EM i indiv. forfølgelsesløb, Junior

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Bersenev, Nikita Rusland Bronze
2018 (2.plads) Karatsivis, Panagiotis Grækenland Sølv
2018 (1.plads) Manfredi, Samuele Italien Guld
2017 (3.plads) Britton, Rhys Storbritannien Bronze
2017 (2.plads) Young, Xeno Irland Sølv
2017 (1.plads) Smirnov, Ivan Rusland Guld
2016 (3.plads) Wood, Reece Storbritannien Bronze
2016 (2.plads) Smirnov, Ivan Rusland Sølv
2016 (1.plads) Stavrakakis, Georgios Grækenland Guld
2015 (3.plads) Sukhov, Maxim Rusland Bronze
2015 (2.plads) Denis, Thomas Frankrig Sølv
2015 (1.plads) Staniszewski, Daniel Polen Guld
2014 (3.plads) Staniszewski, Daniel Polen Bronze
2014 (2.plads) Ermenault, Corentin Frankrig Sølv
2014 (1.plads) Oliveira, Ivo Emanuel Alves Portugal Guld
2013 (3.plads) Ermenault, Corentin Frankrig Bronze
2013 (2.plads) Madouas, Valentin Frankrig Sølv
2013 (1.plads) Chursin, Pavel Rusland Guld
2012 (3.plads) Dibben, Jonathan Storbritannien Bronze
2012 (2.plads) Schomber, Nils Tyskland Sølv
2012 (1.plads) Bohli, Tom Schweiz Guld
2011 (3.plads) Lesellier, Kévin Frankrig Bronze
2011 (2.plads) Doull, Owain Storbritannien Sølv
2011 (1.plads) Dibben, Jonathan Storbritannien Guld
2010 (3.plads) Ranzi, Filippo Italien Bronze
2010 (2.plads) Shalunov, Evgeniy Rusland Sølv
2010 (1.plads) Manakov, Victor Rusland Guld
2009 (3.plads) Atkins, George Storbritannien Bronze
2009 (2.plads) Savitskiy, Ivan Rusland Sølv
2009 (1.plads) Kuperasov, Konstantin Rusland Guld
2008 (3.plads) Christian, Mark Storbritannien Bronze
2008 (2.plads) Ershov, Artur Rusland Sølv
2008 (1.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Guld
2007 (3.plads) Torres Barcelo, Albert Spanien Bronze
2007 (2.plads) Cousin, Jérôme Frankrig Sølv
2007 (1.plads) Ershov, Artur Rusland Guld
2006 (3.plads) Lemair, Alexandre Frankrig Bronze
2006 (2.plads) Kovalev, Evgeny Rusland Sølv
2006 (1.plads) Coledan, Marco Italien Guld
2005 (3.plads) Rovny, Ivan Rusland Bronze
2005 (2.plads) Shchedov, Vitaliy Ukraine Sølv
2005 (1.plads) Pliuschin, Alexandre Moldova Guld
2004 (3.plads) Arends, Michael Tyskland Bronze
2004 (2.plads) Kovalev, Ivan Rusland Sølv
2004 (1.plads) Shchedov, Vitaliy Ukraine Guld
2003 (3.plads) Ignatiev, Mikhail Rusland Bronze
2003 (2.plads) Heimans, Levi Holland Sølv
2003 (1.plads) Khatuntsev, Alexander Rusland Guld
2002 (3.plads) Kondrut, Vitaliy Ukraine Bronze
2002 (2.plads) Ignatiev, Mikhail Rusland Sølv
2002 (1.plads) Troussov, Nikolaï Rusland Guld
2001 (3.plads) Goldinger, Martin Schweiz Bronze
2001 (2.plads) Kondrut, Vitaliy Ukraine Sølv
2001 (1.plads) Behunek, Milan Tjekkiet Guld