Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr

År Cykelrytter Land Kommentar
2017; 4.etape Dent, Stephen Storbritannien 4. etape
2017; 3.etape(b) Geysels, Xander Belgien 3. etape (b)
2017; 3.etape(a) Cassaert, Loran Belgien 3. etape (a) (Enkeltstart)
2017; 2.etape Van Den Berg, Carlo Holland 2. etape
2017; 1.etape Rose-Davies, Louis Storbritannien 1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
2017; 1.etape Page, Charles Storbritannien 1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
2017; 1.etape Modell, Theo Storbritannien 1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
2017; 1.etape Robinson, Oliver Storbritannien 1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
2017; 1.etape Vaughan, Jacob Storbritannien 1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
2016; 4.etape Lagendijk, Jesse Holland 4. etape
2016; 3.etape(b) Wattez, Danilo Holland 3. etape (b)
2016; 3.etape(a) Van Moer, Brent Belgien 3. etape (a) (Enkeltstart)
2016; 2.etape Villalobos Hernandez, Luis Mexico 2. etape
2016; 1.etape Zeestraten, Stef Holland 1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
2016; 1.etape Hoole, Daan Holland 1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
2016; 1.etape Zijlaard, Maikel Holland 1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
2016; 1.etape Kootstra, Michael Holland 1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
2016; 1.etape Geleijnse, Marco Holland 1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
2016; 1.etape Tulner, Rens Holland 1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
2015; 5.etape Rijsdijk, Tristan Holland 5. etape
2015; 4.etape Weemaes, Sasha Belgien 4. etape
2015; 3.etape Weemaes, Sasha Belgien 3. etape (Enkeltstart)
2015; 2.etape De Pestel, Sander Belgien 2. etape
2015; 1.etape Veber, William Anton Danmark 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015; 1.etape Norsgaard Jørgensen, Mathias Danmark 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015; 1.etape Mielke, Anders Danmark 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015; 1.etape Kjeldsmark Christiansen, Matias Danmark 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015; 1.etape Honoré, Mikkel Danmark 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015; 1.etape Egholm, Jakob Danmark 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2014; 4.etape Jacobs, Robin Belgien 4. etape
2014; 3.etape(b) De Poorter, Maxime Belgien 3. etape (b)
2014; 3.etape(a) Malcharek, Moritz Tyskland 3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
2014; 3.etape(a) Jägeler, Robert Tyskland 3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
2014; 3.etape(a) Jurczyk, Marc Tyskland 3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
2014; 3.etape(a) Franz, Marcel Tyskland 3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
2014; 3.etape(a) Frahm, Jasper Tyskland 3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
2014; 3.etape(a) Appelt, Leo Tyskland 3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
2014; 2.etape Van Leeuwen, Dennis Holland 2. etape
2014; 1.etape Appelt, Leo Tyskland 1. etape (Enkeltstart)
2013; 4.etape Pedersen, Mads Danmark 4. etape
2013; 3.etape(b) Looij, André Holland 3. etape (b)
2013; 3.etape(a) Corell, Mads Danmark 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape(a) Poulsen, Jonas Danmark 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape(a) Pedersen, Mads Danmark 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape(a) Pedersen, Casper Phillip Danmark 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape(a) Krigbaum, Mathias Wickmann Danmark 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape(a) Gregaard Wilsly, Jonas Danmark 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 2.etape Scott, Jacob Storbritannien 2. etape
2013; 1.etape Krigbaum, Mathias Wickmann Danmark 1. etape (Enkeltstart)
2012; 3.etape Pedersen, Mads Danmark 3. etape
2012; 2.etape(b) Verstrepen, Dries Belgien 2. etape (b)
2012; 2.etape(a) Vinjebo, Emil Nygaard Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2012; 2.etape(a) Pedersen, Mads Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2012; 2.etape(a) Olesen, Patrick Holstfeldt Ude Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2012; 2.etape(a) Kilsgaard, Lukas Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2012; 2.etape(a) Bøje Pedersen, Nicklas Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2012; 1.etape Burton, Germain Storbritannien 1. etape
2012; Pedersen, Mads Danmark Prolog
2011; 4.etape Hestbek Lund, Rasmus Danmark 4. etape
2011; 3.etape Roosen, Timo Holland 3. etape
2011; 2.etape Vergaerde, Otto Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2011; 2.etape Vanderaerden, Niels Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2011; 2.etape Michiels, Killian Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2011; 2.etape Maes, Alexander Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2011; 2.etape De Gendt, Aimé Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2011; 2.etape De Buyst, Jasper Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2011; 1.etape De Gendt, Aimé Belgien 1. etape
2011; Peeters, Daniel Belgien Prolog
2010; 4.etape Rossi, Oliver Storbritannien 4. etape
2010; 3.etape Vallee, Boris Belgien 3. etape
2010; 2.etape Vandenbogaerde, Jens Belgien 2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
2010; 2.etape Van Trijp, Maarten Holland 2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
2010; 2.etape Raeymaekers, Mattias Belgien 2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
2010; 2.etape Peelaers, Jeff Belgien 2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
2010; 2.etape De Buyst, Jasper Belgien 2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
2010; 2.etape Carolus, Jorne Belgien 2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
2010; 1.etape De Merlier, Giovanni Belgien 1. etape
2010; Van Lerberghe, Bert Belgien Prolog
2009; 3.etape Van Overstraeten, Pieter-Jan Belgien 3. etape
2009; 2.etape(b) Reinders, Elmar Holland 2. etape (b)
2009; 2.etape(a) Van Speybroeck, Tim Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape(a) Van Lerberghe, Bert Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape(a) Giesberts, Steven Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape(a) Frison, Frederik Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape(a) Derijcke, Gilles Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape(a) Coenen, Dennis Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2009; 1.etape Welten, Kay Holland 1. etape
2009; Reinders, Elmar Holland Prolog
2008; 3.etape Polak, Thomas Holland 3. etape
2008; 2.etape(b) Nichols, David Storbritannien 2. etape (b)
2008; 2.etape(a) DWVG Wilton CT Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2008; 1.etape Van Iersel, Sander Holland 1. etape
2008; Vandenheede, Kenny Belgien Prolog
2007; 3.etape Denissen, Wim Belgien 3. etape
2007; 2.etape(b) Arnold, Marcel Tyskland 2. etape (b)
2007; 2.etape(a) Belgien Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2007; 1.etape Robert, Frederique Belgien 1. etape
2007; Haavardsholm, Ole Norge Prolog
2006; 3.etape Chamon, Thomas Belgien 3. etape
2006; 2.etape(b) Engelen, Jochen Belgien 2. etape (b)
2006; 2.etape(a) Sparmann, Lars Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
2006; 2.etape(a) May, Sebastian Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
2006; 2.etape(a) Kittel, Marcel Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
2006; 2.etape(a) Harbig, Florian Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
2006; 2.etape(a) Braut, Benjamin Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
2006; 2.etape(a) Arnold, Marcel Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
2006; 1.etape Bomans, Glenn Belgien 1. etape
2006; Kittel, Marcel Tyskland Prolog
2005; 3.etape Ghyselinck, Jan Belgien 3. etape
2005; 2.etape(b) Bomans, Glenn Belgien 2. etape (b)
2005; 2.etape(a) Seifert, Gert Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2005; 2.etape(a) Schopp, Pascal Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2005; 2.etape(a) Klein, Philipp Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2005; 2.etape(a) Helfen, Jochen Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2005; 2.etape(a) Gretsch, Patrick Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2005; 2.etape(a) Forke, Sebastian Tyskland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape Nooytens, Sven Belgien 1. etape
2005; Kittel, Marcel Tyskland Prolog
2004; 5.etape Van Ooijen, Cornelius Holland 5. etape
2004; 4.etape Van Ooijen, Cornelius Holland 4. etape
2004; 3.etape Barth, Marcel Tyskland 3. etape
2004; 2.etape Vermeiren, Tom Belgien 2. etape
2004; 1.etape Schäfer, Stefan Tyskland 1. etape