Wallin, Rasmus Bøgh


Født
02/01/1996

År Løb Kommentar
2018; 4.etape Randers Bike Week (A-klasse), Etapesejr 4. etape
2018 Rent Liv/Skive Løbet
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Sorø BC Løbet
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Roskilde Kriterium
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Dan Bolig Løbet (Partidskørsel), Værløse Farum Cykle Klub og Holte CK
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Slagelse Løbet
2017 Ringenloppet
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Trampenlinjet, Øresunds Cup 6. afdeling
2017 Kalmar GP
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Parløb Værløse-Farum, SM
2017 Marcello Bergamo Pinsecup, A-klasse
2017 DCU præmieliste, A-klasse 1. plads, 260 point
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Criterium Vitamin Well Copenhagen, Frederiksberg
2016 DCU præmieliste, A-klasse 3. plads, 60 point
2016 Ringenloppet
2015 Dansk endagsløb, B-klasse Team Cycling Ringsted Løbet
2015 Dansk endagsløb, B-klasse LFCK - CP Entreprises åbne landevejsløb, Kettinge
2015 Dansk endagsløb, A-klasse Hvidovre CKs gadeløb
2015 DCU præmieliste, B-klasse 1. plads, 39 point
2014; 2.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 2. etape
2014 Dansk banestævne, Elite 2 timers 6-dages Overture, 1. balustradespurt, 23/1-14
2014 Dansk endagsløb, U/19-Junior HFCKs åbne løb, Hedehusene
2014 Dansk endagsløb, U/19-Junior ABCs åbne løb
2014 Dansk banestævne, Øvrige Claus Dalsgaards 4000m Holdmatch, CEC Amager, 23/10-14
2014 DCU præmieliste, U/19-Junior 2. plads, 70 point
2014 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Udskilningsløb U/19, 27/11-14
2014 Dansk banestævne, Øvrige Holdforfølgelsesløb, Cycling Elite Copenhagen - Amager, 27/11-14
2013 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (3 kilometer) 21/2-13
2013 Dansk banestævne, Øvrige Parløbs Handicap (25 kilometer) 21/2-13
2013 Dansk banestævne, Elite Claus Dalgaards 4.000 meter holdforfølgelsescup, Sølv
2012; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 2. etape
2012 Dansk banestævne, Øvrige Udskilningsløb, 19/1-12
2012 Dansk endagsløb, U/17 Rytgerløbet, Brøndby CC/KCK Herlev
2012 Dansk banestævne, Junior/Ungdom DM B&U, 3000 m holdforfølgelsesløb U17
2012 Dansk endagsløb, U/17 Gadeløb i Greve Main
2012 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 3. plads, 87 point
2011 Dansk banestævne, Øvrige Udskilningsløb, 13/1-11
2011 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (4 kilometer) 20/1-11
2011 Dansk banestævne, Øvrige Udskilningsløb, 13/10-11
2011 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (15 kilometer), 17/11-11
2011 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (15 kilometer), 1/12-11
2011 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (15 kilometer) 15/12-11
2010 Dansk banestævne, Øvrige Parudskilningsløb, 02/12-10
2010 Dansk banestævne, Øvrige Pointløb (18 omgange), 02/12-10
2010 Dansk endagsløb, U/15 Stjerneløbet, Thorsager
2010 Dansk endagsløb, U/15 VFC partidskørsel, Værløse/Farum
2009; 2.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 2. etape
2008 Dansk endagsløb, U/13 Speditørløbet, Padborg
2007 Dansk endagsløb, U/13 Speditørløbet, Bov (1)