EM i indiv. forfølgelsesløb, U/23

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Bissegger, Stefan Schweiz Bronze
2018 (2.plads) Smirnov, Ivan Rusland Sølv
2018 (1.plads) Groß, Felix Tyskland Guld
2017 (3.plads) Staniszewski, Daniel Portugal Bronze
2017 (2.plads) Oliveira, Ivo Emanuel Alves Portugal Sølv
2017 (1.plads) Stewart, Mark Storbritannien Guld
2016 (3.plads) Denis, Thomas Frankrig Bronze
2016 (2.plads) Oliveira, Ivo Emanuel Alves Portugal Sølv
2016 (1.plads) Ganna, Filippo Italien Guld
2015 (3.plads) Ermenault, Corentin Frankrig Bronze
2015 (2.plads) Bohli, Tom Schweiz Sølv
2015 (1.plads) Fournier, Marc Frankrig Guld
2014 (3.plads) Bohli, Tom Schweiz Bronze
2014 (2.plads) Sveshnikov, Kiril Rusland Sølv
2014 (1.plads) Küng, Stefan Schweiz Guld
2013 (3.plads) Mullen, Ryan Irland Bronze
2013 (2.plads) Evtushenko, Alexander Rusland Sølv
2013 (1.plads) Küng, Stefan Schweiz Guld
2012 (3.plads) Labèque, Kevin Frankrig Bronze
2012 (2.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Sølv
2012 (1.plads) Dillier, Silvan Schweiz Guld
2011 (3.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Bronze
2011 (2.plads) Chernetskiy, Sergey Rusland Sølv
2011 (1.plads) Ershov, Artur Rusland Guld
2010 (3.plads) Coledan, Marco Italien Bronze
2010 (2.plads) Ershov, Artur Rusland Sølv
2010 (1.plads) Kaikov, Valery Rusland Guld
2009 (3.plads) Pliuschin, Alexandre Moldova Bronze
2009 (2.plads) Kaikov, Valery Rusland Sølv
2009 (1.plads) Burke, Steven Storbritannien Guld
2008 (3.plads) Coledan, Marco Italien Bronze
2008 (2.plads) Cousin, Jérôme Frankrig Sølv
2008 (1.plads) Shchedov, Vitaliy Ukraine Guld
2007 (3.plads) Burke, Steven Storbritannien Bronze
2007 (2.plads) Pliuschin, Alexandre Moldova Sølv
2007 (1.plads) Cornu, Dominique Belgien Guld
2006 (3.plads) Troussov, Nikolaï Rusland Bronze
2006 (2.plads) Bagdonas, Gediminas Litauen Sølv
2006 (1.plads) Ignatiev, Mikhail Rusland Guld
2005 (3.plads) Heimans, Levi Holland Bronze
2005 (2.plads) Bengsch, Robert Tyskland Sølv
2005 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2004 (3.plads) Heimans, Levi Holland Bronze
2004 (2.plads) Serov, Alexander Rusland Sølv
2004 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2003 (3.plads) Kiryienka, Vasil Hviderusland Bronze
2003 (2.plads) Serov, Alexander Rusland Sølv
2003 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2002 (3.plads) Page, Kieran Storbritannien Bronze
2002 (2.plads) Kononenko, Roman Ukraine Sølv
2002 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2001 (3.plads) Vaitkus, Tomas Colombia Bronze
2001 (2.plads) Apionkinas, Sergejus Litauen Sølv
2001 (1.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Guld
2000 Ingen løb
1999 (3.plads) Pommereau, Damien Frankrig Bronze
1999 (2.plads) Marvulli, Franco Schweiz Sølv
1999 (1.plads) Pidgornyy, Ruslan Ukraine Guld
1998 (3.plads) Siedler, Sebastian Tyskland Bronze
1998 (2.plads) Marvulli, Franco Schweiz Sølv
1998 (1.plads) Balciunas, Linas Litauen Guld
1997 (3.plads) Joukov, Oleg Rusland Bronze
1997 (2.plads) Bartko, Robert Tyskland Sølv
1997 (1.plads) Lademann, Christian Tyskland Guld
1996 (3.plads) Lauke, Ronny Tyskland Bronze
1996 (2.plads) Lademann, Christian Tyskland Sølv
1996 (1.plads) Markov, Alexei Rusland Guld