Sørensen, Bjarne


Født
23/12/1954

År Løb Kommentar
1981 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 4. plads
1980 DBCs 10 km mesterskab Amatør
1980 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 2. plads
1979 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid
1979 DBCs 10 km mesterskab
1979 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 1. plads
1978 Danske mesterskab i sprint
1978 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid
1978 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1978 DBCs 10 km mesterskab
1978 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 1. plads
1977 Danske mesterskab i sprint
1977 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid
1977 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1977 Danske mesterskab i pointløb
1977 DBCs 10 km mesterskab
1977 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 1. plads
1976 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
1976 DBCs 10 km mesterskab
1976 UIV Cup/Amatør Cup, København
1976 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 1. plads
1975 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1975 DBCs 10 km mesterskab
1975 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 1. plads
1973 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1973 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 3. plads
1972 DBCs 10 km mesterskab
1972 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
1972 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior København A
1972 Nordisk mesterskab i holdløb, Junior
1972 Københavns distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 47 point
1972 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 2. plads
1972 Danske mesterskab i cykelcross, Junior
1971 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
1971 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior 500 meter
1971 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior København A
1971 Københavns distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 56 point
1971 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 5. plads, 25 point
1970 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior København A
1970 Københavns distrikts præmieliste, Junior 4. plads, 30 point
1969 Københavns distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 83 point