiet Guld
1986 (1.plads) Trcka, Ales Tjekkoslovakiet Guld
1986 (1.plads) Cerny, Theodor Tjekkoslovakiet Guld
1985 (3.plads) Chtundov, Vassily Sovjet Bronze
1985 (3.plads) Ganeyev, Marat Sovjet Bronze
1985 (3.plads) Krasnov, Alexandre Sovjet Bronze
1985 (3.plads) Ekimov, Vjatcheslav Sovjet Bronze
1985 (2.plads) Sikorski, Andrzej Polen Sølv
1985 (2.plads) Stepniewski, Leszek Polen Sølv
1985 (2.plads) Turowski, Marian Polen Sølv
1985 (2.plads) Dawidowicz, Ryszard Polen Sølv
1985 (1.plads) Grisandi, Gianpaolo Italien Guld
1985 (1.plads) Brunelli, Massimo Italien Guld
1985 (1.plads) Amadio, Roberto Italien Guld
1985 (1.plads) Martinello, Silvio Italien Guld
1984 Ingen løb pga. OL
1983 (3.plads) Rabon, Frantisek Tjekkoslovakiet Bronze
1983 (3.plads) Sterba, Robert Tjekkoslovakiet Bronze
1983 (3.plads) Soukup, Pavel Tjekkoslovakiet Bronze
1983 (3.plads) Trcka, Ales Tjekkoslovakiet Bronze
1983 (2.plads) Hernig, Mario Østtyskland Sølv
1983 (2.plads) Pohl, Hans-Joachim Østtyskland Sølv
1983 (2.plads) Dittert, Berndt Østtyskland Sølv
1983 (2.plads) Wolf, Carsten Østtyskland Sølv
1983 (1.plads) Strittmatter, Gerhard Vesttyskland Guld
1983 (1.plads) Marx, Michael Vesttyskland Guld
1983 (1.plads) Günther, Roland Vesttyskland Guld
1983 (1.plads) Gölz, Rolf Vesttyskland Guld
1982 (3.plads) Macha, Detlef Østtyskland Bronze
1982 (3.plads) Buder, Gerald Østtyskland Bronze
1982 (3.plads) Mortag, Gerald Østtyskland Bronze
1982 (3.plads) Winkler, Volker Østtyskland Bronze
1982 (3.plads) Hernig, Mario Østtyskland Bronze
1982 (2.plads) Marx, Michael Vesttyskland Sølv
1982 (2.plads) Bokeloh, Axel Vesttyskland Sølv
1982 (2.plads) Strittmatter, Gerhard Vesttyskland Sølv
1982 (2.plads) Günther, Roland Vesttyskland Sølv
1982 (1.plads) Nikitenko, Sergei Sovjet Guld
1982 (1.plads) Movchan, Valeriy Sovjet Guld
1982 (1.plads) Khrabzov, Kostantine Sovjet Guld
1982 (1.plads) Krasnov, Alexandre Sovjet Guld
1981 (3.plads) Pokorny, Jirí Tjekkoslovakiet Bronze
1981 (3.plads) Rabon, Frantisek Tjekkoslovakiet Bronze
1981 (3.plads) Trcka, Ales Tjekkoslovakiet Bronze
1981 (3.plads) Penc, Martin Tjekkoslovakiet Bronze
1981 (2.plads) Kulikov, Alexander Sovjet Sølv
1981 (2.plads) Kuznetsov, Vladimir Sovjet Sølv
1981 (2.plads) Manakov, Viktor Sovjet Sølv
1981 (2.plads) Krasnov, Alexandre Sovjet Sølv
1981 (1.plads) Macha, Detlef Østtyskland Guld
1981 (1.plads) Winkler, Volker Østtyskland Guld
1981 (1.plads) Grosser, Axel Østtyskland Guld
1981 (1.plads) Dittert, Berndt Østtyskland Guld
1980 Ingen løb pga. OL
1979 (3.plads) Callari, Sandro Italien Bronze
1979 (3.plads) Milani, Silvestro Italien Bronze
1979 (3.plads) Bincoletto, Pierangelo Italien Bronze
1979 (3.plads) Bidinost, Maurizio Italien Bronze
1979 (2.plads) Petrakov, Vitaly Sovjet Sølv
1979 (2.plads) Osokin, Vladimir Sovjet Sølv
1979 (2.plads) Erlikh, Vassily Sovjet Sølv
1979 (2.plads) Manakov, Viktor Sovjet Sølv
1979 (1.plads) Haueisen, Lutz Østtyskland Guld
1979 (1.plads) Winkler, Volker Østtyskland Guld
1979 (1.plads) Grosser, Axel Østtyskland Guld
1979 (1.plads) Mortag, Gerald Østtyskland Guld
1978 (3.plads) Baumgartner, Walter Schweiz Bronze
1978 (3.plads) Känel, Hans Schweiz Bronze
1978 (3.plads) Dill-Bundi, Robert Schweiz Bronze
1978 (3.plads) Freuler, Urs Schweiz Bronze
1978 (2.plads) Pilipenko, Igor Sovjet Sølv
1978 (2.plads) Petrakov, Vitaly Sovjet Sølv
1978 (2.plads) Osokin, Vladimir Sovjet Sølv
1978 (2.plads) Erlikh, Vassily Sovjet Sølv
1978 (1.plads) Unterwalder, Uwe Østtyskland Guld
1978 (1.plads) Winkler, Volker Østtyskland Guld
1978 (1.plads) Wiegand, Matthias Østtyskland Guld
1978 (1.plads) Mortag, Gerald Østtyskland Guld
1977 (3.plads) Känel, Hans Schweiz Bronze
1977 (3.plads) Baumgartner, Walter Schweiz Bronze
1977 (3.plads) Gisiger, Daniel Schweiz Bronze
1977 (3.plads) Dill-Bundi, Robert Schweiz Bronze
1977 (2.plads) Rinklin, Henry Vesttyskland Sølv
1977 (2.plads) Vonhof, Peter Vesttyskland Sølv
1977 (2.plads) Schumacher, Günther Vesttyskland Sølv
1977 (2.plads) Lutz, Hans Vesttyskland Sølv
1977 (1.plads) Dürpisch, Norbert Østtyskland Guld
1977 (1.plads) Winkler, Volker Østtyskland Guld
1977 (1.plads) Wiegand, Matthias Østtyskland Guld
1977 (1.plads) Mortag, Gerald Østtyskland Guld
1976 Ingen løb pga. OL
1975 (3.plads) Grünke, Klaus-Jürgen Østtyskland Bronze
1975 (3.plads) Unterwalder, Uwe Østtyskland Bronze
1975 (3.plads) Huschke, Thomas Østtyskland Bronze
1975 (3.plads) Dürpisch, Norbert Østtyskland Bronze
1975 (2.plads) Petrov Sovjet Sølv
1975 (2.plads) Sokolov, Viktor Sovjet Sølv
1975 (2.plads) Petrakov, Vitaly Sovjet Sølv
1975 (2.plads) Osokin, Vladimir Sovjet Sølv
1975 (1.plads) Braun, Gregor Vesttyskland Guld
1975 (1.plads) Lutz, Hans Vesttyskland Guld
1975 (1.plads) Vonhof, Peter Vesttyskland Guld
1975 (1.plads) Schumacher, Günther Vesttyskland Guld
1974 (3.plads) Dolezel, Pavel Tjekkoslovakiet Bronze
1974 (3.plads) Dohnal Tjekkoslovakiet Bronze
1974 (3.plads) Kocek, Petr Tjekkoslovakiet Bronze
1974 (3.plads) Klasa, Michal Tjekkoslovakiet Bronze
1974 (2.plads) Grünke, Klaus-Jürgen Østtyskland Sølv
1974 (2.plads) Unterwalder, Uwe Østtyskland Sølv
1974 (2.plads) Richter, Herbert Østtyskland Sølv
1974 (2.plads) Huschke, Thomas Østtyskland Sølv
1974 (1.plads) Thurau, Dietrich Vesttyskland Guld
1974 (1.plads) Lutz, Hans Vesttyskland Guld
1974 (1.plads) Vonhof, Peter Vesttyskland Guld
1974 (1.plads) Schumacher, Günther Vesttyskland Guld
1973 (3.plads) Schuiten, Roy Holland Bronze
1973 (3.plads) Ponsteen, Herman Holland Bronze
1973 (3.plads) Nieuwenhuis, Peter Holland Bronze
1973 (3.plads) Fens, Gerrie Holland Bronze
1973 (2.plads) Moore, William Storbritannien Sølv
1973 (2.plads) Hallam, Ian Storbritannien Sølv
1973 (2.plads) Evans, Richard Storbritannien Sølv
1973 (2.plads) Bennett, Michael Storbritannien Sølv
1973 (1.plads) Haritz, Günter Vesttyskland Guld
1973 (1.plads) Lutz, Hans Vesttyskland Guld
1973 (1.plads) Vonhof, Peter Vesttyskland Guld
1973 (1.plads) Schumacher, Günther Vesttyskland Guld
1972 Ingen løb pga. OL
1971 (3.plads) Colombo, Jürgen Vesttyskland Bronze
1971 (3.plads) Schumacher, Günther Vesttyskland Bronze
1971 (3.plads) Vonhof, Peter Vesttyskland Bronze
1971 (3.plads) Hempel, Udo Vesttyskland Bronze
1971 (3.plads) Haritz, Günter Vesttyskland Bronze
1971 (2.plads) Unterwalder, Uwe Østtyskland Sølv
1971 (2.plads) Richter, Herbert Østtyskland Sølv
1971 (2.plads) Richter, Heinz Østtyskland Sølv
1971 (2.plads) Huschke, Thomas Østtyskland Sølv
1971 (1.plads) Borgognoni, Luciano Italien Guld
1971 (1.plads) Algeri, Pietro Italien Guld
1971 (1.plads) Morbiato, Giorgio Italien Guld
1971 (1.plads) Bazzan, Giacomo Italien Guld
1970 (3.plads) Semjonez, Boris Sovjet Bronze
1970 (3.plads) Bykov, Viktor Sovjet Bronze
1970 (3.plads) Kuznetsov, Vladimir Sovjet Bronze
1970 (3.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Bronze
1970 (2.plads) Ulbricht, Manfred Østtyskland Sølv
1970 (2.plads) Richter, Herbert Østtyskland Sølv
1970 (2.plads) Richter, Heinz Østtyskland Sølv
1970 (2.plads) Huschke, Thomas Østtyskland Sølv
1970 (1.plads) Schumacher, Günther Vesttyskland Guld
1970 (1.plads) Lutz, Hans Vesttyskland Guld
1970 (1.plads) Vonhof, Peter Vesttyskland Guld
1970 (1.plads) Haritz, Günter Vesttyskland Guld
1969 (3.plads) Rebillard, Daniel Frankrig Bronze
1969 (3.plads) Darmet, Bernard Frankrig Bronze
1969 (3.plads) Grignon, René Frankrig Bronze
1969 (3.plads) Buchon, Claude Frankrig Bronze
1969 (2.plads) Algeri, Pietro Italien Sølv
1969 (2.plads) Morbiato, Giorgio Italien Sølv
1969 (2.plads) Castello, Antonio Italien Sølv
1969 (2.plads) Bazzan, Giacomo Italien Sølv
1969 (1.plads) Kuskow, Sergej Sovjet Guld
1969 (1.plads) Kuznetsov, Vladimir Sovjet Guld
1969 (1.plads) Bykov, Viktor Sovjet Guld
1969 (1.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Guld
1968 (3.plads) Ripfel, Jupp Sverige Bronze
1968 (3.plads) Pettersson, Erik Fåglum Sverige Bronze
1968 (3.plads) Pettersson, Tomas Fåglum Sverige Bronze
1968 (3.plads) Pettersson, Gösta (Fåglum) Sverige Bronze
1968 (2.plads) Merlos Toledo, Juan Alberto Argentina Sølv
1968 (2.plads) Contreras Vasquez, Ernesto Argentina Sølv
1968 (2.plads) Alves Gordon, Juan Argentina Sølv
1968 (2.plads) Alvarez Seidanes, Carlos Argentina Sølv
1968 (1.plads) Bosisio, Lorenzo Italien Guld
1968 (1.plads) Roncaglia, Luigi Italien Guld
1968 (1.plads) Morbiato, Giorgio Italien Guld
1968 (1.plads) Chemello, Cipriano Italien Guld
1967 (3.plads) Podlesch, Rainer Vesttyskland Bronze
1967 (3.plads) Link, Karl Vesttyskland Bronze
1967 (3.plads) Kissner, Jürgen Vesttyskland Bronze
1967 (3.plads) Heinrichs, Karl Heinz Vesttyskland Bronze
1967 (2.plads) Pancini, Gino Italien Sølv
1967 (2.plads) Castello, Antonio Italien Sølv
1967 (2.plads) Chemello, Cipriano Italien Sølv
1967 (2.plads) Roncaglia, Luigi Italien Sølv
1967 (1.plads) Latsis, Dzintars Sovjet Guld
1967 (1.plads) Koljuschow, Michail Sovjet Guld
1967 (1.plads) Bykov, Viktor Sovjet Guld
1967 (1.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Guld
1966 (3.plads) Wukolow, Leonid Sovjet Bronze
1966 (3.plads) Bykov, Viktor Sovjet Bronze
1966 (3.plads) Koljuschow, Michail Sovjet Bronze
1966 (3.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Bronze
1966 (2.plads) Link, Karl Vesttyskland Sølv
1966 (2.plads) Kissner, Jürgen Vesttyskland Sølv
1966 (2.plads) Honz, Herbert Vesttyskland Sølv
1966 (2.plads) Heinrichs, Karl Heinz Vesttyskland Sølv
1966 (1.plads) Pancini, Gino Italien Guld
1966 (1.plads) Castello, Antonio Italien Guld
1966 (1.plads) Roncaglia, Luigi Italien Guld
1966 (1.plads) Chemello, Cipriano Italien Guld
1965 (3.plads) Jelinek, Milos Tjekkoslovakiet Bronze
1965 (3.plads) Rezek, Frantisek Tjekkoslovakiet Bronze
1965 (3.plads) Puzrla, Milan Tjekkoslovakiet Bronze
1965 (3.plads) Daler, Jirí Tjekkoslovakiet Bronze
1965 (2.plads) Spadoni, Aroldo Italien Sølv
1965 (2.plads) Chemello, Cipriano Italien Sølv
1965 (2.plads) Roncaglia, Luigi Italien Sølv
1965 (2.plads) Montovani, Giovanni Cencio Italien Sølv
1965 (1.plads) Wukolow, Leonid Sovjet Guld
1965 (1.plads) Teretschenkov, Sergej Sovjet Guld
1965 (1.plads) Koljuschow, Michail Sovjet Guld
1965 (1.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Guld
1964 (3.plads) Teretschenkov, Sergej Sovjet Bronze
1964 (3.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Bronze
1964 (3.plads) Kolumbet, Leonid Sovjet Bronze
1964 (3.plads) Belgardt, Arnold Arturovich Sovjet Bronze
1964 (2.plads) Mantovani, Vicenzo Italien Sølv
1964 (2.plads) Testa, Franco Italien Sølv
1964 (2.plads) Rancati, Carlo Italien Sølv
1964 (2.plads) Benfatto, Attilio Italien Sølv
1964 (1.plads) Link, Karl Vesttyskland Guld
1964 (1.plads) Streng, Ernst Vesttyskland Guld
1964 (1.plads) Heinrichs, Karl Heinz Vesttyskland Guld
1964 (1.plads) Claesges, Lothar Vesttyskland Guld
1963 (3.plads) Vid Stein, Kurt Danmark Bronze
1963 (3.plads) Larsen, Leif Danmark Bronze
1963 (3.plads) Isaksson, Preben Danmark Bronze
1963 (3.plads) Hansen, Bent Danmark Bronze
1963 (2.plads) Streng, Ernst Vesttyskland Sølv
1963 (2.plads) Heinrichs, Karl Heinz Vesttyskland Sølv
1963 (2.plads) Grossimlinghaus, Clement Vesttyskland Sølv
1963 (2.plads) Claesges, Lothar Vesttyskland Sølv
1963 (1.plads) Belgardt, Arnold Arturovich Sovjet Guld
1963 (1.plads) Romanov, Viktor Sovjet Guld
1963 (1.plads) Teretschenkov, Sergej Sovjet Guld
1963 (1.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Guld
1962 (3.plads) Romanov, Viktor Sovjet Bronze
1962 (3.plads) Moskvin, Stanislav Sovjet Bronze
1962 (3.plads) Kolumbet, Leonid Sovjet Bronze
1962 (3.plads) Belgardt, Arnold Arturovich Sovjet Bronze
1962 (2.plads) Vid Stein, Kurt Danmark Sølv
1962 (2.plads) Jensen, Kaj E. Danmark Sølv
1962 (2.plads) Isaksson, Preben Danmark Sølv
1962 (2.plads) Hansen, Bent Danmark Sølv
1962 (1.plads) May, Klaus Vesttyskland Guld
1962 (1.plads) Rohr, Bernd Vesttyskland Guld
1962 (1.plads) Rudolph, Ehrenfried Vesttyskland Guld
1962 (1.plads) Claesges, Lothar Vesttyskland Guld