EM i Derny

År Cykelrytter Land Kommentar
2016 (3.plads) Graf, Andreas Østrig Bronze
2016 (2.plads) Asselman, Jesper Holland Sølv
2016 (1.plads) Folsach, Casper Danmark Guld
2015 (3.plads) Asselman, Jesper Holland Bronze
2015 (2.plads) Viganò, Davide Italien Sølv
2015 (1.plads) De Ketele, Kenny Belgien Guld
2014 (3.plads) Graf, Andreas Østrig Bronze
2014 (2.plads) Burkart, Achim Tyskland Sølv
2014 (1.plads) Mørkøv, Jesper Danmark Guld
2013 (3.plads) Coledan, Marco Italien Bronze
2013 (2.plads) Reinhardt, Theo Tyskland Sølv
2013 (1.plads) Viviani, Elia Italien Guld
2012 (3.plads) Schep, Peter Holland Bronze
2012 (2.plads) Mørkøv, Jesper Danmark Sølv
2012 (1.plads) Viganò, Davide Italien Guld
2011 (3.plads) Cazzaro, Manuel Italien Bronze
2011 (2.plads) Vermeulen, Jeff Holland Sølv
2011 (1.plads) Schep, Peter Holland Guld
2010 Ingen løb
2009 (3.plads) Kluge, Roger Tyskland Bronze
2009 (2.plads) Pronk, Matthé Holland Sølv
2009 (1.plads) De Ketele, Kenny Belgien Guld
2008 (3.plads) Mørkøv, Michael Danmark Bronze
2008 (2.plads) Markov, Alexei Rusland Sølv
2008 (1.plads) Pronk, Matthé Holland Guld
2007 (3.plads) Pronk, Jos Holland Bronze
2007 (2.plads) Keisse, Iljo Belgien Sølv
2007 (1.plads) Pronk, Matthé Holland Guld
2006 (3.plads) Löffler, Stefan Tyskland Bronze
2006 (2.plads) Pronk, Matthé Holland Sølv
2006 (1.plads) Keisse, Iljo Belgien Guld
2005 (3.plads) Grasmann, Christian Tyskland Bronze
2005 (2.plads) Ponomarev, Konstantin Rusland Sølv
2005 (1.plads) Shmidt, Alexei Rusland Guld
2004 Ingen løb
2003 (3.plads) Slippens, Robert Holland Bronze
2003 (2.plads) De Neef, Steven Belgien Sølv
2003 (1.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Guld
2002 (3.plads) Dörich, Gerd Tyskland Bronze
2002 (2.plads) Stocher, Franz Østrig Sølv
2002 (1.plads) Gilmore, Matthew Belgien Guld
2001 (3.plads) Madsen, Jimmi Danmark Bronze
2001 (2.plads) Slippens, Robert Holland Sølv
2001 (1.plads) Gilmore, Matthew Belgien Guld
2000 (3.plads) Slippens, Robert Holland Bronze
2000 (2.plads) Steinweg, Stefan Tyskland Sølv
2000 (1.plads) Madsen, Jimmi Danmark Guld
1991-99 Ingen løb
1990 (3.plads) Colyn, Luc Belgien Bronze
1990 (2.plads) Biondi, Laurent Frankrig Sølv
1990 (1.plads) Tourné, Constant Belgien Guld
1989 (3.plads) Günther, Roland Vesttyskland Bronze
1989 (2.plads) Tourné, Constant Belgien Sølv
1989 (1.plads) Clark, Danny Australien Guld
1988 (3.plads) Wijnands, Ad Holland Bronze
1988 (2.plads) Clark, Danny Australien Sølv
1988 (1.plads) Colyn, Luc Belgien Guld
1987 (3.plads) Hermann, Roman Liechtenstein Bronze
1987 (2.plads) Biondi, Laurent Frankrig Sølv
1987 (1.plads) Tourné, Constant Belgien Guld
1986 (3.plads) Bolten, Uwe Vesttyskland Bronze
1986 (2.plads) Clark, Danny Australien Sølv
1986 (1.plads) Tourné, Constant Belgien Guld
1985 (3.plads) Doyle, Anthony Storbritannien Bronze
1985 (2.plads) Tourné, Constant Belgien Sølv
1985 (1.plads) Clark, Danny Australien Guld
1984 (3.plads) Pijnen, René Holland Bronze
1984 (2.plads) Tourné, Constant Belgien Sølv
1984 (1.plads) Clark, Danny Australien Guld
1983 (3.plads) Tourné, Constant Belgien Bronze
1983 (2.plads) Känel, Hans Schweiz Sølv
1983 (1.plads) Frank, Gert Danmark Guld
1982 Ingen løb
1981 (3.plads) Pijnen, René Holland Bronze
1981 (2.plads) Frank, Gert Danmark Sølv
1981 (1.plads) Knetemann, Gerrie Holland Guld
1980 (3.plads) Oosterbosch, Bert Holland Bronze
1980 (2.plads) Zoetemelk, Joop Holland Sølv
1980 (1.plads) Knetemann, Gerrie Holland Guld
1979 (3.plads) Venix, Martin Holland Bronze
1979 (2.plads) Sercu, Patrick Belgien Sølv
1979 (1.plads) Thurau, Dietrich Vesttyskland Guld
1978 (3.plads) Hermann, Roman Liechtenstein Bronze
1978 (2.plads) Pijnen, René Holland Sølv
1978 (1.plads) Thurau, Dietrich Vesttyskland Guld
1977 (3.plads) Venix, Martin Holland Bronze
1977 (2.plads) Sercu, Patrick Belgien Sølv
1977 (1.plads) Pijnen, René Holland Guld
1976 (3.plads) Ritter, Ole Danmark Bronze
1976 (2.plads) Kemper, Dieter Vesttyskland Sølv
1976 (1.plads) Sercu, Patrick Belgien Guld
1975 (3.plads) Stam, Cees Holland Bronze
1975 (2.plads) Kemper, Dieter Vesttyskland Sølv
1975 (1.plads) Ritter, Ole Danmark Guld
1974 (3.plads) Stam, Cees Holland Bronze
1974 (2.plads) Gilmore, Graeme Australien Sølv
1974 (1.plads) Haritz, Günter Vesttyskland Guld
1973 (3.plads) Gilmore, Graeme Australien Bronze
1973 (2.plads) Pijnen, René Holland Sølv
1973 (1.plads) Verschueren, Theo Belgien Guld
1972 (2.plads) Stam, Cees Holland Sølv
1972 (1.plads) Verschueren, Theo Belgien Guld
1971(b) (3.plads) Junkermann, Hans Vesttyskland Bronze
1971(b) (2.plads) Gilmore, Graeme Australien Sølv
1971(b) (1.plads) Verschueren, Theo Belgien Guld
1971(a) (3.plads) Van Lancker, Alain Frankrig Bronze
1971(a) (2.plads) Duyndam, Leo Holland Sølv
1971(a) (1.plads) Verschueren, Theo Belgien Guld
1970 (3.plads) Deloof, Romain Belgien Bronze
1970 (2.plads) Verschueren, Theo Belgien Sølv
1970 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1969 (3.plads) Proost, Leo Belgien Bronze
1969 (2.plads) Verschueren, Theo Belgien Sølv
1969 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1968 (3.plads) Post, Peter Holland Bronze
1968 (2.plads) Proost, Leo Belgien Sølv
1968 (1.plads) Verschueren, Theo Belgien Guld
1967 (3.plads) Schulze, Wolfgang Vesttyskland Bronze
1967 (2.plads) Lykke Jensen, Palle Danmark Sølv
1967 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1966 (3.plads) Oudkerk, Jacobus Holland Bronze
1966 (2.plads) Proost, Leo Belgien Sølv
1966 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1965 (3.plads) Van Tongerloo, Guillaume Belgien Bronze
1965 (2.plads) Verschueren, Theo Belgien Sølv
1965 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1964 (3.plads) Lykke Jensen, Palle Danmark Bronze
1964 (2.plads) Van Steenbergen, Rik Belgien Sølv
1964 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1963 (3.plads) Lykke Jensen, Palle Danmark Bronze
1963 (2.plads) Van Steenbergen, Rik Belgien Sølv
1963 (1.plads) Post, Peter Holland Guld
1962 Ingen løb
1961 (3.plads) Van Looy, Rik Belgien Bronze
1961 (2.plads) Bugdahl, Klaus Vesttyskland Sølv
1961 (1.plads) Post, Peter Holland Guld