Reckweg, Morten


Født
03/10/1988

År Løb Kommentar
2008 Danske mesterskab i holdløb Team GLS Pakke Shop
2008 Dansk endagsløb, A-klasse Grand Prix-Fabin Sport/Campagnolo, Roskilde
2008 Dansk endagsløb, A-klasse Greve CC løbet
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Møbelland Grand Prix, Ringsted
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Peugeotløbet, Fredericia
2007 Dansk etapeløb, A-klasse 2 Dage ved Århus, Søndag
2006; 3.etape Driedaagse van Axel (Junior), Etapesejr 3. etape
2006; 2.etape La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior), Etapesejr 2. etape
2006; 1.etape Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr 1. etape
2006 Danske mesterskab i linieløb, Junior
2006 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
2006 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Festina Vejle
2006 Bikebuster Junior Cup, Samlet
2006 Rund um Ascheffel, U/19-Junior
2006 Youth Tour (U/19-Junior)
2006 Driedaagse van Axel (Junior)
2006 Dansk etapeløb, U/19-Junior SparNord Etapeløbet, Herning, 1.etape
2006 Dansk etapeløb, U/19-Junior SparNord Etapeløbet, Herning, 2.etape
2006 Dansk etapeløb, U/19-Junior SparNord Etapeløbet, Herning, Samlet
2006 Dansk etapeløb, U/19-Junior SparNord Etapeløbet, Herning, 3.etape
2006 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 66 point
2005; 2.etape Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 2. etape
2005; 1.etape(b) Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 1. etape (b), (Holdtidskørsel)
2005; 1.etape Keizer der Juniores (Junior), Etapesejr 1. etape
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Lollands Bank Løbet, Nakskov
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Forenede Services Partidskørsel, Værløse/Farum
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hydro Løbet, Tønder
2005 Bikebuster Junior Cup, Samlet
2005 Amerika Løbet
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Stensballe Trailercenter Løbet, Horsens
2005 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 83 point
2005 Dansk etapeløb, U/19-Junior 2 dage ved Århus - Søndag
2004; 4.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 4. etape
2004 Dansk endagsløb, U/19-Junior Grenaa CC's Jubilæumsløb
2004 Dansk endagsløb, U/17 Den seje sjællænder, SM
2004 Dansk endagsløb, U/17 Frost Superbest Løbet, Viborg
2004 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 109 point
2004 Dansk endagsløb, U/17 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2004 Tour de Himmelfart (U/17), Bakkekonkurrencen
2003 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 87 point
2003 Dansk endagsløb, U/17 Hydro-Løbet, Tønder (1)