EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, U/23

År Cykelrytter Land Kommentar
2017 (3.plads) Staniszewski, Daniel Polen Bronze
2017 (3.plads) Rudyk, Bartosz Polen Bronze
2017 (3.plads) Krawczyk, Szymon Polen Bronze
2017 (3.plads) Czubak, Dawid Polen Bronze
2017 (2.plads) Weemaes, Sasha Belgien Sølv
2017 (2.plads) Thijssen, Gerben Belgien Sølv
2017 (2.plads) Ghys, Robbe Belgien Sølv
2017 (2.plads) De Vylder, Lindsay Belgien Sølv
2017 (1.plads) Walls, Matthew Storbritannien Guld
2017 (1.plads) Holt, Joe Storbritannien Guld
2017 (1.plads) Hayter, Ethan Storbritannien Guld
2017 (1.plads) Bostock, Matthew Storbritannien Guld
2016 (3.plads) Wood, Oliver Storbritannien Bronze
2016 (3.plads) Stewart, Mark Storbritannien Bronze
2016 (3.plads) Holt, Joe Storbritannien Bronze
2016 (3.plads) Bostock, Matthew Storbritannien Bronze
2016 (2.plads) Plebani, Davide Italien Sølv
2016 (2.plads) Lamon, Francesco Italien Sølv
2016 (2.plads) Ganna, Filippo Italien Sølv
2016 (2.plads) Consonni, Simone Italien Sølv
2016 (1.plads) Thomas, Benjamin Frankrig Guld
2016 (1.plads) Maitre, Florian Frankrig Guld
2016 (1.plads) Ermenault, Corentin Frankrig Guld
2016 (1.plads) Denis, Thomas Frankrig Guld
2015 (3.plads) Tsishkou, Raman Hviderusland Bronze
2015 (3.plads) Shemetau, Mikhail Hviderusland Bronze
2015 (3.plads) Ramanau, Raman Hviderusland Bronze
2015 (3.plads) Karaliok, Yauheni Hviderusland Bronze
2015 (2.plads) Schir, Théry Schweiz Sølv
2015 (2.plads) Pasche, Frank Schweiz Sølv
2015 (2.plads) Müller, Patrick Schweiz Sølv
2015 (2.plads) Bohli, Tom Schweiz Sølv
2015 (1.plads) Wood, Oliver Storbritannien Guld
2015 (1.plads) Latham, Christopher Storbritannien Guld
2015 (1.plads) Gibson, Matthew Storbritannien Guld
2015 (1.plads) Burton, Germain Storbritannien Guld
2014 (3.plads) Wotschke, Sebastian Tyskland Bronze
2014 (3.plads) Weinstein, Domenic Tyskland Bronze
2014 (3.plads) Rohde, Leon Raphael Tyskland Bronze
2014 (3.plads) Mathis, Marco Tyskland Bronze
2014 (2.plads) Sazanov, Andrey Rusland Sølv
2014 (2.plads) Manakov, Victor Rusland Sølv
2014 (2.plads) Grigoryev, Alexander Rusland Sølv
2014 (2.plads) Evtushenko, Alexander Rusland Sølv
2014 (1.plads) Schir, Théry Schweiz Guld
2014 (1.plads) Pasche, Frank Schweiz Guld
2014 (1.plads) Küng, Stefan Schweiz Guld
2014 (1.plads) Bohli, Tom Schweiz Guld
2013 (3.plads) Vendolsky, Ondrej Tjekkiet Bronze
2013 (3.plads) Sisr, Frantisek Tjekkiet Bronze
2013 (3.plads) Rybin, Ondrej Tjekkiet Bronze
2013 (3.plads) Rugovac, Denis Tjekkiet Bronze
2013 (2.plads) Morice, Julien Frankrig Sølv
2013 (2.plads) Le Roux, Romain Frankrig Sølv
2013 (2.plads) Le Coguic, Fabien Frankrig Sølv
2013 (2.plads) Coquard, Bryan Frankrig Sølv
2013 (1.plads) Schir, Théry Schweiz Guld
2013 (1.plads) Pasche, Frank Schweiz Guld
2013 (1.plads) Küng, Stefan Schweiz Guld
2013 (1.plads) Bohli, Tom Schweiz Guld
2012 (3.plads) Van Hoecke, Gijs Belgien Bronze
2012 (3.plads) De Pauw, Moreno Belgien Bronze
2012 (3.plads) De Buyst, Jasper Belgien Bronze
2012 (3.plads) Cornet, Joris Belgien Bronze
2012 (2.plads) Thièry, Cyrille Schweiz Sølv
2012 (2.plads) Schir, Théry Schweiz Sølv
2012 (2.plads) Keller, Jan Schweiz Sølv
2012 (2.plads) Dillier, Silvan Schweiz Sølv
2012 (1.plads) Zubov, Matvey Rusland Guld
2012 (1.plads) Zhurkin, Nikolay Rusland Guld
2012 (1.plads) Savitskiy, Ivan Rusland Guld
2012 (1.plads) Manakov, Victor Rusland Guld
2011 (3.plads) Thièry, Cyrille Schweiz Bronze
2011 (3.plads) Keller, Jan Schweiz Bronze
2011 (3.plads) Dillier, Silvan Schweiz Bronze
2011 (3.plads) Beer, Olivier Schweiz Bronze
2011 (2.plads) Rowsell, Erick Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Kelly, Joseph Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Harrison, Samuel Storbritannien Sølv
2011 (2.plads) Christian, Mark Storbritannien Sølv
2011 (1.plads) Sveshnikov, Kiril Rusland Guld
2011 (1.plads) Kozyrev, Maksim Rusland Guld
2011 (1.plads) Ershov, Artur Rusland Guld
2011 (1.plads) Chernetskiy, Sergey Rusland Guld
2010 (3.plads) Morice, Julien Frankrig Bronze
2010 (3.plads) Giulia, Nicolas Frankrig Bronze
2010 (3.plads) Duval, Julien Frankrig Bronze
2010 (3.plads) Brisse, Vivien Frankrig Bronze
2010 (2.plads) Steigmiller, Jakob Tyskland Sølv
2010 (2.plads) Reinhardt, Theo Tyskland Sølv
2010 (2.plads) Liß, Lucas Tyskland Sølv
2010 (2.plads) Kahra, Johannes Tyskland Sølv
2010 (1.plads) Shilov, Sergey Rusland Guld
2010 (1.plads) Kaikov, Valery Rusland Guld
2010 (1.plads) Ershov, Artur Rusland Guld
2010 (1.plads) Chernetskiy, Sergey Rusland Guld
2009 (3.plads) Stepniak, Grzegorz Polen Bronze
2009 (3.plads) Kurek, Adrian Polen Bronze
2009 (3.plads) Glowacki, Dawid Polen Bronze
2009 (3.plads) Brylowski, Pawel Polen Bronze
2009 (2.plads) Rowsell, Erick Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Rowe, Luke Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Fenn, Andrew Storbritannien Sølv
2009 (2.plads) Christian, Mark Storbritannien Sølv
2009 (1.plads) Petrovskiy, Alexander Rusland Guld
2009 (1.plads) Kovalev, Evgeny Rusland Guld
2009 (1.plads) Kaikov, Valery Rusland Guld
2009 (1.plads) Ershov, Artur Rusland Guld
2008 (3.plads) Viviani, Elia Italien Bronze
2008 (3.plads) Coledan, Marco Italien Bronze
2008 (3.plads) Cimolai, Davide Italien Bronze
2008 (3.plads) Bertazzo, Omar Italien Bronze
2008 (2.plads) Valynin, Valery Rusland Sølv
2008 (2.plads) Petrovskiy, Alexander Rusland Sølv
2008 (2.plads) Kovalev, Ivan Rusland Sølv
2008 (2.plads) Kovalev, Evgeny Rusland Sølv
2008 (1.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Guld
2008 (1.plads) McNally, Mark Storbritannien Guld
2008 (1.plads) Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien Guld
2008 (1.plads) Burke, Steven Storbritannien Guld
2007 (3.plads) Mertens, Tim Belgien Bronze
2007 (3.plads) Dufrasne, Jonathan Belgien Bronze
2007 (3.plads) De Ketele, Kenny Belgien Bronze
2007 (3.plads) Cornu, Dominique Belgien Bronze
2007 (2.plads) Usov, Alexey Rusland Sølv
2007 (2.plads) Troussov, Nikolaï Rusland Sølv
2007 (2.plads) Kovalev, Ivan Rusland Sølv
2007 (2.plads) Bauer, Alexei Rusland Sølv
2007 (1.plads) Swift, Ben Storbritannien Guld
2007 (1.plads) Kennaugh, Peter (Junior) Storbritannien Guld
2007 (1.plads) Burke, Steven Storbritannien Guld
2007 (1.plads) Bellis, Jonathan Storbritannien Guld
2006 (3.plads) Kruopis, Aidis Litauen Bronze
2006 (3.plads) Konovalovas, Ignatas Litauen Bronze
2006 (3.plads) Kondrotas, Simas Litauen Bronze
2006 (3.plads) Bagdonas, Gediminas Litauen Bronze
2006 (2.plads) Valynin, Valery Rusland Sølv
2006 (2.plads) Kovalev, Ivan Rusland Sølv
2006 (2.plads) Kolesnikov, Sergey Rusland Sølv
2006 (2.plads) Khatuntsev, Alexander Rusland Sølv
2006 (1.plads) Thomas, Geraint Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Stannard, Ian Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Clancy, Edward Storbritannien Guld
2005 (3.plads) Kruopis, Aidis Litauen Bronze
2005 (3.plads) Konovalovas, Ignatas Litauen Bronze
2005 (3.plads) Kondrotas, Simas Litauen Bronze
2005 (3.plads) Bagdonas, Gediminas Litauen Bronze
2005 (2.plads) Popkov, Vitaliy Ukraine Sølv
2005 (2.plads) Polyshchuk, Maksym Ukraine Sølv
2005 (2.plads) Grabovskyy, Dmytro Ukraine Sølv
2005 (2.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Sølv
2005 (1.plads) Valynin, Valery Rusland Guld
2005 (1.plads) Kovalev, Ivan Rusland Guld
2005 (1.plads) Kolesnikov, Sergey Rusland Guld
2005 (1.plads) Khatuntsev, Alexander Rusland Guld
2004 (3.plads) Shmidt, Alexei Rusland Bronze
2004 (3.plads) Sevostianov, Sergei Rusland Bronze
2004 (3.plads) Krestaninov, Ilya Rusland Bronze
2004 (3.plads) Khatuntsev, Alexander Rusland Bronze
2004 (2.plads) Stroetinga, Wim Holland Sølv
2004 (2.plads) Pronk, Jos Holland Sølv
2004 (2.plads) Jonkman, Geert-Jan Holland Sølv
2004 (2.plads) Heimans, Levi Holland Sølv
2004 (1.plads) Popkov, Vitaliy Ukraine Guld
2004 (1.plads) Polyshchuk, Maksym Ukraine Guld
2004 (1.plads) Grabovskyy, Dmytro Ukraine Guld
2004 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2003 (3.plads) Sobal, Yauheni Hviderusland Bronze
2003 (3.plads) Rapinski, Viktor Hviderusland Bronze
2003 (3.plads) Kiryienka, Vasil Hviderusland Bronze
2003 (3.plads) Aulasenka, Dzmitry Hviderusland Bronze
2003 (2.plads) Shmidt, Alexei Rusland Sølv
2003 (2.plads) Mikheev, Mikhail Rusland Sølv
2003 (2.plads) Krestaninov, Ilya Rusland Sølv
2003 (2.plads) Khatuntsev, Alexander Rusland Sølv
2003 (1.plads) Zagorodny, Volodymyr Ukraine Guld
2003 (1.plads) Popkov, Vitaliy Ukraine Guld
2003 (1.plads) Kononenko, Roman Ukraine Guld
2003 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2002 (3.plads) Schlegel, Daniel Tyskland Bronze
2002 (3.plads) Müller, Christian Tyskland Bronze
2002 (3.plads) Lampater, Leif Tyskland Bronze
2002 (3.plads) Altmann, Marc Tyskland Bronze
2002 (2.plads) Socquin, Vincent Frankrig Sølv
2002 (2.plads) Rousseau, Nicolas Frankrig Sølv
2002 (2.plads) Riblon, Christophe Frankrig Sølv
2002 (2.plads) Mingot, Aurélien Frankrig Sølv
2002 (1.plads) Zagorodny, Volodymyr Ukraine Guld
2002 (1.plads) Popkov, Vitaliy Ukraine Guld
2002 (1.plads) Kononenko, Roman Ukraine Guld
2002 (1.plads) Dyudya, Volodymyr Ukraine Guld
2001 (3.plads) Terenine, Ivan Rusland Bronze
2001 (3.plads) Pchelkin, Andrei Rusland Bronze
2001 (3.plads) Mikheev, Mikhail Rusland Bronze
2001 (3.plads) Intoukine, Vasily Rusland Bronze
2001 (2.plads) Vaitkus, Tomas Litauen Sølv
2001 (2.plads) Kaupas, Vytautas Litauen Sølv
2001 (2.plads) Baranauskas, Aivaras Litauen Sølv
2001 (2.plads) Apionkinas, Sergejus Litauen Sølv
2001 (1.plads) Kozubek, Stanislav Tjekkiet Guld
2001 (1.plads) Kesl, Michal Tjekkiet Guld
2001 (1.plads) Kankovsky, Alois Tjekkiet Guld
2001 (1.plads) Hlavac, Libor Tjekkiet Guld