EM i parløb, U/23

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Rüegg, Lukas Schweiz Bronze
2018 (3.plads) Selenati, Nico Schweiz Bronze
2018 (2.plads) Hesters, Jules Belgien Sølv
2018 (2.plads) Boussaer, Bryan Belgien Sølv
2018 (1.plads) Hayter, Ethan Storbritannien Guld
2018 (1.plads) Walls, Matthew Storbritannien Guld
2017 (3.plads) Hryniv, Vitaliy Ukraine Bronze
2017 (3.plads) Gladysh, Roman Ukraine Bronze
2017 (2.plads) Rostovtsev, Sergey Rusland Sølv
2017 (2.plads) Piskunov, Maksim Rusland Sølv
2017 (1.plads) Ghys, Robbe Belgien Guld
2017 (1.plads) De Vylder, Lindsay Belgien Guld
2016 (3.plads) Staniszewski, Daniel Polen Bronze
2016 (3.plads) Banaszek, Alan Polen Bronze
2016 (2.plads) Thomas, Benjamin Frankrig Sølv
2016 (2.plads) Maitre, Florian Frankrig Sølv
2016 (1.plads) Rostovtsev, Sergey Rusland Guld
2016 (1.plads) Piskunov, Maksim Rusland Guld
2015 (3.plads) Lamon, Francesco Italien Bronze
2015 (3.plads) Consonni, Simone Italien Bronze
2015 (2.plads) Thomas, Benjamin Frankrig Sølv
2015 (2.plads) Boudat, Thomas Frankrig Sølv
2015 (1.plads) Schir, Théry Schweiz Guld
2015 (1.plads) Pasche, Frank Schweiz Guld
2014 (3.plads) Fournier, Marc Frankrig Bronze
2014 (3.plads) Boudat, Thomas Frankrig Bronze
2014 (2.plads) Vergaerde, Otto Belgien Sølv
2014 (2.plads) De Buyst, Jasper Belgien Sølv
2014 (1.plads) Weinstein, Domenic Tyskland Guld
2014 (1.plads) Rohde, Leon Raphael Tyskland Guld
2013 (3.plads) Sazanov, Andrey Rusland Bronze
2013 (3.plads) Savitskiy, Ivan Rusland Bronze
2013 (2.plads) Schir, Théry Schweiz Sølv
2013 (2.plads) Küng, Stefan Schweiz Sølv
2013 (1.plads) Coquard, Bryan Frankrig Guld
2013 (1.plads) Boudat, Thomas Frankrig Guld
2012 (3.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Bronze
2012 (3.plads) Amores Palacios, Julio Alberto Spanien Bronze
2012 (2.plads) Van Hoecke, Gijs Belgien Sølv
2012 (2.plads) De Buyst, Jasper Belgien Sølv
2012 (1.plads) Keller, Jan Schweiz Guld
2012 (1.plads) Dillier, Silvan Schweiz Guld
2011 (3.plads) Stöpler, Nick Holland Bronze
2011 (3.plads) Havik, Yoeri Holland Bronze
2011 (2.plads) Viviani, Elia Italien Sølv
2011 (2.plads) Cimolai, Davide Italien Sølv
2011 (1.plads) Thièry, Cyrille Schweiz Guld
2011 (1.plads) Dillier, Silvan Schweiz Guld
2010 (3.plads) Reinhardt, Theo Tyskland Bronze
2010 (3.plads) Matzka, Ralf Tyskland Bronze
2010 (2.plads) Van der Sande, Tosh Belgien Sølv
2010 (2.plads) Deweer, Jochen Belgien Sølv
2010 (1.plads) Mora Vedri, Sebastian Spanien Guld
2010 (1.plads) Fernández Casasola, Airán Spanien Guld
2009 (3.plads) Petrovskiy, Alexander Rusland Bronze
2009 (3.plads) Baranov, Kirill Rusland Bronze
2009 (2.plads) Kaikov, Valery Rusland Sølv
2009 (2.plads) Ershov, Artur Rusland Sølv
2009 (1.plads) Hacecký, Vojtech Tjekkiet Guld
2009 (1.plads) Dostál, Jan Tjekkiet Guld
2008 (3.plads) Novikov, Nikita Rusland Bronze
2008 (3.plads) Baranov, Kirill Rusland Bronze
2008 (2.plads) Vermeulen, Jeff Holland Sølv
2008 (2.plads) Ligthart, Pim Holland Sølv
2008 (1.plads) Viviani, Elia Italien Guld
2008 (1.plads) Alberio, Tomas Italien Guld
2007 (3.plads) Perizzolo, Loïc Schweiz Bronze
2007 (3.plads) Bally, Maxime Schweiz Bronze
2007 (2.plads) Stroetinga, Wim Holland Sølv
2007 (2.plads) Ligthart, Pim Holland Sølv
2007 (1.plads) Mohs, Erik Tyskland Guld
2007 (1.plads) Kalz, Marcel Tyskland Guld
2006 (3.plads) Kluge, Roger Tyskland Bronze
2006 (3.plads) Kalz, Marcel Tyskland Bronze
2006 (2.plads) Troussov, Nikolaï Rusland Sølv
2006 (2.plads) Ignatiev, Mikhail Rusland Sølv
2006 (1.plads) Schets, Steve Belgien Guld
2006 (1.plads) De Ketele, Kenny Belgien Guld
2005 (3.plads) Marzoli, Samuele Italien Bronze
2005 (3.plads) Biolo, Gianpaolo Italien Bronze
2005 (2.plads) Schets, Steve Belgien Sølv
2005 (2.plads) De Ketele, Kenny Belgien Sølv
2005 (1.plads) Rasmussen, Alex Danmark Guld
2005 (1.plads) Mørkøv, Michael Danmark Guld
2004 (3.plads) Montaguti, Matteo Italien Bronze
2004 (3.plads) Marzoli, Samuele Italien Bronze
2004 (2.plads) Rasmussen, Alex Danmark Sølv
2004 (2.plads) Berling, Michael Danmark Sølv
2004 (1.plads) Keisse, Iljo Belgien Guld
2004 (1.plads) De Ketele, Kenny Belgien Guld
2003 (3.plads) Keisse, Iljo Belgien Bronze
2003 (3.plads) De Fauw, Dimitri Belgien Bronze
2003 (2.plads) Shmidt, Alexei Rusland Sølv
2003 (2.plads) Ponomarev, Konstantin Rusland Sølv
2003 (1.plads) Patanchon, Fabien Frankrig Guld
2003 (1.plads) Ladagnous, Mathieu Frankrig Guld
2002 (3.plads) Van Mechelen, Wouter Belgien Bronze
2002 (3.plads) Keisse, Iljo Belgien Bronze
2002 (2.plads) Meschenmoser, Christoph Tyskland Sølv
2002 (2.plads) Löffler, Stefan Tyskland Sølv
2002 (1.plads) Haddou, Saïd Frankrig Guld
2002 (1.plads) D'Olivier, Laurent Frankrig Guld