Petersen, Benny


Født
22/09/1945

"Maleren"

År Løb Kommentar
2015 Dansk endagsløb, H70 HCC Løbet, Struer
2015 Dansk endagsløb, H70 OK Kvickly Løbet, Grenaa
2015 Dansk endagsløb, H70 NCC Løbet, Vejen
2015 DCU præmieliste, H70 7. plads, 30 point
2014 Dansk endagsløb, H60 Sønderborg Løbet
2013; 2.etape Randers Bike Week (H60), Etapesejr 2. etape
2013 Dansk endagsløb, H60 Cykle Clubben Hjørring Løbet
2013 Dansk endagsløb, H60 Hobro CK 75 års jubilæumsløb
2013 Randers Bike Week (H60)
2012 Dansk endagsløb, H60 Hvidbjerg bank Løbet, Struer
2010 Dansk endagsløb, H60 Stensballe Trailercenter Løbet
2010 Dansk endagsløb, H50 Handy Print Løbet, Skive
2010 Dansk endagsløb, H50 Herningløbet
2009 Dansk endagsløb, H60 3. afdeling, 3 dage i vest, Varde
2009 Dansk endagsløb, H60 JCD løbet, Aalborg
2009 Dansk endagsløb, H60 CCH Hjørring løbet
2009 Dansk endagsløb, H50 Midt Data Løbet, Viborg
2009 Dansk endagsløb, H50 Sparekassen Thy Løbet
2009 Dansk endagsløb, H40 Hydro Løbet, Tønder
2008 Dansk endagsløb, H50 Midt-data Løbet, Viborg
2008 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H60
2008 Dansk endagsløb, H40 Hydro-Løbet, Tønder
2007 Dansk endagsløb, H50 DS Løbet, Hobro
2007 Dansk endagsløb, H50 Handy-Print Løbet, Skive
2006 Dansk etapeløb, Veteran H50 SparNord Etapeløbet, Herning, 1.etape
2006 Dansk etapeløb, Veteran H50 SparNord Etapeløbet, Herning, Samlet
2006 Dansk endagsløb, H50 Handy Print Løbet, Skive
2006 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H60
2006 Dansk endagsløb, H40 Hydro-løbet, Tønder
2005 Dansk endagsløb, H50 Skibbild Entreprise Løbet, Herning
2005 Dansk endagsløb, H50 Esbjerg Løbet
2005 Dansk endagsløb, H50 Nishiki Løbet, Randers
2005 Dansk endagsløb, H50 DS-løbet JFM, Hobro
2004 Dansk endagsløb, H40 Dansk Bolig & Erhversudviklingsløbet, Sønderborg
2003 Dansk endagsløb, H50 Hobro Løbet
2003 Dansk endagsløb, H50 Linderoth - Sørensen Cykelløbet, Vejle
2003 Dansk endagsløb, H50 Hjørring Løbet
2003 Dansk endagsløb, H40 Meldgaard Løbet, Rødekro
2003 Dansk endagsløb, C-klasse Dong Løbet, Vejen
2003 Dansk endagsløb, C-klasse Hydro-Løbet, Tønder (2)
2002 Dansk endagsløb, H40 EDC Løbet, Kolding
2001 Dansk endagsløb, H50 Sparekassen Thy-Løbet
2001 Dansk endagsløb, H50 Adidas Evil Eye Løbet, Aarhus
2001 Dansk endagsløb, H50 Esbjerg Løbet
2001 Dansk endagsløb, H50 Bilka Løbet, Horsens
2001 Dansk endagsløb, H40 Kvickly Odder Løbet
2001 Dansk endagsløb, C-klasse Hydro-Løbet, Tønder (2)
1989 Fyen Rundt
1988 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1987 Fyen Rundt
1982 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1982 Dansk endagsløb, A-klasse Skive
1982 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 89 point
1981 Nordisk mesterskab i linieløb
1981 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1981 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 94 point
1980 Herning Gadeløbet
1980 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 78 point
1980 Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 13 point
1979 Dansk endagsløb, A-klasse Odsherred
1979 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 88 point
1978 Danske mesterskab i linieløb
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Holstebro
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Klejs
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Kolding
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Vejle
1978 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 52 point
1978 Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 11 point
1977 Dansk endagsløb, A-klasse Hernings Jubilæumsløb
1977 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 68 point
1976 Dansk endagsløb, A-klasse Horsens
1976 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 55 point
1975 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Texaco Løbet
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Dandy Løbet
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Kolding
1975 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 73 point
1974 Danske mesterskab i linieløb
1974 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Helsingør
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Odder
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Thisted
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Silkeborg
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Aalborg
1974 Dansk etapeløb, A-klasse Holstebros 2-dages løb, Samlet
1974 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 75 point
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Høm Typehus Løbet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Carmen-Curlers Løbet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Junghans Løbet
1973 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 44 point
1972 Dansk endagsløb, A-klasse Jysk Mesterskab
1972 Dansk endagsløb, A-klasse Vejle
1972 Dansk endagsløb, A-klasse Skive
1972 Dansk endagsløb, A-klasse Sønderborg
1972 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 70 point
1971 Herning Gadeløbet
1971 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1971 Dansk endagsløb, A-klasse Høm Typehus Løbet, Skive
1971 Dansk endagsløb, A-klasse SCO Løbet
1971 Dansk endagsløb, A-klasse Gluten Flour Løbet
1971 Dansk endagsløb, A-klasse Esperantoløbet
1971 Dansk etapeløb, A-klasse Hotel Esbjerg Løbet, Samlet
1971 Dansk endagsløb, A-klasse Århus
1971 Dansk endagsløb, A-klasse Vejle
1971 Dansk endagsløb, A-klasse Sønderborg
1971 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 72 point
1970 Nordisk mesterskab i linieløb
1970 Dansk endagsløb, A-klasse Texaco Løbet
1970 Dansk endagsløb, A-klasse Cosmo Løbet
1970 Dansk endagsløb, A-klasse Skive
1970 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 63 point
1969 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 48 point
1968 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads
1962 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 1. plads