Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Etapesejr

År Cykelrytter Land Kommentar
2017; 4.etape Calmejane, Lilian Frankrig 4. etape
2017; 3.etape Boudat, Thomas Frankrig 3. etape
2017; 2.etape Skujins, Toms Letland 2. etape
2017; 1.etape(b) Samoilau, Branislau Hviderusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Tratnik, Jan Slovenien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Koch, Jonas Tyskland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Mihailov, Nikolai Bulgarien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Sisr, Frantisek Tjekkiet 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Kurek, Adrian Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Bialoblocki, Marcin Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(b) Banaszek, Alan Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2017; 1.etape(a) Pichon, Laurent Frankrig 1. etape (a)
2016; 4.etape Pirazzi, Stefano Italien 4. etape
2016; 3.etape Mareczko, Jakub Italien 3. etape
2016; 2.etape Firsanov, Sergei Rusland 2. etape
2016; 1.etape(b) Foliforov, Alexander Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Firsanov, Sergei Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Arslanov, Ildar Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Kolobnev, Alexandr Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Ovechkin, Artem Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Ershov, Artur Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Serov, Alexander Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(b) Sveshnikov, Kiril Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Gazprom Rusvelo
2016; 1.etape(a) Belletti, Manuel Italien 1. etape (a)
2015; 4.etape Meintjes, Louis Sydafrika 4. etape
2015; 3.etape Chicchi, Francesco Italien 3. etape
2015; 2.etape Swift, Ben Storbritannien 2. etape
2015; 1.etape(b) Rebellin, Davide Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2015; 1.etape(b) Marycz, Jaroslaw Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2015; 1.etape(b) Kurek, Adrian Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2015; 1.etape(b) Kiendys, Tomasz Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) CCC Sprandi Polkowice
2015; 1.etape(a) Belletti, Manuel Italien 1. etape (a)
2014; 4.etape Cataldo, Dario Italien 4. etape (Enkeltstart)
2014; 3.etape Viviani, Elia Italien 3. etape
2014; 2.etape Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien 2. etape
2014; 1.etape(b) Swift, Ben Storbritannien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Kiryienka, Vasil Hviderusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Henao Gómez, Sebastián Colombia 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Dombrowski, Joseph Lloyd USA 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Deignan, Philip Irland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Cataldo, Dario Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(b) Boswell, Ian USA 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Sky
2014; 1.etape(a) Swift, Ben Storbritannien 1. etape (a)
2013; 5.etape Caruso, Damiano Italien 5. etape
2013; 4.etape Malori, Adriano Italien 4. etape (Enkeltstart)
2013; 3.etape Cunego, Damiano Italien 3. etape
2013; 2.etape Ulissi, Diego Italien 2. etape
2013; 1.etape(b) Vorobyev, Anton Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(b) Porsev, Alexander Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(b) Kritskiy, Timofey Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(b) Ignatiev, Mikhail Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(b) Ignatenko, Petr Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(b) Chernetskiy, Sergey Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(b) Belkov, Maxim Rusland 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Katusha
2013; 1.etape(a) Felline, Fabio Italien 1. etape (a)
2012; 5.etape Barta, Jan Tjekkiet 5. etape (Enkeltstart)
2012; 4.etape Ulissi, Diego Italien 4. etape
2012; 3.etape Ulissi, Diego Italien 3. etape
2012; 2.etape(b) Wyss, Marcel Schweiz 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) Schorn, Daniel Østrig 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) König, Leopold Tjekkiet 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) Huzarski, Bartosz Polen 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) Dietziker, Andreas Schweiz 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) Brändle, Mathias Østrig 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) Benedetti, Cesare Italien 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(b) Barta, Jan Tjekkiet 2. etape (b) (Holdtidskørsel), TEAM NETAPP
2012; 2.etape(a) Viviani, Elia Italien 2. etape (a)
2012; 1.etape Palini, Andrea Italien 1. etape
2011; 5.etape Visconti, Giovanni Italien 5. etape
2011; 4.etape Malori, Adriano Italien 4. etape (Enkeltstart)
2011; 3.etape Sella, Emanuele Italien 3. etape
2011; 2.etape Corioni, Claudio Italien 2. etape
2011; 1.etape(b) Vicioso Arcos, Angel Spanien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) Serpa Perez, José Rodolfo Colombia 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) Sella, Emanuele Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) Rujano Guillén, José Humberto Venezuela 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) Rodriguez Ortiz, Jackson Venezuela 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) Ochoa, Carlos José Venezuela 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) Ferrari, Roberto Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(b) De Marchi, Alessandro Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Team Androni Giocattoli
2011; 1.etape(a) Belletti, Manuel Italien 1. etape (a)
2010; 5.etape Huzarski, Bartosz Polen 5. etape
2010; 4.etape Kump, Marko Slovenien 4. etape
2010; 3.etape Niemiec, Przemyslaw Polen 3. etape
2010; 2.etape Serpa Perez, José Rodolfo Colombia 2. etape
2010; 1.etape(b) Zaugg, Oliver Schweiz 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Vanotti, Alessandro Mauro Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Santaromita, Ivan Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Finetto, Mauro Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Dall'Antonia, Tiziano Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Cimolai, Davide Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Chicchi, Francesco Italien 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(b) Bodnar, Maciej Polen 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Liquigas
2010; 1.etape(a) Chicchi, Francesco Italien 1. etape (a)
2009; 6.etape Evans, Cadel Australien 6. etape
2009; 4.etape Metlushenko, Yuri Ukraine 4. etape
2009; 3.etape Cunego, Damiano Italien 3. etape
2009; 2.etape Cunego, Damiano Italien 2. etape
2009; 1.etape(b) Scarselli, Leonardo Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Proni, Alessandro Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Belkov, Maxim Rusland 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Grivko, Andriy Ukraine 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Stannard, Ian Storbritannien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Gatto, Oscar Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Cioni, Dario David Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(b) Visconti, Giovanni Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team ISD
2009; 1.etape(a) Napolitano, Danilo Italien 1. etape (a)
2008; 5.etape Sella, Emanuele Italien 5. etape
2008; 4.etape Chicchi, Francesco Italien 4. etape
2008; 3.etape Evans, Cadel Australien 3. etape
2008; 2.etape Axelsson, Nicklas Sverige 2. etape
2008; 1.etape(b) Santaromita, Ivan Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Vanotti, Alessandro Mauro Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Cataldo, Dario Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Wegelius, Charles Storbritannien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Noe, Andrea Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Nibali, Vincenzo Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Beltran, Manuel Spanien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(b) Chicchi, Francesco Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Liquigas
2008; 1.etape(a) Chicchi, Francesco Italien 1. etape (a)
2007; 5.etape Riccò, Riccardo Italien 5. etape
2007; 4.etape Förster, Robert Tyskland 4. etape
2007; 3.etape Di Luca, Danilo Italien 3. etape
2007; 2.etape Scarponi, Michele Italien 2. etape
2007; 1.etape(b) Van Huffel, Wim Belgien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(b) Jufre Pou, Josep Spanien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(b) Brandt, Christophe Belgien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(b) Van Summeren, Johan Belgien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(b) Cioni, Dario David Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(b) Gates, Nick Australien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(b) Evans, Cadel Australien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Predictor-Lotto
2007; 1.etape(a) Bertolini, Alessandro Italien 1. etape (a)
2006; 5.etape Riccò, Riccardo Italien 5. etape
2006; 4.etape Napolitano, Danilo Italien 4. etape
2006; 3.etape Cunego, Damiano Italien 3. etape
2006; 2.etape Nibali, Vincenzo Italien 2. etape
2006; 1.etape(b) Luttenberger, Peter Østrig 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Lombardi, Giovanni Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Klostergaard, Kasper Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Gustov, Volodymir Ukraine 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Blaudzun, Michael Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Sørensen, Nicki Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Piil, Jakob Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(b) Zabriskie, David USA 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Team CSC
2006; 1.etape(a) Napolitano, Danilo Italien 1. etape (a)
2005; 5.etape Aggiano, Elio Italien 5. etape
2005; 4.etape Kirchen, Kim Luxembourg 4. etape
2005; 3.etape Napolitano, Danilo Italien 3. etape
2005; 2.etape Pellizotti, Franco Italien 2. etape
2005; 1.etape(b) Velo, Marco Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Siutsou, Kanstantsin Hviderusland 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Sacchi, Fabio Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Facci, Mauro Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Codol, Massimo Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Nibali, Vincenzo Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Kirchen, Kim Luxembourg 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(b) Chicchi, Francesco Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2005; 1.etape(a) Bongiorno, Guillermo Ruben Argentina 1. etape (a)
2004; 5.etape Marzoli, Ruggero Italien 5. etape
2004; 4.etape Scarponi, Michele Italien 4. etape
2004; 3.etape D'Amore, Crescenzo Italien 3. etape
2004; 2.etape Celestino, Mirko Italien 2. etape
2004; 1.etape(b) Codol, Massimo Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2004; 1.etape(b) Ongarato, Alberto Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2004; 1.etape(b) Facci, Mauro Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2004; 1.etape(b) Tosatto, Matteo Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2004; 1.etape(b) Larsson, Gustav Erik Sverige 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2004; 1.etape(b) Velo, Marco Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Fassa Bortolo
2004; 1.etape(a) Gasparre, Graziano Italien 1. etape (a)
2003; 5.etape Ivanov, Ruslan Moldova 5. etape
2003; 4.etape Mazzanti, Luca Italien 4. etape
2003; 3.etape Quaranta, Ivan Italien 3. etape
2003; 2.etape Kolobnev, Alexandr Rusland 2. etape
2003; 1.etape(b) Casagrande, Francesco Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(b) Righi, Daniele Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(b) Bertoletti, Simone Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(b) Rumsas, Raimondas (Senior) Litauen 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(b) Piccoli, Mariano Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(b) Loddo, Alberto Italien 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(b) Svorada, Jan (Junior) Tjekkiet 1. etape (b), (Holdtidskørsel), Lampre
2003; 1.etape(a) Svorada, Jan (Junior) Tjekkiet 1. etape (a)
2002; 5.etape Ivanov, Ruslan Moldova 5. etape
2002; 4.etape Marzoli, Ruggero Italien 4. etape
2002; 3.etape Petacchi, Alessandro Italien 3. etape
2002; 2.etape Petacchi, Alessandro Italien 2. etape
2002; 1.etape(b) Petacchi, Alessandro Italien 1. etape (b)
2002; 1.etape(a) Wegelius, Charles Storbritannien 1. etape (a), (Holdtidskørsel), Mapei - Quick Step
2002; 1.etape(a) Noe, Andrea Italien 1. etape (a), (Holdtidskørsel), Mapei - Quick Step
2002; 1.etape(a) Evans, Cadel Australien 1. etape (a), (Holdtidskørsel), Mapei - Quick Step
2002; 1.etape(a) Aggiano, Elio Italien 1. etape (a), (Holdtidskørsel), Mapei - Quick Step
2002; 1.etape(a) Cioni, Dario David Italien 1. etape (a), (Holdtidskørsel), Mapei - Quick Step
2001; 5.etape Chesini, Nicola Italien 5. etape
2001; 4.etape Petacchi, Alessandro Italien 4. etape
2001; 3.etape Ivanov, Ruslan Moldova 3. etape
2001; 2.etape Ivanov, Ruslan Moldova 2. etape
2001; 1.etape Quaranta, Ivan Italien 1. etape
2000; 5.etape Fontanelli, Fabiano Italien 5. etape
2000; 4.etape Bettini, Paolo Italien 4. etape
2000; 3.etape Degano, Enrico Italien 3. etape
2000; 2.etape Bettini, Paolo Italien 2. etape
2000; 1.etape Cavagnis, Oscar Italien 1. etape
1999; 2.etape Bettini, Paolo Italien 2. etape
1999; 1.etape Vainsteins, Romans Letland 1. etape
1998 Ingen løb
1997; 5.etape Mori, Massimiliano Italien 5. etape
1997; 4.etape Svorada, Jan (Junior) Tjekkiet 4. etape
1997; 3.etape Gontchenkov, Alexandre Rusland 3. etape
1997; 2.etape Bertolini, Alessandro Italien 2. etape
1997; 1.etape Minali, Nicola Italien 1. etape
1996; 5.etape Baffi, Adriano Italien 5. etape
1996; 4.etape Svorada, Jan (Junior) Tjekkiet 4. etape
1996; 3.etape Di Renzo, Marco Antonio Italien 3. etape
1996; 2.etape Abdoujaparov, Djamolidine Uzbekistan 2. etape
1996; 1.etape Zanette, Denis Italien 1. etape
1995 Ingen løb
1994; 6.etape Elli, Alberto Italien 6. etape
1994; 5.etape Cipollini, Mario Italien 5. etape
1994; 4.etape Roscioli, Fabio Italien 4. etape
1994; 3.etape Fondriest, Maurizio Italien 3. etape
1994; 2.etape Furlan, Giorgio Italien 2. etape
1994; 1.etape Massi, Rodolfo Italien 1. etape
1993; 6.etape(b) Bartoli, Michele Italien 6. etape (b)
1993; 6.etape(a) Etape annulleret 6. etape (a)
1993; 5.etape Etape annulleret 5. etape
1993; 4.etape Richard, Pascal Schweiz 4. etape
1993; 3.etape Fondriest, Maurizio Italien 3. etape
1993; 2.etape Sciandri, Maximilian Italien 2. etape
1993; 1.etape Bartoli, Michele Italien 1. etape
1992; 6.etape Argentin, Moreno Italien 6. etape
1992; 5.etape Leoni, Endrio Italien 5. etape
1992; 4.etape Argentin, Moreno Italien 4. etape
1992; 3.etape Raab, Uwe Tyskland 3. etape
1992; 2.etape Zülle, Alex Schweiz 2. etape
1992; 1.etape Strazzer, Massimo Italien 1. etape
1991; 6.etape Anderson, Phil Australien 6. etape
1991; 5.etape Cipollini, Mario Italien 5. etape
1991; 4.etape Cipollini, Mario Italien 4. etape
1991; 3.etape Fondriest, Maurizio Italien 3. etape
1991; 2.etape Petito, Giuseppe Italien 2. etape
1991; 1.etape Abdoujaparov, Djamolidine Uzbekistan 1. etape
1990; 6.etape Dazzani, William Italien 6. etape
1990; 5.etape Baffi, Adriano Italien 5. etape
1990; 4.etape Chiappucci, Claudio Italien 4. etape
1990; 3.etape Ludwig, Olaf Tyskland 3. etape
1990; 2.etape Fondriest, Maurizio Italien 2. etape
1990; 1.etape Sørensen, Rolf Danmark 1. etape
1990; Golinelli, Claudio Italien Prolog
1989; 6.etape Moro, Michele Italien 6. etape
1989; 5.etape Argentin, Moreno Italien 5. etape
1989; 4.etape Vanderaerden, Eric Belgien 4. etape
1989; 3.etape Leali, Bruno Italien 3. etape
1989; 2.etape Baffi, Adriano Italien 2. etape
1989; 1.etape Allocchio, Stefano Italien 1. etape
1988; 6.etape Sørensen, Rolf Danmark 6. etape
1988; 5.etape Bontempi, Guido Italien 5. etape
1988; 4.etape Baffi, Adriano Italien 4. etape
1988; 3.etape Passera, Camillo Italien 3. etape
1988; 2.etape Baffi, Adriano Italien 2. etape
1988; 1.etape Bontempi, Guido Italien 1. etape
1987; 6.etape Calcaterra, Giuseppe Italien 6. etape
1987; 5.etape Gavazzi, Pierino Italien 5. etape
1987; 4.etape Rosola, Paolo Italien 4. etape
1987; 3.etape Argentin, Moreno Italien 3. etape
1987; 2.etape Rossi, Maurizio Italien 2. etape
1987; 1.etape Bontempi, Guido Italien 1. etape
1986; 5.etape(b) Worre, Jesper Danmark 5. etape (b)
1986; 5.etape(a) Rosola, Paolo Italien 5. etape (a)
1986; 4.etape Moser, Francesco Italien 4. etape
1986; 3.etape Saronni, Giuseppe Italien 3. etape
1986; 2.etape Argentin, Moreno Italien 2. etape
1986; 1.etape Ghiotto, Federico Italien 1. etape
1985; 5.etape Wojtinek, Bruno Frankrig 5. etape
1985; 4.etape(b) Freuler, Urs Schweiz 4. etape (b)
1985; 4.etape(a) Fignon, Laurent Frankrig 4. etape (a)
1985; 3.etape Saronni, Giuseppe Italien 3. etape
1985; 2.etape Wojtinek, Bruno Frankrig 2. etape
1985; 1.etape Allocchio, Stefano Italien 1. etape
1984; 5.etape De Vlaeminck, Roger Belgien 5. etape
1984; 4.etape Wijnands, Ad Holland 4. etape
1984; 3.etape Mutter, Stefan Schweiz 3. etape
1984; 2.etape Argentin, Moreno Italien 2. etape
1984; 1.etape Van Vliet, Leo Holland 1. etape