UCI World Cup, Holdsprint

År Cykelrytter Land Kommentar
2018/2017 Yakushevskiy, Pavel Rusland 4. afdeling Santiago
2018/2017 Perkins, Shane Rusland 4. afdeling Santiago
2018/2017 Dmitriev, Denis Rusland 4. afdeling Santiago
2018/2017 Webster, Sam New Zealand 3. afdeling Milton
2018/2017 Mitchell, Ethan New Zealand 3. afdeling Milton
2018/2017 Dawkins, Edward New Zealand 3. afdeling Milton
2018/2017 Levy, Maximilian Tyskland 2. afdeling Manchester
2018/2017 Förstemann, Robert Tyskland 2. afdeling Manchester
2018/2017 Eilers, Joachim Tyskland 2. afdeling Manchester
2018/2017 Hoogland, Jeffrey Holland 1. afdeling Pruszkow
2018/2017 Van 't Hoenderdaal, Nils Holland 1. afdeling Pruszkow
2018/2017 Lavreysen, Harrie Holland 1. afdeling Pruszkow
2017/2016 Dawkins, Edward New Zealand 4. afdeling Los Angeles
2017/2016 Webster, Sam New Zealand 4. afdeling Los Angeles
2017/2016 Mitchell, Ethan New Zealand 4. afdeling Los Angeles
2017/2016 Dörnbach, Maximilian Tyskland 3. afdeling Cali
2017/2016 Engler, Eric Tyskland 3. afdeling Cali
2017/2016 Förstemann, Robert Tyskland 3. afdeling Cali
2017/2016 Truman, Joe Storbritannien 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Owens, Ryan Storbritannien 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Carlin, Jack Storbritannien 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Truman, Joe Storbritannien 1. afdeling Glasgow
2017/2016 Owens, Ryan Storbritannien 1. afdeling Glasgow
2017/2016 Carlin, Jack Storbritannien 1. afdeling Glasgow
2016/2015 Kenny, Jason Storbritannien 3. afdeling Hong Kong
2016/2015 Hindes, Philip Storbritannien 3. afdeling Hong Kong
2016/2015 Crampton, Matthew Storbritannien 3. afdeling Hong Kong
2016/2015 Niederlag, Max Tyskland 2. afdeling Cambridge
2016/2015 Enders, René Tyskland 2. afdeling Cambridge
2016/2015 Eilers, Joachim Tyskland 2. afdeling Cambridge
2016/2015 Niederlag, Max Tyskland 1. afdeling Cali
2016/2015 Enders, René Tyskland 1. afdeling Cali
2016/2015 Eilers, Joachim Tyskland 1. afdeling Cali
2015/2014 Sireau, Kévin Frankrig 3. afdeling Cali
2015/2014 Pervis, François Frankrig 3. afdeling Cali
2015/2014 Lafargue, Quentin Frankrig 3. afdeling Cali
2015/2014 Bauge, Grégory Frankrig 3. afdeling Cali
2015/2014 Förstemann, Robert Tyskland 2. afdeling London
2015/2014 Enders, René Tyskland 2. afdeling London
2015/2014 Eilers, Joachim Tyskland 2. afdeling London
2015/2014 Skinner, Callum Crichton Storbritannien 1. afdeling Guadalajara
2015/2014 Kenny, Jason Storbritannien 1. afdeling Guadalajara
2015/2014 Hindes, Philip Storbritannien 1. afdeling Guadalajara
2014/2013 Van 't Hoenderdaal, Nils Holland 3. afdeling Guadalajara
2014/2013 Haak, Hugo Holland 3. afdeling Guadalajara
2014/2013 Büchli, Matthijs Holland 3. afdeling Guadalajara
2014/2013 Förstemann, Robert Tyskland 2. afdeling Aguascalientes
2014/2013 Enders, René Tyskland 2. afdeling Aguascalientes
2014/2013 Eilers, Joachim Tyskland 2. afdeling Aguascalientes
2014/2013 Niederlag, Max Tyskland 1. afdeling Manchester
2014/2013 Förstemann, Robert Tyskland 1. afdeling Manchester
2014/2013 Enders, René Tyskland 1. afdeling Manchester
2013/2012 Webster, Sam New Zealand 3. afdeling Aguascalientes
2013/2012 Mitchell, Ethan New Zealand 3. afdeling Aguascalientes
2013/2012 Dawkins, Edward New Zealand 3. afdeling Aguascalientes
2013/2012 Archibald, Matthew New Zealand 3. afdeling Aguascalientes
2013/2012 Förstemann, Robert Tyskland 2. afdeling Glasgow
2013/2012 Enders, René Tyskland 2. afdeling Glasgow
2013/2012 Bötticher, Stefan Tyskland 2. afdeling Glasgow
2013/2012 Thiele, Philipp Tyskland 1. afdeling Cali
2013/2012 Schröder, Marc Tyskland 1. afdeling Cali
2013/2012 Engler, Eric Tyskland 1. afdeling Cali
2012/2011 Levy, Maximilian Tyskland 4. afdeling London
2012/2011 Förstemann, Robert Tyskland 4. afdeling London
2012/2011 Enders, René Tyskland 4. afdeling London
2012/2011 Kucherov, Sergey Rusland 3. afdeling Beijing
2012/2011 Dmitriev, Denis Rusland 3. afdeling Beijing
2012/2011 Borisov, Sergey Rusland 3. afdeling Beijing
2012/2011 Nimke, Stefan Tyskland 2. afdeling Cali
2012/2011 Levy, Maximilian Tyskland 2. afdeling Cali
2012/2011 Enders, René Tyskland 2. afdeling Cali
2012/2011 Levy, Maximilian Tyskland 1. afdeling Astana
2012/2011 Förstemann, Robert Tyskland 1. afdeling Astana
2012/2011 Eilers, Joachim Tyskland 1. afdeling Astana
2011/2010 Sireau, Kévin Frankrig 4. afdeling Manchester
2011/2010 D'Almeida, Michäel Frankrig 4. afdeling Manchester
2011/2010 Bauge, Grégory Frankrig 4. afdeling Manchester
2011/2010 Sireau, Kévin Frankrig 3. afdeling Beijing
2011/2010 Pervis, François Frankrig 3. afdeling Beijing
2011/2010 D'Almeida, Michäel Frankrig 3. afdeling Beijing
2011/2010 Sireau, Kévin Frankrig 2. afdeling Cali
2011/2010 D'Almeida, Michäel Frankrig 2. afdeling Cali
2011/2010 Bauge, Grégory Frankrig 2. afdeling Cali
2011/2010 Kenny, Jason Storbritannien 1. afdeling Melbourne
2011/2010 Hoy, Chris Storbritannien 1. afdeling Melbourne
2011/2010 Crampton, Matthew Storbritannien 1. afdeling Melbourne
2010/2009 Zhang, Miao Kina 4. afdeling Beijing
2010/2009 Zhang, Lei Kina 4. afdeling Beijing
2010/2009 Cheng, Changsong Kina 4. afdeling Beijing
2010/2009 Sireau, Kévin Frankrig 3. afdeling Cali
2010/2009 Pervis, François Frankrig 3. afdeling Cali
2010/2009 Mulder, Teun Holland 3. afdeling Cali
2010/2009 Sunderland, Scott Australien 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Perkins, Shane Australien 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Ellis, Daniel Australien 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Staff, Jamie Storbritannien 1. afdeling Manchester
2010/2009 Hoy, Chris Storbritannien 1. afdeling Manchester
2010/2009 Edgar, Ross Storbritannien 1. afdeling Manchester
2009/2008 Staff, Jamie Storbritannien 5. afdeling Ballerup
2009/2008 Kenny, Jason Storbritannien 5. afdeling Ballerup
2009/2008 Hoy, Chris Storbritannien 5. afdeling Ballerup
2009/2008 Sireau, Kévin Frankrig 4. afdeling Beijing
2009/2008 Pervis, François Frankrig 4. afdeling Beijing
2009/2008 Bourgain, Mickaël Frankrig 4. afdeling Beijing
2009/2008 Nimke, Stefan Tyskland 3. afdeling Cali
2009/2008 Förstemann, Robert Tyskland 3. afdeling Cali
2009/2008 Bergemann, Carsten Tyskland 3. afdeling Cali
2009/2008 Sunderland, Scott Australien 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Niblett, Jason Australien 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Ellis, Daniel Australien 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Staff, Jamie Storbritannien 1. afdeling Manchester
2009/2008 Kenny, Jason Storbritannien 1. afdeling Manchester
2009/2008 Edgar, Ross Storbritannien 1. afdeling Manchester
2008/2007 Sireau, Kévin Frankrig 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Pervis, François Frankrig 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Bauge, Grégory Frankrig 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Tournant, Arnaud Frankrig 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 Sireau, Kévin Frankrig 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 Henriette, Didier Frankrig 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 Veldt, Tim Holland 2. afdeling Beijing
2008/2007 Mulder, Teun Holland 2. afdeling Beijing
2008/2007 Bos, Theo Holland 2. afdeling Beijing
2008/2007 Kelly, Shane Australien 1. afdeling Sydney
2008/2007 Ellis, Daniel Australien 1. afdeling Sydney
2008/2007 Bayley, Ryan Australien 1. afdeling Sydney
2007/2006 McLean, Craig Storbritannien 4. afdeling Manchester
2007/2006 Hoy, Chris Storbritannien 4. afdeling Manchester
2007/2006 Edgar, Ross Storbritannien 4. afdeling Manchester
2007/2006 Staff, Jamie Storbritannien 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 Hoy, Chris Storbritannien 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 Crampton, Matthew Storbritannien 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 McLean, Craig Storbritannien 2. afdeling Moskva
2007/2006 Kenny, Jason Storbritannien 2. afdeling Moskva
2007/2006 Crampton, Matthew Storbritannien 2. afdeling Moskva
2007/2006 McLean, Craig Storbritannien 1. afdeling Sydney
2007/2006 Hoy, Chris Storbritannien 1. afdeling Sydney
2007/2006 Edgar, Ross Storbritannien 1. afdeling Sydney
2006/2005 Veldt, Tim Holland 4. afdeling Sydney
2006/2005 Mulder, Teun Holland 4. afdeling Sydney
2006/2005 Bos, Theo Holland 4. afdeling Sydney
2006/2005 Pervis, François Frankrig 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 Bourgain, Mickaël Frankrig 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 Bauge, Grégory Frankrig 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 McLean, Craig Storbritannien 2. afdeling Manchester
2006/2005 Hoy, Chris Storbritannien 2. afdeling Manchester
2006/2005 Edgar, Ross Storbritannien 2. afdeling Manchester
2006/2005 Nimke, Stefan Tyskland 1. afdeling Moskva
2006/2005 John, Matthias Tyskland 1. afdeling Moskva
2006/2005 Bergemann, Carsten Tyskland 1. afdeling Moskva
2005/2004 Tournant, Arnaud Frankrig 4. afdeling Sydney
2005/2004 Pervis, François Frankrig 4. afdeling Sydney
2005/2004 Bauge, Grégory Frankrig 4. afdeling Sydney
2005/2004 Queally, Jason Storbritannien 3. afdeling Manchester
2005/2004 McLean, Craig Storbritannien 3. afdeling Manchester
2005/2004 Hoy, Chris Storbritannien 3. afdeling Manchester
2005/2004 Veldt, Tim Holland 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Mulder, Teun Holland 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Bos, Theo Holland 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Van Eijden, Jan Tyskland 1. afdeling Moskva
2005/2004 Seidenbecher, Michael Tyskland 1. afdeling Moskva
2005/2004 Lausberg, Sören Tyskland 1. afdeling Moskva
2004 Staff, Jamie Storbritannien 4. afdeling Sydney
2004 McLean, Craig Storbritannien 4. afdeling Sydney
2004 Hoy, Chris Storbritannien 4. afdeling Sydney
2004 Staff, Jamie Storbritannien 3. afdeling Manchester
2004 McLean, Craig Storbritannien 3. afdeling Manchester
2004 Hoy, Chris Storbritannien 3. afdeling Manchester
2004 Gané, Laurent Frankrig 2. afdeling Aguascalientes
2004 Tournant, Arnaud Frankrig 2. afdeling Aguascalientes
2004 Bourgain, Mickaël Frankrig 2. afdeling Aguascalientes
2004 Wolff, René Tyskland 1. afdeling Moskva
2004 Fiedler, Jens Tyskland 1. afdeling Moskva
2004 Bergemann, Carsten Tyskland 1. afdeling Moskva
2003 Nagatsuka, Tomohiro Japan 4. afdeling Sydney
2003 Nagai, Kiyofumi Japan 4. afdeling Sydney
2003 Fushimi, Toshiaki Japan 4. afdeling Sydney
2003 Queally, Jason Storbritannien 3. afdeling Cape Town
2003 Staff, Jamie Storbritannien 3. afdeling Cape Town
2003 Hoy, Chris Storbritannien 3. afdeling Cape Town
2003 Pervis, François Frankrig 2. afdeling Aguascalientes
2003 Mandard, Mathieu Frankrig 2. afdeling Aguascalientes
2003 Dublé, Arnaud Frankrig 2. afdeling Aguascalientes
2003 Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien 1. afdeling Moskva
2003 Meliá Mangriñán, Salvador Spanien 1. afdeling Moskva
2003 Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien 1. afdeling Moskva
2002 Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien 4. afdeling Cali
2002 Meliá Mangriñán, Salvador Spanien 4. afdeling Cali
2002 Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien 4. afdeling Cali
2002 Staff, Jamie Storbritannien 3. afdeling Moskva
2002 Queally, Jason Storbritannien 3. afdeling Moskva
2002 Hoy, Chris Storbritannien 3. afdeling Moskva
2002 Slater, Andy Storbritannien 2. afdeling Sydney
2002 McMath, Alwyn Storbritannien 2. afdeling Sydney
2002 Hoy, Chris Storbritannien 2. afdeling Sydney
2002 Tournant, Arnaud Frankrig 1. afdeling Monterrey
2002 Durivaux, Franck Frankrig 1. afdeling Monterrey
2002 Dublé, Arnaud Frankrig 1. afdeling Monterrey
2001 Wolff, René Tyskland 5. afdeling Ipoh
2001 Nimke, Stefan Tyskland 5. afdeling Ipoh
2001 John, Matthias Tyskland 5. afdeling Ipoh
2001 Tournant, Arnaud Frankrig 4. afdeling Mexico
2001 Dublé, Arnaud Frankrig 4. afdeling Mexico
2001 Bourgain, Mickaël Frankrig 4. afdeling Mexico
2001 Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien 3. afdeling Pordenone
2001 Meliá Mangriñán, Salvador Spanien 3. afdeling Pordenone
2001 Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien 3. afdeling Pordenone
2001 Mientki, Marcin Polen 2. afdeling Szczecin
2001 Kwiatkowski, Lukasz Polen 2. afdeling Szczecin
2001 Krejner, Grzegorz Polen 2. afdeling Szczecin
2001 John, Matthias Tyskland 1. afdeling Cali
2001 Fiedler, Jens Tyskland 1. afdeling Cali
2001 Bergemann, Carsten Tyskland 1. afdeling Cali
2000 Hubschwerlin, Jérôme Frankrig 5. afdeling Ipoh
2000 Dublé, Arnaud Frankrig 5. afdeling Ipoh
2000 Bourgain, Mickaël Frankrig 5. afdeling Ipoh
2000 Mientki, Marcin Polen 4. afdeling Turin
2000 Krejner, Grzegorz Polen 4. afdeling Turin
2000 Czajkowski, Konrad Polen 4. afdeling Turin
2000 Tournant, Arnaud Frankrig 3. afdeling Mexico
2000 Dublé, Arnaud Frankrig 3. afdeling Mexico
2000 Bourgain, Mickaël Frankrig 3. afdeling Mexico
2000 Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien 2. afdeling Cali
2000 Meliá Mangriñán, Salvador Spanien 2. afdeling Cali
2000 Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien 2. afdeling Cali
2000 Villanueva Trinidad, José Antonio Spanien 1. afdeling Moskva
2000 Meliá Mangriñán, Salvador Spanien 1. afdeling Moskva
2000 Escuredo Raimondez, José Antonio Spanien 1. afdeling Moskva
1999 Tournant, Arnaud Frankrig 5. afdeling Cali
1999 Le Quellec, Vincent Frankrig 5. afdeling Cali
1999 Bourgain, Mickaël Frankrig 5. afdeling Cali
1999 Queally, Jason Storbritannien 4. afdeling Fiorenzuola
1999 McLean, Craig Storbritannien 4. afdeling Fiorenzuola
1999 Hoy, Chris Storbritannien 4. afdeling Fiorenzuola
1999 Pokorny, Eyk Tyskland 3. afdeling Valencia
1999 Nimke, Stefan Tyskland 3. afdeling Valencia
1999 Fiedler, Jens Tyskland 3. afdeling Valencia
1999 Mientki, Marcin Polen 2. afdeling Frisco
1999 Krejner, Grzegorz Polen 2. afdeling Frisco
1999 Czajkowski, Konrad Polen 2. afdeling Frisco
1999 Queally, Jason Storbritannien 1. afdeling Mexico City
1999 McLean, Craig Storbritannien 1. afdeling Mexico City
1999 Hoy, Chris Storbritannien 1. afdeling Mexico City
1998 Thuet, Hervé Robert Frankrig 4. afdeling Hyères
1998 Le Quellec, Vincent Frankrig 4. afdeling Hyères
1998 Gané, Laurent Frankrig 4. afdeling Hyères
1998 Pokorny, Eyk Tyskland 3. afdeling Berlin
1998 Lausberg, Sören Tyskland 3. afdeling Berlin
1998 Fiedler, Jens Tyskland 3. afdeling Berlin
1998 Trebski, Grzegorz Polen 2. afdeling Victoria
1998 Krejner, Grzegorz Polen 2. afdeling Victoria
1998 Mientki, Marcin Polen 2. afdeling Victoria
1998 Tournant, Arnaud Frankrig 1. afdeling Cali
1998 Gerard, Damien Frankrig 1. afdeling Cali
1998 Gané, Laurent Frankrig 1. afdeling Cali