Norsgaard Jørgensen, Mathias


Født
05/05/1997

År Løb Kommentar
2017 Danske mesterskab i holdløb Team Giant - Castelli
2017 Chrono des Herbiers, U/23
2015; 5.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 5. etape
2015; 3.etape La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior), Etapesejr 3. etape
2015; 3.etape Ster van Zuid-Limburg (Junior), Etapesejr 3. etape
2015; 1.etape Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015; 1.etape Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 1. etape
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior NBC - LexJuris Tempoløbet, Næstved (Enkeltstart)
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior Stensballe Trailercenter Løbet, Horsens JFM
2015 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 2. afdeling, Aarhus (Enkeltstart)
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior Ordrup CC Åbne Løb
2015 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Kel-berg Roskilde Junior
2015 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 4. afdeling, Sønderborg
2015 Lindberg Sport Junior Cup, Samlet
2015 DCU præmieliste, U/19-Junior 1. plads, 92 point
2015 Ster van Zuid-Limburg (Junior)
2015 Ster van Zuid-Limburg (Junior), Pointkonkurrencen
2014; 2.etape Tour de l'Abitibi (Junior), Etapesejr 2. etape
2014; 1.etape(b) La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior), Etapesejr 1. etape (b)
2014 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Kel-Berg Roskilde Junior
2014 Dansk endagsløb, U/19-Junior Fix Rødovre - SM Partid
2014 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Kel-berg Roskilde Junior
2013; 5.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 5. afdeling, Viborg (Enkeltstart)
2013; 4.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 4. afdeling, Hobro
2013; 5.etape Randers Bike Week (U/17), Etapesejr 5. etape
2013; 4.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 4. etape (Enkeltstart)
2013; 3.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 3. etape
2013; 2.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2013; 1.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 1. etape
2013 Dansk endagsløb, U/17 SM i Enkeltstart, Tissø CR
2013 Dansk endagsløb, U/17 Stjerneløbet, Thorsager
2013 Randers Bike Week (U/17)
2013 Dansk endagsløb, U/17 NCC Løbet, Vejen
2013 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 86 point
2013 Grand Prix Matousek (U/17)
2013 Dansk endagsløb, U/17 CK Djurs Løbet
2012; 3.etape Randers Bike Week (U/17), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2012 Dansk endagsløb, U/17 Toyota Louis Lund A/S Løbet, Varde
2012 Dansk endagsløb, U/17 Speditørløbet, Bov
2012 Dansk endagsløb, U/17 Meldgaardløbet, Rødekro
2012 Dansk endagsløb, U/17 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2012 Dansk endagsløb, U/17 BGI Grandprix, Horsens
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 86 point
2012 Giro Nortorf, U/17
2012 Tour de Himmelfart (U/16)
2011 Dansk endagsløb, U/15 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2011 Dansk endagsløb, U/15 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2011 Dansk endagsløb, U/15 NCC Løbet, Vejen
2011 Dansk endagsløb, U/15 Meldgaardløbet, Rødekro
2011 Dansk endagsløb, U/15 Reprohuset Løbet, Ikast
2011 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 1. plads, 140 point
2011 Dansk endagsløb, U/15 Svendborg Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/15 Hobro Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/15 Hammel Løbet
2011 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (A)
2011 Danske crossløb, U/15 Sorø Cross
2011 Danske crossløb, U/17 Cross på bjerget, CK FIX
2010; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/15), Etapesejr 2. etape
2010 Dansk endagsløb, U/15 Sparekassen Faaborg Løbet
2010 Danske crossløb, U/15 Biotex Supercross, Odense
2010 Danske crossløb, U/15 Tønder Cross JFM
2010 Danske crossløb, U/15 REMA 1000 Cross, Vejen
2010 Danske crossløb, U/15 JC Cykelklub Cross
2009; 1.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2009; 1.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr 1. etape
2009 Dansk endagsløb, U/15 Hydro Løbet, Tønder (2)
2009 Dansk endagsløb, U/13 1. afdeling, 3 dage i vest, Esbjerg (Enkeltstart)
2009 Dansk endagsløb, U/13 2. afdeling, 3 dage i vest, Esbjerg
2009 Dansk endagsløb, U/13 3. afdeling, 3 dage i vest, Varde
2009 Dansk endagsløb, U/13 HCC landevejsløb, Holstebro
2009 Dansk endagsløb, U/13 Meldgaardløbet, Rødekro
2009 Dansk endagsløb, U/13 JCD løbet, Aalborg
2009 Dansk endagsløb, U/13 CCH Hjørring løbet
2009 Dansk endagsløb, U/13 DS Løbet, Hobro
2009 Dansk endagsløb, U/13 Nishiki Løbet, Randers
2009 Dansk endagsløb, U/13 SMC Biler Århusløbet
2009 Dansk endagsløb, U/13 Designa Løbet, Silkeborg
2009 Dansk endagsløb, U/13 Sørwi Race, Hammel
2009 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly OK Løbet, Grenå
2009 Dansk endagsløb, U/13 Stensballe Trailercenter Løbet
2009 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
2009 Dansk endagsløb, U/13 VestJysk Bank Løbet (Enkeltstart) JFM
2009 Dansk endagsløb, U/13 Herning Landevejsløbet JFM
2009 Rund um Ascheffel, U/13
2009 Giro Nortorf, U/13
2008; 1.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2008 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly OK Løbet, Grenaa
2008 Dansk endagsløb, U/13 NCC-løbet, Vejen
2008 Dansk endagsløb, U/13 Nishiki Løbet, Randers
2008 Dansk endagsløb, U/13 AB Super Best Løbet, Hjørring
2008 Dansk endagsløb, U/13 Handelsbanken Løbet, Herning
2008 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Thy Løbet
2008 Dansk endagsløb, U/13 Albaniløbet, Svendborg
2008 Dansk endagsløb, U/13 High End Sport Løbet, Fredericia (Med Point)
2008 Dansk endagsløb, U/13 JCD-Løbet, Aalborg (Enkeltstart)
2008 Dansk endagsløb, U/13 Stjerneløbet, Thorsager
2008 Dansk endagsløb, U/13 Danske Bank Løbet, Nyborg
2008 Dansk endagsløb, U/13 Poul Erik Bech løbet, Kolding
2008 Dansk endagsløb, U/13 Haderslevløbet
2008 Dansk endagsløb, U/13 CK Aarhus Løbet, Århus (Enkeltstart)
2008 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly Odder Løbet
2008 Dansk endagsløb, U/13 Hydro-Løbet, Tønder
2007 Dansk endagsløb, U/11 Kent Noer Løbet, Esbjerg
2007 Dansk endagsløb, U/11 SSC Løbet, Esbjerg
2007 Dansk endagsløb, U/11 Albaniløbet, Svendborg
2007 Dansk endagsløb, U/11 Jydsk/Fynsk mesterskab i enkeltstart, Holstebro
2007 Dansk endagsløb, U/11 Handelsbankenløbet, Herning
2007 Dansk endagsløb, U/11 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2007 Dansk endagsløb, U/11 Midt-data Løbet, Viborg
2007 Dansk endagsløb, U/11 Favrskov-løbet, Hammel
2007 Dansk endagsløb, U/11 Sparekassen Thy løbet
2007 Danske mesterskab i linieløb, U/11 (A)
2006 Dansk endagsløb, U/11 Stensballe Trailercenter Løbet
2006 Dansk endagsløb, U/11 Cykling Odense Løbet
2006 Dansk endagsløb, U/11 CK Aarhus Løbet, Århus Søndag
2006 Dansk endagsløb, U/11 Kvickly/OK Løbet, Grenaa
2006 Dansk endagsløb, U/11 Vejle CK 75 års Jubilæumsløb
2006 Danske mesterskab i linieløb, U/11 (A)
2006 Dansk endagsløb, U/11 AB Superbest Løbet, Hjørring
2006 Dansk endagsløb, U/11 Poul Erik Beck Løbet, Kolding
2006 Dansk endagsløb, U/11 XTREME løbet, Sønderborg
2006 Dansk endagsløb, U/11 Hydro-løbet, Tønder