Sørensen, Jimmi


Født
07/11/1990

År Løb Kommentar
2013 Dansk banestævne, Elite Niels Fredborgs Æresløb, Linieløb (8 omgange)
2013 Dansk banestævne, Elite Niels Fredborgs Æresløb, Dernyløb (30 omgange)
2013 Dansk banestævne, Elite Jørgen Leths æresløb, Harley Pace Heat 1, 30/8-13
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Meldgaardløbet, Rødekro
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Cykelgear-Løbet, Aalborg
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Hydro Løbet, Tønder
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 51 point
2012 September Cup
2011 Danske mesterskab i holdløb Glud & Marstrand-LRØ Rådgivning
2011 Post Cuppen, Afdeling 3. afdeling, Haderslev
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Herning Cykle Klub's enkeltstart
2011 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 56 point
2010 Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Hillerød
2010 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 53 point
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Danske Bank Løbet, Nyborg
2009 Danske mesterskab i enkeltstart, U/23
2009 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 54 point
2008; 4.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2008; 2.etape Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 2. etape (Holdtidskørsel)
2008; 2.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2008; 2.etape Keizer der Juniores (Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2008; 1.etape 3 Etappen Rundfahrt (Junior), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2008 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior JCD Løbet, Aalborg
2008 Bikebuster Junior Cup, Afdeling 1. afdeling, Greve, Youth Tour (Enkeltstart)
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior Ringkjøbing Bank Løbet, jysk/fynsk mesterskab i enkeltstart
2008 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 3. plads, 65 point
2007; 2.etape Keizer der Juniores (Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Enkeltstart, Holstebro JFM
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Handelsbanken Løbet, Herning
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Intersport Løbet, Vejle
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Haderslevløbet
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 81 point
2006 Dansk endagsløb, U/17 Stjerneløbet, Thorsager