Pedersen, Mads


Født
18/12/1995

År Løb Kommentar
2018; 2.etape Herald Sun Tour, Etapesejr 2. etape
2017; 4.etape Tour du Poitou-Charentes, Etapesejr 4. etape (Enkeltstart)
2017; 3.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 3. etape
2017 Danske mesterskab i linieløb
2017 Tour de Charlottenlund
2017 Tour du Poitou-Charentes
2017 PostNord Danmark Rundt
2017 PostNord Danmark Rundt, Pointkonkurrencen
2017 PostNord Danmark Rundt, Ungdomskonkurrencen
2017 Tour du Poitou-Charentes, Ungdomskonkurrencen
2016; 3.etape Tour of Norway, Etapesejr 3. etape
2016 Gent-Wevelgem, U/23
2016 Fyen Rundt
2016 Tour de Charlottenlund
2016 Kattekoers, Gent-Leper
2016 Tour of Norway, Bjergkonkurrencen
2015; 3.etape ZLM Tour, Etapesejr 3. etape
2015; 2.etape ZLM Tour, Etapesejr 2. etape (Holdtidskørsel) Danmark
2015; 2.etape Tour de l'Avenir, Etapesejr 2. etape
2015 Dansk banestævne, Elite Pointløb (24 omgange) Elite + U/19, 19.11.2015
2014 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt, U/23
2014 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
2014 Tour de Charlottenlund
2013; 4.etape Fredsløbet; (Junior), Etapesejr 4. etape
2013; 4.etape Trofeo Karlsberg, Etapesejr 4. etape
2013; 4.etape Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 4. etape
2013; 4.etape GP Rüebliland (Junior), Etapesejr 4. etape
2013; 4.etape Giro della Lunigiana (Junior), Etapesejr 4. etape
2013; 3.etape(b) Trofeo Karlsberg, Etapesejr 3. etape (b)
2013; 3.etape(a) Trofeo Karlsberg, Etapesejr 3. etape (a) (Enkeltstart)
2013; 3.etape(a) Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape Ster van Zuid-Limburg (Junior), Etapesejr 3. etape
2013; 2.etape(b) Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 2. etape (b)
2013; 2.etape(a) Fredsløbet; (Junior), Etapesejr 2. etape (a) (Enkeltstart)
2013; 2.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2013; Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr Prolog
2013 (2.plads) VM i linieløb, Junior Sølv
2013 Paris-Roubaix, Junior
2013 Youth Tour (U/19-Junior)
2013 Fredsløbet; (Junior)
2013 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 2. afdeling, Vejen
2013 Trofeo Karlsberg
2013 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Roskilde Junior 1
2013 Lindberg Sport Junior Cup, Samlet
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Helge Andersen Løbet, Ballerup
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Skoda-Amager Løbet
2013 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 77 point
2013 Fredsløbet; (Junior), Pointkonkurrencen
2013 GP Rüebliland (Junior), Sprintkonkurrencen
2013 Liege-La Gleize (Junior), Bjergkonkurrencen
2013 Ster van Zuid-Limburg (Junior), Pointkonkurrencen
2013 Ster van Zuid-Limburg (Junior), Bjergkonkurrencen
2012; 3.etape(a) Trofeo Karlsberg, Etapesejr 3. etape (a) (Enkeltstart)
2012; 3.etape Tour of Istria, Etapesejr 3. etape
2012; 3.etape Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 3. etape
2012; 2.etape(a) Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2012; 1.etape Regio Tour (Junior), Etapesejr 1. etape (Holdtidskørsel) Danmark
2012; Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr Prolog
2012 Rund um Ascheffel, U/19-Junior
2012 Tour of Istria
2012 Trofeo Karlsberg
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior LFCK-løbet, Kettinge
2012 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Roskilde Junior
2012 Sint-Martinus Kontich (Junior)
2012 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 6. afdeling, Tønder
2012 Sint-Martinus Kontich (Junior), Pointkonkurrencen
2012 Sint-Martinus Kontich (Junior), Ungdomskonkurrencen
2012 Trofeo Karlsberg, Ungdomskonkurrencen
2011; 2.etape Critérium Européens des Jeunes U/17, Etapesejr 2. etape
2011; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 2. etape
2011 Dansk endagsløb, U/17 Lyngby CCs åbne løb
2011 Dansk endagsløb, U/17 Reprohuset Løbet, Ikast
2011 Dansk endagsløb, U/19-Junior Roskilde Cykle Ring åbne løb
2011 Dansk endagsløb, U/19-Junior VFCs SM Partidskørsel
2011 Critérium Européens des Jeunes U/17
2010 Dansk endagsløb, U/17 Roskilde Cykle Rings åbne løb
2007 Dansk endagsløb, U/13 Møbelland Grand Prix, Ringsted
2007 Dansk endagsløb, U/13 Lollands Banks Løbet, Nakskov (Enkeltstart)
2007 Rund um Ascheffel, U/13
2006 Dansk endagsløb, U/13 CK Aarhus Løbet, Århus Søndag
2005 Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
2005 Dansk endagsløb, U/11 Hydro-løbet, Tønder
2005 Dansk endagsløb, U/11 Speditørløbet, Bov