Skivild, Robin Juel


Født
21/08/2001

År Løb Kommentar
2018 (3.plads) VM i pointløb, Junior Bronze
2018 Driedaagse van Axel (Junior), Bjergkonkurrencen
2018 Driedaagse van Axel (Junior), Ungdomskonkurrencen
2017; 6.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 6. afdeling, Struer
2017; 4.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 4. afdeling, Ry
2017 Nordisk mesterskab i parløb, U/17
2017 Nordisk mesterskab i 1.000 meter på tid, U/17
2017 Nordisk mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, U/17
2017 Dansk endagsløb, U/17 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Aalborg
2017 Dansk endagsløb, U/17 AGRO-TOP Løbet, Skive
2017 Tornado Cup U/17, Samlet
2017 Dansk endagsløb, U/17 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2017 Tour de Himmelfart (U/17), Bakkekonkurrencen
2017 DCU præmieliste, U/17 8. plads, 198 point
2017 Dansk banestævne, Elite Odense stævne, Tempoløb (30 omgange) 21.10.2017
2016 Marcello Bergamo Pinsecup, U/17
2016 Dansk banestævne, Øvrige Peder Pedersens Mindeløb (C-Klassen), omnium, 1. afd., Udskilningsløb
2016 Dansk banestævne, Øvrige Peder Pedersens Mindeløb (C-Klassen), omnium, 2. afd., Pointløb (15 omgange)
2016 Dansk banestævne, Øvrige Peder Pedersens Mindeløb (C-Klassen), omnium, 3. afd., scratch (15 omgange)
2016 Dansk banestævne, Øvrige Peder Pedersens Mindeløb (C-Klassen), omnium, Samlet
2016 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Ballerup, Tempoløb (20 omgange), (U19) 12.11.2016
2016 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Ballerup, Longest lap (U19) 12.11.2016
2016 Critérium Européens des Jeunes U/17
2016 Critérium Européens des Jeunes U/17, Ungdomskonkurrencen
2015 Dansk endagsløb, U/15 Hobro Løbet
2015 Dansk endagsløb, U/15 HCC Løbet, Struer
2013 Dansk endagsløb, U/13 INTEGO Løbet, Hedensted
2013 Dansk endagsløb, U/13 Cykle Clubben Hjørring Løbet
2013 Dansk endagsløb, U/13 Cykelgear.dk-løbet, Aalborg
2013 Danske crossløb, U/15 Svanesøens Crossløb, Morud
2012 Dansk endagsløb, U/13 Hydro Løbet, Tønder
2011 Dansk endagsløb, U/11 Faaborg Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/11 Svendborg Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/11 Handy-Print Løbet, Skive
2011 Dansk endagsløb, U/11 Toyota Louis Lund Løbet, Varde
2011 Dansk endagsløb, U/11 Frøs Herreds Sparekasseløbet, Esbjerg
2011 Dansk endagsløb, U/11 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2011 Dansk endagsløb, U/11 Fri Cykler Sønderborg Løbet, JFM
2011 Dansk endagsløb, U/11 Nordea- og Toyotaløbet, Nyborg
2011 Dansk endagsløb, U/11 Stensballe Trailercenter Løbet
2011 Danske mesterskab i linieløb, U/11 (A)
2011 Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
2010 Dansk endagsløb, U/11 Designa Køkken Løbet, Kjellerup