Steensen, André


Født
12/10/1987

År Løb Kommentar
2014 Designa Grandprix
2013 Post Cuppen, Afdeling 1. afdeling, Aalborg
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2012; 2.etape(a) Kreiz Breizh, Etapesejr 2. etape (a) (Enkeltstart)
2012; 2.etape Circuit des Ardennes, Etapesejr 2. etape
2012; 1.etape Flèche du Sud, Etapesejr 1. etape
2012; 1.etape Kreiz Breizh, Etapesejr 1. etape
2012 Himmerland Rundt
2012 Dansk endagsløb, A-klasse OK Kvickly Løbet Grenaa (Enkeltstart) JFM
2012 Danske mesterskab i holdløb Glud & Marstrand-LRØ
2012 Kreiz Breizh
2012 Dansk endagsløb, A-klasse SMC Biler Løbet, Aarhus
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 55 point
2012 Kreiz Breizh, Pointkonkurrencen
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Kvickly OK Løbet, Grenå
2009 Ster ZLM Toer/Ster Elektrotoer, Bjergkonkurrencen
2008 Rundt om Lunden
2007 Danske mesterskab i enkeltstart, U/23
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Jydsk/Fynsk mesterskab i enkeltstart, Holstebro
2007 Dansk endagsløb, A-klasse CH Transport Løbet (Enkeltstart)
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Stjerneløbet, Thorsager
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 72 point
2006 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 35 point
2005; 4.etape Fredsløbet; (Junior), Etapesejr 4. etape
2005; 4.etape Trofeo Karlsberg, Etapesejr 4. etape
2005; 2.etape GP General Patton (Junior), Etapesejr 2. etape
2005; 1.etape(b) Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape(a) Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 1. etape (a)
2005; 1.etape Fredsløbet; (Junior), Etapesejr 1. etape
2005; 1.etape Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior), Etapesejr 1. etape
2005 Danske mesterskab i holdløb, Junior Vejle CK
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Skibbild Entreprise Løbet, Herning
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Pinseløbet, Hammel
2005 Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior)
2004 Danske mesterskab i linieløb, Junior
2004 Dansk endagsløb, U/19-Junior Esbjerg Løbet
2004 Dansk endagsløb, U/19-Junior Morsø Bank Løbet
2004 Youth Tour (U/19-Junior)
2004 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 67 point
2004 Dansk endagsløb, B-klasse ACK Løbet, Århus
2004 Thorkild Madsen Fondens Legat
2003 Dansk endagsløb, U/19-Junior Bilka Løbet, Horsens
2003 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 80 point
2003 Dansk endagsløb, U/17 Frederikshavnerløbet
2003 Dansk endagsløb, U/17 Hjørring Løbet
2003 Dansk endagsløb, U/17 Sparkassen Thy Løbet
2003 Dansk endagsløb, U/17 Post Danmark Løbet, Randers
2003 Dansk endagsløb, U/17 Dansk Bolig og Erhvervsudviklingløbet, Sønderborg
2003 Danske mesterskab i enkeltstart, U/17
2002 Dansk endagsløb, U/17 Favorit Løbet, Århus (1)
2002 Dansk endagsløb, U/17 Fakta Løbet, Hammel (2)
2002 Dansk endagsløb, U/17 Spar Nord Løbet (2)
2002 Dansk endagsløb, U/17 Hjørring Løbet (2)
2002 Dansk endagsløb, U/17 Stimorol Løbet, Vejle (2)
2002 Dansk endagsløb, U/17 Kvickly-Løbet, Odder (1)
2001 Dansk endagsløb, U/15 DONG Løbet, Vejen (1)
2001 Dansk endagsløb, U/15 Frost Superbest Løbet, Viborg (1)
2001 Dansk endagsløb, U/15 Koldingløbet (1)
2001 Dansk endagsløb, U/17 NIBE KOMMUNE LØBET (2)
2001 Dansk endagsløb, U/17 TopDanmark Løbet, Vejle (2)