Commonwealth Games, Linieløb

År Cykelrytter Land Kommentar
2014 (3.plads) Thwaites, Scott Storbritannien Bronze
2014 (2.plads) Bauer, Jack New Zealand Sølv
2014 (1.plads) Thomas, Geraint Wales Guld
2010 (3.plads) Millar, David Storbritannien Bronze
2010 (2.plads) Roulston, Hayden New Zealand Sølv
2010 (1.plads) Davis, Allan Australien Guld
2006 (3.plads) Davis, Allan Australien Bronze
2006 (2.plads) George, David Harold Sydafrika Sølv
2006 (1.plads) Hayman, Mathew Australien Guld
2002 (3.plads) Cooke, Baden Australien Bronze
2002 (2.plads) Evans, Cadel Australien Sølv
2002 (1.plads) O'Grady, Stuart Australien Guld
1998 (3.plads) Wohlberg, Eric Canada Bronze
1998 (2.plads) Effandy, Rosli Malaysia Sølv
1998 (1.plads) Sweet, Jay Australien Guld
1994 (3.plads) Engelbrecht, Willem Sydafrika Bronze
1994 (2.plads) Fowler, Brian New Zealand Sølv
1994 (1.plads) Rendell, Mark New Zealand Guld
1990 (3.plads) Goguen, Scott Canada Bronze
1990 (2.plads) Fowler, Brian New Zealand Sølv
1990 (1.plads) Miller, Graeme John New Zealand Guld
1986 (3.plads) Leslie, Jeffrey Francis Australien Bronze
1986 (2.plads) Fowler, Brian New Zealand Sølv
1986 (1.plads) Curran, Paul Storbritannien Guld
1982 (3.plads) Sumich, Roger John New Zealand Bronz
1982 (2.plads) Bauer, Steve Canada Sølv
1982 (1.plads) Elliott, Malcolm Storbritannien Guld
1978 (3.plads) Bell, Garry David New Zealand Bronze
1978 (2.plads) Harvey, Pierre Canada Sølv
1978 (1.plads) Anderson, Phil Australien Guld
1974 (3.plads) Sansonetti, Remo Australien Bronze
1974 (2.plads) Griffiths, Philip Storbritannien Sølv
1974 (1.plads) Sefton, Kevin Clyde Australien Guld
1970 (3.plads) Trevorrow, John Australien Bronze
1970 (2.plads) Bilney, Raymond Victor Australien Sølv
1970 (1.plads) Biddle, Bruce New Zealand Guld
1966 (3.plads) Byers, Laurence John New Zealand Bronze
1966 (2.plads) Thomson, Desmond Roland New Zealand Sølv
1966 (1.plads) Buckley, Peter Storbritannien Guld
1962 (3.plads) Byers, Laurence John New Zealand Bronze
1962 (2.plads) Walsh, Anthony New Zealand Sølv
1962 (1.plads) Mason, Wesley Storbritannien Guld
1958 (3.plads) Slack, Stuart G. Storbritannien Bronze
1958 (2.plads) Brazier, Frank Australien Sølv
1958 (1.plads) Booty, Ray Storbritannien Guld
1954 (3.plads) Pusey, Bernard Storbritannien Bronze
1954 (2.plads) Baird, John K. New Zealand Sølv
1954 (1.plads) Thompson, Eric Gordon Storbritannien Guld
1950 (3.plads) Fowler, John Hartley Australien Bronze
1950 (2.plads) Carter, Thomas Russell New Zealand Sølv
1950 (1.plads) Sutherland, Hector Australien Guld
1938 (3.plads) Jones, Raymond Storbritannien Bronze
1938 (2.plads) Brown, John New Zealand Sølv
1938 (1.plads) Binneman, Hendrick Sydafrika Guld