Københavns distrikts præmieliste, Junior

År Cykelrytter Land Kommentar
1987 Lagt sammen med det sjællandske distrikt
1986 Lerche Nielsen, Ronny Danmark 5. plads, 42 point
1986 Rosenfjeld, Gert Danmark 4. plads, 42 point
1986 Olesen, Henrik Danmark 3. plads, 44 point
1986 Tallent, Andrei Danmark 2. plads, 47 point
1986 Wilken, Lars Peter Danmark 1. plads, 68 point
1985 Olsen, Dennis Danmark 5. plads, 40 point
1985 Johansen, Morten Danmark 4. plads, 46 point
1985 Michaelsen, Lars Danmark 3. plads, 52 point
1985 Nielsen, Tommy Danmark 2. plads, 55 point
1985 Bistrup, Brian Lykke Danmark 1. plads, 65 point
1984 Jacobsen, Mark Danmark 5. plads, 38 point
1984 Nielsen, Tommy Danmark 4. plads, 40 point
1984 Lythje, Brian Danmark 3. plads, 46 point
1984 Alsted Hofer, Bo Danmark 2. plads, 54 point
1984 Jakobsen, Rud Danmark 1. plads, 81 point
1983 Jakobsen, Torben Steen Danmark 5. plads, 43 point
1983 Hansen, Jens Peter Danmark 4. plads, 43 point
1983 Hinke, Gert Danmark 3. plads, 45 point
1983 Wang, Christian Danmark 2. plads, 54 point
1983 Hansen, Søren Danmark 1. plads, 59 point
1982 Jørgensen, Thomas Danmark 5. plads, 38 point
1982 Sørensen, Rolf Danmark 4. plads, 38 point
1982 Albæk, Henrik Danmark 3. plads, 39 point
1982 Jørgensen, Jan Danmark 2. plads, 40 point
1982 Wewer, Peter Danmark 1. plads, 45 point
1981 Nielsen, Michael C. Danmark 5. plads, 36 point
1981 Tange Kristensen, Morten Danmark 4. plads, 41 point
1981 Bering, Kenneth Danmark 3. plads, 43 point
1981 Gam, Michael Danmark 2. plads, 45 point
1981 Clausen, Peter Danmark 1. plads, 61 point
1980 Hansen, Lars Bo Danmark 5. plads, 53 point
1980 Holm, Brian Danmark 4. plads, 55 point
1980 Jensen, Sten Erik Danmark 3. plads, 68 point
1980 Arvid Olsen, Jack Danmark 2. plads, 68 point
1980 Andersen, René W. Danmark 1. plads, 70 point
1979 Christensen, Jan Danmark 5. plads, 48 point
1979 Andersen, René W. Danmark 4. plads, 64 point
1979 Holm, Brian Danmark 3. plads, 65 point
1979 Nybro Christensen, Lars Danmark 2. plads, 71 point
1979 Skog, Kim Danmark 1. plads, 134 point
1978 Carlsen, John Danmark 4. plads, 43 point
1978 Thorning, Jesper Danmark 4. plads, 43 point
1978 Johansen, Peter B. Danmark 3. plads, 47 point
1978 Tønder, Jan Danmark 2. plads, 54 point
1978 Frost, Dan Danmark 1. plads, 57 point
1977 Petersen, Tom René Danmark 5. plads, 49 point
1977 Folke, Claus Danmark 4. plads, 49 point
1977 Sølje, Jan Danmark 3. plads, 54 point
1977 Hansen, Torben Danmark 2. plads, 56 point
1977 Hansen, Frank Danmark 1. plads, 62 point
1976 Schrøder, Jens Danmark 5. plads, 29 point
1976 Madsen, Carsten P. Danmark 4. plads, 31 point
1976 Petersen, Steen Michael Danmark 3. plads, 36 point
1976 Gram Jensen, Jan Danmark 2. plads, 38 point
1976 Worre, Jesper Danmark 1. plads, 44 point
1975 Madsen, Carsten P. Danmark 5. plads, 33 point
1975 Boick, René Danmark 4. plads, 37 point
1975 Jensen, Jan G. Danmark 3. plads, 46 point
1975 Hansen, John V. Danmark 2. plads, 53 point
1975 Langkilde, Peter Danmark 1. plads, 59 point
1974 Bøgh, Jan Danmark 5. plads, 34 point
1974 Boick, René Danmark 4. plads, 34 point
1974 Cordt Jensen, Henning Danmark 3. plads, 35 point
1974 Garset, Steen Danmark 2. plads, 42 point
1974 Sørensen, Bjarne Danmark 1. plads, 57 point
1973 Hagelskjær Jacobsen, Allan Danmark 5. plads, 33 point
1973 Vinding, John Danmark 4. plads, 39 point
1973 Thomsen, Per B. Danmark 3. plads, 44 point
1973 Rasmussen, Ole R. Danmark 2. plads, 47 point
1973 Svendsen, Kim G. Danmark 1. plads, 49 point
1972 Refshammer, Kim Danmark 5. plads, 30 point
1972 Pedersen, Oluf Danmark 4. plads, 31 point
1972 Marcussen, Michael Danmark 3. plads, 42 point
1972 Sørensen, Bjarne Danmark 2. plads, 47 point
1972 Svendsen, Kim G. Danmark 1. plads, 48 point
1971 Brunstedt, Kent Danmark 5. plads, 41 point
1971 Byrgesen, René Danmark 4. plads, 44 point
1971 Ørsted, Hans-Henrik Danmark 3. plads, 50 point
1971 Sørensen, Bjarne Danmark 2. plads, 56 point
1971 Kajberg, Jess Danmark 1. plads, 62 point
1970 Brunstedt, Kent Danmark 5. plads, 29 point
1970 Sørensen, Bjarne Danmark 4. plads, 30 point
1970 Verge, Leif Danmark 3. plads, 38 point
1970 Kajberg, Jess Danmark 2. plads, 56 point
1970 Andersen, René Danmark 1. plads, 63 point
1969 Jensen, Bjarne L. Danmark 5. plads, 36 point
1969 Kjær, Jan Danmark 4. plads, 39 point
1969 Johansen, René B. Danmark 3. plads, 42 point
1969 Madsen, Peter Danmark 2. plads, 51 point
1969 Jacobsen, Bjørn Danmark 1. plads, 61 point
1968 Persson, Ole Danmark 5. plads, 34 point
1968 Melchiorsen, Lars Danmark 4. plads, 34 point
1968 Collitz, Jens Danmark 3. plads, 35 point
1968 Kofoed, Torben Danmark 2. plads, 36 point
1968 Wium, Nikolaj Danmark 1. plads, 45 point
1967 Melchiorsen, Lars Danmark 5. plads, 41 point
1967 Collitz, Jens Danmark 4. plads, 42 point
1967 Rydicher, Per Danmark 3. plads, 47 point
1967 Andersen, Gunnar Danmark 2. plads, 55 point
1967 Marcussen, Jørgen Danmark 1. plads, 70 point
1966 Marcussen, Jørgen Danmark 5. plads, 44 point
1966 Stick, Jan E. Danmark 4. plads, 45 point
1966 Olsen, Erik Danmark 3. plads, 49 point
1966 De Lony, Jan Danmark 2. plads, 65 point
1966 Boldt, Mogens Danmark 1. plads, 72 point
1965 Bro Olsen, Kaj Danmark 5. plads
1965 Køhn, Per Danmark 4. plads
1965 Jensen, Ove Danmark 3. plads
1965 Juul Poulsen, Finn Danmark 2. plads
1965 Rasmussen, Peter Danmark 1. plads
1964 Vind Hansen, Bjørn Danmark 5. plads
1964 Blume, Jørgen Danmark 4. plads
1964 Meyer, Frank Danmark 3. plads
1964 Ovesen, Per Danmark 2. plads
1964 Olsen, Reno B. Danmark 1. plads
1963 Meyer, Frank Danmark 5. plads
1963 Olsen, Arne Danmark 4. plads
1963 Pedersen, Erland J. Danmark 3. plads
1963 Mortensen, Leif Danmark 2. plads
1963 Jørgensen, Junker Danmark 1. plads
1962 Christensen, Svend Erik Danmark 5. plads
1962 Jørgensen, J. D. Danmark 4. plads
1962 Bering, Torben Danmark 3. plads
1962 Bjerg, Sven-Erik Danmark 2. plads
1962 Winther, Svend Erik Danmark 1. plads
1961 Bjerg, Sven-Erik Danmark 5. plads
1961 Sørensen, Bjarne Danmark 4. plads
1961 Petersen, Jens O. Danmark 3. plads
1961 Norup Hansen, Per Danmark 2. plads
1961 Gleerup Hansen, Flemming Danmark 1. plads
1960 Bredstrup, Flemming Danmark 5. plads
1960 Jørgensen, Bjørn Danmark 4. plads
1960 Poulsen, Søren Danmark 3. plads
1960 Johansen, Alf Danmark 2. plads
1960 Norup Hansen, Per Danmark 1. plads
1959 Hansen, Aage R. Danmark 5. plads
1959 Gad, Ole Danmark 4. plads
1959 Hansen, Jørgen Emil Danmark 3. plads
1959 Johansen, Leo Danmark 2. plads
1959 Ingemann Petersen, Helge Danmark 1. plads
1957 Krøyer, Ole Danmark 5. plads
1957 Hansen, Torkild K. Danmark 4. plads
1957 Eugen, Freddie Danmark 3. plads
1957 Meyer, Henry Danmark 2. plads
1957 Varbæk, Ib Danmark 1. plads
1956 Eugen, Freddie Danmark 5. plads
1956 Kirketerp, Bruno Danmark 4. plads
1956 Kolding, Ole Danmark 3. plads
1956 Baunsøe, Niels Danmark 2. plads
1956 Jensen, Erik Danmark 1. plads
1955 Christensen, John Danmark 5. plads
1955 Jensen, Erik Danmark 4. plads
1955 Petersen, Alver Danmark 3. plads
1955 Kolding, Ole Danmark 2. plads
1955 Sørensen, Gert Danmark 1. plads
1954 Kolding, Ole Danmark 5. plads
1954 Mølgaard Nielsen, Per Danmark 4. plads
1954 Sørensen, Gert Danmark 3. plads
1954 Linder Madsen, Teddy Danmark 2. plads
1954 Simonsen, Torben Danmark 1. plads
1953 Møller Petersen, Frank Danmark 5. plads
1953 Andersson, John Danmark 4. plads
1953 Rasmussen, Tonny Danmark 3. plads
1953 Simonsen, Torben Danmark 2. plads
1953 Øvre, Jessen Danmark 1. plads
1952 Hugo, Mogens Danmark 5. plads
1952 Rasmussen, Tonny Danmark 4. plads
1952 Laurberg, Jørgen Danmark 3. plads
1952 Philip, Jørgen Danmark 2. plads
1952 Skov Jensen, Arne Danmark 1. plads
1951 Nielsen, Helge Danmark 5. plads
1951 Kirkegaard, Erik Danmark 4. plads
1951 Michelsen, Aage Danmark 3. plads
1951 Hugo, Mogens Danmark 2. plads
1951 Lessel Christiansen, Per Danmark 1. plads
1950 Christensen, Arne Danmark 5. plads
1950 Kirkegaard, Erik Danmark 4. plads
1950 Nielsen, Preben Danmark 3. plads
1950 Mortensen, John Danmark 2. plads
1950 Nielsen, Eigil Danmark 1. plads
1949 Christensen, Finn O. Danmark 5. plads
1949 Nielsen, Eigil Danmark 4. plads
1949 Hansen, Jean Danmark 3. plads
1949 Hansen, Peer Finn Danmark 2. plads
1949 Larsen, Allan Juel Danmark 1. plads
1948 Henriksen, Erik Danmark 5. plads
1948 Jepsen, Einer Danmark 4. plads
1948 Jonsson, Arne K. Danmark 3. plads
1948 Rasmussen, Jørgen Frank Danmark 2. plads
1948 Jensen, Jørgen Danmark 1. plads
1947 Larsen, Henning Danmark 5. plads
1947 Nedergaard, Stig Danmark 4. plads
1947 Larsen, Arne Danmark 3. plads
1947 Hansen, Leif Danmark 2. plads
1947 Ravn, Fritz Danmark 1. plads
1946 Andersen, Werner Danmark 5. plads
1946 Ravn, Fritz Danmark 4. plads
1946 Nedergaard, Stig Danmark 3. plads
1946 Rasmussen, Knud Danmark 2. plads
1946 Jørgensen, Henning Kiær Danmark 1. plads
1941 Christensen, Helmuth Danmark 5. plads
1941 Jørgensen, Børge Danmark 4. plads
1941 Lundgren, Preben Danmark 3. plads
1941 Holst, Jack Danmark 2. plads
1941 Østergaard, Wedell Danmark 1. plads
1940 Østergaard, P. V. Danmark 5. plads
1940 Ammentorp, Freddy Danmark 4. plads
1940 Schnoor, Benny Danmark 3. plads
1940 Jørgensen, Max Danmark 2. plads
1940 Lundgren, Preben Danmark 1. plads
1939 Nielsen, Erik Danmark 5. plads
1939 Ammentorp, Freddy Danmark 4. plads
1939 Jacobsen, Mogens Danmark 3. plads
1939 Christensen, Ronald Danmark 2. plads
1939 Jørgensen, Willy Danmark 1. plads
1938 Grimstrup, John Danmark 5. plads
1938 Dahl, Tage Danmark 4. plads
1938 Larsen, Sigfred Danmark 3. plads
1938 Jørgensen, Willy Danmark 2. plads
1938 Nielsen, Henning T. Danmark 1. plads
1937 Hansen, Poul V. Danmark 5. plads
1937 Saxil Nielsen, Børge Danmark 4. plads
1937 Jensen, Carl Johan Danmark 3. plads
1937 Andersen, Viggo Danmark 2. plads
1937 Hofmann Andersen, Svend Danmark 1. plads