Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr

År Cykelrytter Land Kommentar
2016; 3.etape Ballabio, Giacomo Italien 3. etape
2016; 2.etape(b) Borra, Gilles Belgien 2. etape (b)
2016; 2.etape(a) Johansen Graungaard, Julius Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde junior
2016; 2.etape(a) Larsen, Mathias Alexander Erik Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde junior
2016; 2.etape(a) Bodilsen, August Nygaard Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde junior
2016; 2.etape(a) Lund Pedersen, Rasmus Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde junior
2016; 2.etape(a) Bjerg, Mikkel Bækø Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde junior
2016; 2.etape(a) Egholm, Jakob Danmark 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde junior
2016; 1.etape Johansen Graungaard, Julius Danmark 1. etape
2015; 3.etape Storer, Michael Australien 3. etape
2015; 2.etape(b) Pini, Alessandro Italien 2. etape (b)
2015; 2.etape(a) Reynders, Jens Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel) DAVO CYCLING TEAM - TONGEREN
2015; 2.etape(a) Mertens, Julian Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel) DAVO CYCLING TEAM - TONGEREN
2015; 2.etape(a) Loenders, Glenn Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel) DAVO CYCLING TEAM - TONGEREN
2015; 2.etape(a) Lijnen, Marnix Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel) DAVO CYCLING TEAM - TONGEREN
2015; 2.etape(a) Goolaerts, Stijn Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel) DAVO CYCLING TEAM - TONGEREN
2015; 2.etape(a) De Haes, Jorden Belgien 2. etape (a) (Holdtidskørsel) DAVO CYCLING TEAM - TONGEREN
2015; 1.etape Norsgaard Jørgensen, Mathias Danmark 1. etape
2014; 3.etape Gaudu, David Frankrig 3. etape
2014; 2.etape(b) Kurianov, Stepan Rusland 2. etape (b)
2014; 2.etape(a) Maas, Jan Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Holland
2014; 2.etape(a) Lenderink, Peter Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Holland
2014; 2.etape(a) Eenkhoorn, Pascal Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Holland
2014; 2.etape(a) De Vries, Hartthijs Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Holland
2014; 2.etape(a) Cornelisse, Mitchel Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Holland
2014; 2.etape(a) Bax, Sjoerd Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Holland
2014; 1.etape Kurianov, Stepan Rusland 1. etape
2013; 3.etape Brebant, Thomas Frankrig 3. etape
2013; 2.etape(b) Pedersen, Mads Danmark 2. etape (b)
2013; 2.etape(a) Voevodin, Petr Rusland 2. etape (a) (Holdtidskørsel), SIBERIA CYCLING TEAM
2013; 2.etape(a) Kuznetsov, Igor Rusland 2. etape (a) (Holdtidskørsel), SIBERIA CYCLING TEAM
2013; 2.etape(a) Kurianov, Stepan Rusland 2. etape (a) (Holdtidskørsel), SIBERIA CYCLING TEAM
2013; 2.etape(a) Kochurov, Stepan Rusland 2. etape (a) (Holdtidskørsel), SIBERIA CYCLING TEAM
2013; 2.etape(a) Cherkasov, Nikolay Rusland 2. etape (a) (Holdtidskørsel), SIBERIA CYCLING TEAM
2013; 1.etape Riviere, David Frankrig 1. etape
2012; 3.etape Jauregui, Quentin Frankrig 3. etape
2012; 2.etape(b) Ewan, Caleb Australien 2. etape (b)
2012; 2.etape(a) Turgis, Anthony Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2012; 2.etape(a) Piveteau, Maxime Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2012; 2.etape(a) Kowalski, Dylan Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2012; 2.etape(a) Jauregui, Quentin Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2012; 2.etape(a) Goulot, Kevin Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2012; 2.etape(a) Faussurier, Romain Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2012; 1.etape Bonnamour, Franck Frankrig 1. etape
2011; 3.etape Van Rooy, Kenneth Belgien 3. etape
2011; 2.etape(b) Groenewegen, Dylan Holland 2. etape(b)
2011; 2.etape(a) Tassel, Ronan Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel), CLUB BRETAGNE
2011; 2.etape(a) Rolland, Fabien Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel), CLUB BRETAGNE
2011; 2.etape(a) Le Gac, Olivier Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel), CLUB BRETAGNE
2011; 2.etape(a) Jamet, Loïc Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel), CLUB BRETAGNE
2011; 2.etape(a) Cherbonnet, David Frankrig 2. etape (a) (Holdtidskørsel), CLUB BRETAGNE
2011; 1.etape Kamp, Alexander Danmark 1. etape
2010; 3.etape Beckeringh, Derk Abel Holland 3. etape
2010; 2.etape(b) Kamp, Alexander Danmark 2. etape (b)
2010; 2.etape(a) Van Poppel, Danny Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2010; 2.etape(a) Van Baarle, Dylan Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2010; 2.etape(a) Teunissen, Mike Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2010; 2.etape(a) Riesebeek, Oscar Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2010; 2.etape(a) Ottema, Rick Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2010; 2.etape(a) Olivier, Daan Holland 2. etape (a) (Holdtidskørsel)
2010; 1.etape Van Baarle, Dylan Holland 1. etape
2009; 4.etape Wellens, Tim Belgien 4. etape
2009; 3.etape Søeberg Hovmand, Emil Danmark 3. etape
2009; 2.etape Labèque, Kevin Frankrig 2. etape (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape Perez, Anthony Frankrig 2. etape (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape Teguel, Erwan Frankrig 2. etape (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape Delalot, Romain Frankrig 2. etape (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape Démare, Arnaud Frankrig 2. etape (Holdtidskørsel)
2009; 2.etape Guillemois, Romain Frankrig 2. etape (Holdtidskørsel)
2009; 1.etape De Bie, Sean Belgien 1. etape
2008; 4.etape Boeve, Mats Holland 4. etape
2008; 3.etape Boeve, Mats Holland 3. etape
2008; 2.etape Sørensen, Jimmi Danmark 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 2.etape Udesen, Adrian Kaltoft Danmark 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 2.etape Malmkjær, Rasmus Lyngholm Danmark 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 2.etape Hartvig Nielsen, Jeppe Lykke Danmark 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 2.etape Mathiesen, Christian Danmark 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 2.etape Lisson, Mathias Danmark 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 1.etape Lisson, Mathias Danmark 1. etape
2007; 3.etape Adams, Joeri Belgien 3. etape
2007; 2.etape(b) Kovaliovas, Edgaras Litauen 2. etape (b)
2007; 2.etape(a) Ertveld, Julien Belgien 2. etape (a), (Holdtidskørsel)
2007; 2.etape(a) Broeckx, Stig Belgien 2. etape (a), (Holdtidskørsel)
2007; 2.etape(a) Lahaye, Alexandre Belgien 2. etape (a), (Holdtidskørsel)
2007; 2.etape(a) Geerinckx, Dieuwer Belgien 2. etape (a), (Holdtidskørsel)
2007; 2.etape(a) Allegaert, Matthias Belgien 2. etape (a), (Holdtidskørsel)
2007; 2.etape(a) Eijssen, Yannick Belgien 2. etape (a), (Holdtidskørsel)
2007; 1.etape Allegaert, Matthias Belgien 1. etape
2006; 2.etape Gallopin, Tony Frankrig 2. etape
2006; 1.etape(b) Østergaard, Niki Danmark 1. etape (b)
2006; 1.etape(a) Ricordel, Yannick Frankrig 1. etape (a), (Holdtidskørsel)
2006; 1.etape(a) Pieret, Etienne Frankrig 1. etape (a), (Holdtidskørsel)
2006; 1.etape(a) Grenier, Sylvain Frankrig 1. etape (a), (Holdtidskørsel)
2006; 1.etape(a) Gallopin, Tony Frankrig 1. etape (a), (Holdtidskørsel)
2006; 1.etape(a) Duval, Aurélien Frankrig 1. etape (a), (Holdtidskørsel)
2005; 2.etape Reckweg, Morten Danmark 2. etape
2005; 1.etape(b) Reckweg, Morten Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape(b) Vedel Kvist, Thomas Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape(b) Guldhammer, Thomas Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape(b) Vinther, Troels Rønning Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape(b) Steensen, André Danmark 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape(a) Steensen, André Danmark 1. etape (a)
2004; 2.etape Spilak, Simon Slovenien 2. etape
2004; 1.etape Godet, Arnaud Frankrig 1. etape (Holdtidskørsel)
2004; 1.etape Guay, Julien Frankrig 1. etape (Holdtidskørsel)
2004; 1.etape Roux, Anthony Frankrig 1. etape (Holdtidskørsel)
2004; 1.etape Branaa, Damien Frankrig 1. etape (Holdtidskørsel)
2004; 1.etape Cherel, Mikaël Frankrig 1. etape (Holdtidskørsel)
2003; 3.etape Bole, Grega Slovenien 3. etape
2003; 2.etape Van Hoolst, Wim Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2003; 2.etape Vandewalle, Kristof Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2003; 2.etape Seeldraeyers, Kevin Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2003; 2.etape Van Rij, Jeroen Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2003; 2.etape Krijnen, Rob Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2003; 2.etape Roelandts, Jürgen Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
2003; 1.etape Roelandts, Jürgen Belgien 1. etape
2002; 3.etape Chernetskiy, Ilya Rusland 3. etape
2002; 2.etape Kirillov, Alexandre Rusland 2. etape (Holdtidskørsel)
2002; 2.etape Tihonov, Vladimir Rusland 2. etape (Holdtidskørsel)
2002; 2.etape Emel Yanov, Yuri Rusland 2. etape (Holdtidskørsel)
2002; 2.etape Kondrachkov, Serguei Rusland 2. etape (Holdtidskørsel)
2002; 2.etape Chernetskiy, Ilya Rusland 2. etape (Holdtidskørsel)
2002; 2.etape Kozontchouk, Dimitri Rusland 2. etape (Holdtidskørsel)
2002; 1.etape Dekker, Thomas Holland 1. etape