Commonwealth Games, 4.000 meter holdforfølgelsesløb

År Cykelrytter Land Kommentar
2018 (3.plads) Caves, Aidan Canada Bronze
2018 (3.plads) Gee, Derek Canada Bronze
2018 (3.plads) Lamoureux, Jay Canada Bronze
2018 (3.plads) Foley, Mickaël Canada Bronze
2018 (2.plads) Wood, Oliver Storbritannien Sølv
2018 (2.plads) Emadi-Coffin, Kian Storbritannien Sølv
2018 (2.plads) Tanfield, Charlie Storbritannien Sølv
2018 (2.plads) Hayter, Ethan Storbritannien Sølv
2018 (1.plads) O'Brien, Kelland Australien Guld
2018 (1.plads) Howard, Leigh Australien Guld
2018 (1.plads) Welsford, Sam Australien Guld
2018 (1.plads) Porter, Alexander Australien Guld
2014 (3.plads) Ryan, Marc New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Kennett, Dylan New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Gate, Aaron New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Bulling, Pieter New Zealand Bronze
2014 (3.plads) Archbold, Shane New Zealand Bronze
2014 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
2014 (2.plads) Tennant, Andrew Storbritannien Sølv
2014 (2.plads) Clancy, Edward Storbritannien Sølv
2014 (2.plads) Burke, Steven Storbritannien Sølv
2014 (1.plads) O'Shea, Glenn Australien Guld
2014 (1.plads) Edmondson, Alexander Australien Guld
2014 (1.plads) Davison, Luke Australien Guld
2014 (1.plads) Bobridge, Jack Australien Guld
2010 (3.plads) McCann, David Nordirland Bronze
2010 (3.plads) Lavery, Philip Nordirland Bronze
2010 (3.plads) Irvine, Martyn Nordirland Bronze
2010 (3.plads) Downey, Sean Nordirland Bronze
2010 (2.plads) Sergent, Jesse New Zealand Sølv
2010 (2.plads) Latham, Peter New Zealand Sølv
2010 (2.plads) Gough, Westley New Zealand Sølv
2010 (2.plads) Bewley, Sam New Zealand Sølv
2010 (1.plads) Parker, Dale Australien Guld
2010 (1.plads) Hepburn, Michael Australien Guld
2010 (1.plads) Freiberg, Michael Australien Guld
2010 (1.plads) Bobridge, Jack Australien Guld
2006 (3.plads) Ryan, Marc New Zealand Bronze
2006 (3.plads) Latham, Peter New Zealand Bronze
2006 (3.plads) Gudsell, Timothy New Zealand Bronze
2006 (3.plads) Godfrey, Hayden New Zealand Bronze
2006 (3.plads) Allen, Jason New Zealand Bronze
2006 (2.plads) Wooldridge, Stephen Australien Sølv
2006 (2.plads) Jamieson, Mark Australien Sølv
2006 (2.plads) Hutchinson, Ashley Australien Sølv
2006 (2.plads) Goss, Matthew Australien Sølv
2006 (2.plads) Dawson, Peter Australien Sølv
2006 (1.plads) Newton, Christopher Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Manning, Paul Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Hayles, Robert Storbritannien Guld
2006 (1.plads) Cummings, Stephen Storbritannien Guld
2002 (3.plads) Vertongen, Lee Maxwell New Zealand Bronze
2002 (3.plads) Roulston, Hayden New Zealand Bronze
2002 (3.plads) Randall, Matthew New Zealand Bronze
2002 (3.plads) Henderson, Greg New Zealand Bronze
2002 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
2002 (2.plads) Steel, Bryan Storbritannien Sølv
2002 (2.plads) Newton, Christopher Storbritannien Sølv
2002 (2.plads) Manning, Paul Storbritannien Sølv
2002 (2.plads) Cummings, Stephen Storbritannien Sølv
2002 (1.plads) Wooldridge, Stephen Australien Guld
2002 (1.plads) Roberts, Luke Australien Guld
2002 (1.plads) Renshaw, Mark Australien Guld
2002 (1.plads) Dawson, Peter Australien Guld
2002 (1.plads) Brown, Graeme Australien Guld
1998 (3.plads) Vertongen, Lee Maxwell New Zealand Bronze
1998 (3.plads) Henderson, Greg New Zealand Bronze
1998 (3.plads) Carswell, Timothy New Zealand Bronze
1998 (3.plads) Cameron, Brendon Mark New Zealand Bronze
1998 (2.plads) Wiggins, Bradley Storbritannien Sølv
1998 (2.plads) Sturgess, Colin Storbritannien Sølv
1998 (2.plads) Illingworth, Matthew Storbritannien Sølv
1998 (2.plads) Hayles, Robert Storbritannien Sølv
1998 (2.plads) Clay, Jonathan Storbritannien Sølv
1998 (1.plads) Rogers, Michael Australien Guld
1998 (1.plads) Roberts, Luke Australien Guld
1998 (1.plads) McGee, Bradley Australien Guld
1998 (1.plads) Lyons, Timothy Australien Guld
1998 (1.plads) Lancaster, Brett Australien Guld
1994 (3.plads) Vertongen, Lee Maxwell New Zealand Bronze
1994 (3.plads) Thomson, Glen Edward New Zealand Bronze
1994 (3.plads) Dean, Julian New Zealand Bronze
1994 (3.plads) Cameron, Brendon Mark New Zealand Bronze
1994 (2.plads) Steel, Bryan Storbritannien Sølv
1994 (2.plads) Newton, Christopher Storbritannien Sølv
1994 (2.plads) Hayles, Robert Storbritannien Sølv
1994 (2.plads) Doyle, Anthony Storbritannien Sølv
1994 (1.plads) Woods, Dean Australien Guld
1994 (1.plads) O'Shannessey, Tim Australien Guld
1994 (1.plads) O'Grady, Stuart Australien Guld
1994 (1.plads) McGee, Bradley Australien Guld
1994 (1.plads) Aitken, Brett Australien Guld
1990 (3.plads) Sword, Glen Storbritannien Bronze
1990 (3.plads) Steel, Bryan Storbritannien Bronze
1990 (3.plads) Lillistone, Simon Storbritannien Bronze
1990 (3.plads) Boardman, Chris Storbritannien Bronze
1990 (2.plads) Winter, Darren Anthony Australien Sølv
1990 (2.plads) O'Brien, Shaun Australien Sølv
1990 (2.plads) McGlede, Stephen Australien Sølv
1990 (2.plads) Kingsland, Mark Australien Sølv
1990 (2.plads) Aitken, Brett Australien Sølv
1990 (1.plads) Williams, Stuart Warwick New Zealand Guld
1990 (1.plads) McLeay, Glenn New Zealand Guld
1990 (1.plads) Donnelly, Nigel New Zealand Guld
1990 (1.plads) Connell, Craig Martin New Zealand Guld
1990 (1.plads) Anderson, Gary New Zealand Guld
1986 (3.plads) Walshaw, Jon Storbritannien Bronze
1986 (3.plads) Rowland, Gary Storbritannien Bronze
1986 (3.plads) Muzio, Robert Storbritannien Bronze
1986 (3.plads) Coltman, Gary Storbritannien Bronze
1986 (3.plads) Boardman, Chris Storbritannien Bronze
1986 (2.plads) Whitford, Andrew New Zealand Sølv
1986 (2.plads) Swart, Stephen New Zealand Sølv
1986 (2.plads) Clune, Russell New Zealand Sølv
1986 (2.plads) Anderson, Gary New Zealand Sølv
1986 (1.plads) Woods, Dean Australien Guld
1986 (1.plads) Turtur, Michael Colin Australien Guld
1986 (1.plads) McCarney, Wayne Australien Guld
1986 (1.plads) Dutton, Brett Allan Australien Guld
1986 (1.plads) Clarke, Glenn Australien Guld
1982 (3.plads) Webster, Darryl Storbritannien Bronze
1982 (3.plads) Wallace, Shaun Storbritannien Bronze
1982 (3.plads) Sadler, Gary Storbritannien Bronze
1982 (3.plads) Mayer, Anthony Storbritannien Bronze
1982 (3.plads) Curran, Paul Storbritannien Bronze
1982 (2.plads) Steele, Murray Allan New Zealand Sølv
1982 (2.plads) Miller, Graeme John New Zealand Sølv
1982 (2.plads) Fowler, Brian New Zealand Sølv
1982 (2.plads) Captein, Clem New Zealand Sølv
1982 (1.plads) West, Gary Martin Australien Guld
1982 (1.plads) Turtur, Michael Colin Australien Guld
1982 (1.plads) Nichols, Kevin John Australien Guld
1982 (1.plads) Grenda, Michael Australien Guld
1978 (3.plads) Mitchell, Glen Ronald Storbritannien Bronze
1978 (3.plads) James, Anthony Alan Storbritannien Bronze
1978 (3.plads) Fennell, Paul Storbritannien Bronze
1978 (3.plads) Doyle, Anthony Storbritannien Bronze
1978 (2.plads) Swart, Jacobus Johannes New Zealand Sølv
1978 (2.plads) Lyster, Neil New Zealand Sølv
1978 (2.plads) Cuff, Anthony New Zealand Sølv
1978 (2.plads) Blackwell, Kevin Edward New Zealand Sølv
1978 (1.plads) Sutton, Shane Edwin Australien Guld
1978 (1.plads) Sutton, Gary John Australien Guld
1978 (1.plads) Nichols, Kevin John Australien Guld
1978 (1.plads) Fitzgerald, Colin Australien Guld
1974 (3.plads) Stockwell, Blair New Zealand Bronze
1974 (3.plads) Nant, Russell New Zealand Bronze
1974 (3.plads) Heyde, René New Zealand Bronze
1974 (3.plads) Brydon, Paul New Zealand Bronze
1974 (2.plads) Sutton, Gary John Australien Sølv
1974 (2.plads) Reardon, Gary Australien Sølv
1974 (2.plads) Nichols, Kevin John Australien Sølv
1974 (2.plads) Hall, Murray Australien Sølv
1974 (1.plads) Moore, William Storbritannien Guld
1974 (1.plads) Hallam, Ian Storbritannien Guld
1974 (1.plads) Evans, Richard Storbritannien Guld
1974 (1.plads) Bennett, Michael Storbritannien Guld