UCI World Cup, Scratch

År Cykelrytter Land Kommentar
2018/2017 Panassenko, Nikita Kasakhstan 2. afdeling Manchester
2018/2017 Ghys, Robbe Belgien 1. afdeling Pruszkow
2017/2016 Karaliok, Yauheni Hviderusland 4. afdeling Los Angeles
2017/2016 Ramanau, Raman Hviderusland 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Ghys, Robbe Belgien 1. afdeling Glasgow
2016/2015 Thomas, Benjamin Frankrig 3. afdeling Hong Kong
2016/2015 Stewart, Mark Storbritannien 2. afdeling Cambridge
2014/2013 Doull, Owain Storbritannien 2. afdeling Aguascalientes
2014/2013 Müller, Andreas Østrig 1. afdeling Manchester
2013/2012 Marguet, Tristan Schweiz 2. afdeling Glasgow
2012/2011 Sveshnikov, Kiril Rusland 3. afdeling Beijing
2012/2011 Van Hoecke, Gijs Belgien 1. afdeling Astana
2011/2010 Kneisky, Morgan Frankrig 2. afdeling Cali
2010/2009 Bell, Zachary Canada 4. afdeling Beijing
2010/2009 Colla Toledo, Angel Dario Argentina 3. afdeling Cali
2010/2009 Scully, Thomas New Zealand 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Kovalev, Ivan Rusland 1. afdeling Manchester
2009/2008 Mori, Kazuhiro Japan 5. afdeling Ballerup
2009/2008 Godfrey, Hayden New Zealand 4. afdeling Beijing
2009/2008 Bell, Zachary Canada 3. afdeling Cali
2009/2008 Kwok, Ho Ting Hong Kong 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Stroetinga, Wim Holland 1. afdeling Manchester
2008/2007 Stroetinga, Wim Holland 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Wong, Kam Po Hong Kong 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 Friedman, Michael USA 2. afdeling Beijing
2008/2007 Kluge, Roger Tyskland 1. afdeling Sydney
2007/2006 Ratajczyk, Rafal Polen 4. afdeling Manchester
2007/2006 Hampton, Russell Storbritannien 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 Kovalev, Ivan Rusland 2. afdeling Moskva
2007/2006 Kiryienka, Vasil Hviderusland 1. afdeling Sydney
2006/2005 Ratajczyk, Rafal Polen 4. afdeling Sydney
2006/2005 Perez, Walter Fernando Argentina 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 Ratajczyk, Rafal Polen 2. afdeling Manchester
2006/2005 Kovalev, Ivan Rusland 1. afdeling Moskva
2005/2004 Stroetinga, Wim Holland 4. afdeling Sydney
2005/2004 Neuville, Jérôme Frankrig 3. afdeling Manchester
2005/2004 Rasmussen, Alex Danmark 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Carney, James USA 1. afdeling Moskva
2004 Slippens, Robert Holland 4. afdeling Sydney
2004 Renshaw, Mark Australien 3. afdeling Manchester
2004 Pearce, Colby USA 2. afdeling Aguascalientes
2004 Perez, Walter Fernando Argentina 1. afdeling Moskva
2003 Henderson, Greg New Zealand 4. afdeling Sydney
2003 Aeschbach, Alexander Schweiz 3. afdeling Cape Town
2003 Alzamora Riera, Miguel Spanien 2. afdeling Aguascalientes
2003 Slippens, Robert Holland 1. afdeling Moskva
2002 Vrba, Ivan Tjekkiet 5. afdeling Kunming
2002 Gilmore, Matthew Belgien 4. afdeling Cali
2002 Polatayko, Lyubomyr Ukraine 3. afdeling Moskva
2002 Slippens, Robert Holland 2. afdeling Sydney
2002 Marvulli, Franco Schweiz 1. afdeling Monterrey