EM i holdsprint, U/23

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Hinze, Carl Tyskland Bronze
2018 (3.plads) Schröter, Nik Tyskland Bronze
2018 (3.plads) Jurczyk, Marc Tyskland Bronze
2018 (2.plads) Vasyukhno, Alexander Rusland Sølv
2018 (2.plads) Bobrakov, Evgenii Rusland Sølv
2018 (2.plads) Tabolin, Sergey Rusland Sølv
2018 (1.plads) Grengbo, Florian Frankrig Guld
2018 (1.plads) Helal, Rayan Frankrig Guld
2018 (1.plads) Landerneau, Melvin Frankrig Guld
2017 (3.plads) Rajkowski, Patryk Polen Bronze
2017 (3.plads) Milek, Mateusz Polen Bronze
2017 (3.plads) Lewandowski, Michal Polen Bronze
2017 (2.plads) Nosov, Alexey Rusland Sølv
2017 (2.plads) Dubchenko, Alexander Rusland Sølv
2017 (2.plads) Dmitriev, Mikhail Rusland Sølv
2017 (1.plads) Truman, Joe Storbritannien Guld
2017 (1.plads) Owens, Ryan Storbritannien Guld
2017 (1.plads) Carlin, Jack Storbritannien Guld
2016 (3.plads) May, Jan Tyskland Bronze
2016 (3.plads) Dörnbach, Maximilian Tyskland Bronze
2016 (3.plads) Aßmus, Richard Tyskland Bronze
2016 (2.plads) Janosek, Jirí Tjekkiet Sølv
2016 (2.plads) Sojka, David Tjekkiet Sølv
2016 (2.plads) Fanta, Jirí Tjekkiet Sølv
2016 (1.plads) Truman, Joe Storbritannien Guld
2016 (1.plads) Owens, Ryan Storbritannien Guld
2016 (1.plads) Carlin, Jack Storbritannien Guld
2015 (3.plads) Shurshin, Nikita Rusland Bronze
2015 (3.plads) Sharapov, Aleksander Rusland Bronze
2015 (3.plads) Dubchenko, Alexander Rusland Bronze
2015 (2.plads) Rudyk, Mateusz Polen Sølv
2015 (2.plads) Ratajczyk, Patryk Polen Sølv
2015 (2.plads) Lipa, Mateusz Polen Sølv
2015 (1.plads) Niederlag, Max Tyskland Guld
2015 (1.plads) Dörnbach, Maximilian Tyskland Guld
2015 (1.plads) Aßmus, Richard Tyskland Guld
2014 (3.plads) Kanter, Robert Tyskland Bronze
2014 (3.plads) Dörnbach, Maximilian Tyskland Bronze
2014 (3.plads) Aßmus, Richard Tyskland Bronze
2014 (2.plads) Rudyk, Mateusz Polen Sølv
2014 (2.plads) Rajkowski, Patryk Polen Sølv
2014 (2.plads) Lipa, Mateusz Polen Sølv
2014 (1.plads) Van 't Hoenderdaal, Nils Holland Guld
2014 (1.plads) Hoogland, Jeffrey Holland Guld
2014 (1.plads) Büchli, Matthijs Holland Guld
2013 (3.plads) Hoogland, Jeffrey Holland Bronze
2013 (3.plads) Haak, Hugo Holland Bronze
2013 (3.plads) Büchli, Matthijs Holland Bronze
2013 (2.plads) Wagner, Robin Tjekkiet Sølv
2013 (2.plads) Vývoda, Jakub Tjekkiet Sølv
2013 (2.plads) Kelemen, Pavel Tjekkiet Sølv
2013 (1.plads) Niederlag, Max Tyskland Guld
2013 (1.plads) Engler, Eric Tyskland Guld
2013 (1.plads) Balzer, Erik Tyskland Guld
2012 (3.plads) Sarnecki, Rafal Polen Bronze
2012 (3.plads) Maksel, Krzystof Polen Bronze
2012 (3.plads) Drejgier, Grzegorz Polen Bronze
2012 (2.plads) Palma, Julien Frankrig Sølv
2012 (2.plads) Lafargue, Quentin Frankrig Sølv
2012 (2.plads) Conord, Charlie Frankrig Sølv
2012 (1.plads) Engler, Eric Tyskland Guld
2012 (1.plads) Bötticher, Stefan Tyskland Guld
2012 (1.plads) Balzer, Erik Tyskland Guld
2011 (3.plads) Tkachev, Aleksey Rusland Bronze
2011 (3.plads) Shurshin, Denis Rusland Bronze
2011 (3.plads) Berbenyuk, Vadim Rusland Bronze
2011 (2.plads) Skinner, Callum Crichton Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Mitchell, Peter Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Hindes, Philip Storbritannien Sølv
2011 (1.plads) Eilers, Joachim Tyskland Guld
2011 (1.plads) Bötticher, Stefan Tyskland Guld
2011 (1.plads) Balzer, Erik Tyskland Guld
2010 (3.plads) Teklinski, Adrian Polen Bronze
2010 (3.plads) Sarnecki, Rafal Polen Bronze
2010 (3.plads) Drejgier, Grzegorz Polen Bronze
2010 (2.plads) Shurshin, Denis Rusland Sølv
2010 (2.plads) Khozov, Vladimir Rusland Sølv
2010 (2.plads) Filatov, Kirill Rusland Sølv
2010 (1.plads) Wächter, Tobias Tyskland Guld
2010 (1.plads) Thiele, Philipp Tyskland Guld
2010 (1.plads) Eilers, Joachim Tyskland Guld
2009 (3.plads) Teklinski, Adrian Polen Bronze
2009 (3.plads) Szymanek, Krzysztof Polen Bronze
2009 (3.plads) Bielecki, Maciej Polen Bronze
2009 (2.plads) Mitchell, Peter Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Kenny, Jason Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Daniell, David Storbritannien Sølv
2009 (1.plads) Sireau, Kévin Frankrig Guld
2009 (1.plads) Jollet, Thierry Frankrig Guld
2009 (1.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Guld
2008 (3.plads) Teklinski, Adrian Polen Bronze
2008 (3.plads) Szymanek, Krzysztof Polen Bronze
2008 (3.plads) Bielecki, Maciej Polen Bronze
2008 (2.plads) Lyte, Christian Storbritannien Sølv
2008 (2.plads) Daniell, David Storbritannien Sølv
2008 (2.plads) Crampton, Matthew Storbritannien Sølv
2008 (1.plads) Yakushevskiy, Pavel Rusland Guld
2008 (1.plads) Vasev, Stoyan Rusland Guld
2008 (1.plads) Dmitriev, Denis Rusland Guld
2007 (3.plads) Lyte, Christian Storbritannien Bronze
2007 (3.plads) Kenny, Jason Storbritannien Bronze
2007 (3.plads) Crampton, Matthew Storbritannien Bronze
2007 (2.plads) Schmidt, Tomasz Polen Sølv
2007 (2.plads) Kuczynski, Kamil Polen Sølv
2007 (2.plads) Bielecki, Maciej Polen Sølv
2007 (1.plads) Henriette, Didier Frankrig Guld
2007 (1.plads) D'Almeida, Michäel Frankrig Guld
2007 (1.plads) Bauge, Grégory Frankrig Guld
2006 (3.plads) Vasev, Stoyan Rusland Bronze
2006 (3.plads) Shikhalev, Mikhail Rusland Bronze
2006 (3.plads) Dmitriev, Denis Rusland Bronze
2006 (2.plads) Pervis, François Frankrig Sølv
2006 (2.plads) Henriette, Didier Frankrig Sølv
2006 (2.plads) Bauge, Grégory Frankrig Sølv
2006 (1.plads) Seidenbecher, Michael Tyskland Guld
2006 (1.plads) Levy, Maximilian Tyskland Guld
2006 (1.plads) Enders, René Tyskland Guld
2005 (3.plads) Vrba, Ivan Tjekkiet Bronze
2005 (3.plads) Ptacnik, Adam Tjekkiet Bronze
2005 (3.plads) Kankovsky, Alois Tjekkiet Bronze
2005 (2.plads) Jäger, Marco Tyskland Sølv
2005 (2.plads) Giese, Daniel Tyskland Sølv
2005 (2.plads) Förstemann, Robert Tyskland Sølv
2005 (1.plads) Zielinski, Damian Polen Guld
2005 (1.plads) Kwiatkowski, Lukasz Polen Guld
2005 (1.plads) Kuczynski, Kamil Polen Guld