Moe, Jacob


Født
19/01/1975

"Jacob Moe Rasmussen"

År Løb Kommentar
2008 Post Cuppen, Samlet
2008 Danske mesterskab i holdløb Team GLS Pakke Shop
2008 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Team GLS Pakke Shop
2007 Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Sorø
2007 Post Cuppen, Afdeling 5. afdeling, Ordrup
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Gadeløb i Allerød
2007 Dansk etapeløb, A-klasse 2 Dage ved Århus (Enkeltstart) Lørdag
2007 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 29 point
2007 PostNord Danmark Rundt, Bakkekonkurrencen
2006; 5.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 5. etape
2006; 5.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 5. etape
2006; 4.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 4. etape
2006; 4.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 4. etape
2006; 3.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 3. etape
2006 Post Cuppen, Samlet
2006 Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Vejle
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Maler Trøjgaard & Weltz Byg Løbet, Gladsaxe
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Hydro-løbet, Tønder
2006 Tour du Loir-et-Cher
2006 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 63 point
2005 Colliers Classic
2005 Fyen Rundt
2005 Post Cuppen, Afdeling 2. afdeling, Svendborg
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Weltz Byg - Maler Trøigaard Løbet, Gladsaxe
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2005 Dansk endagsløb, A-klasse DanBolig Løbet, Greve
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Lån og Spar Bank Grand Prix
2005 Dansk etapeløb, A-klasse 2 Dage ved Århus, Lørdag
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Kalundborgløbet
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Alpha Solutions Criterium, Frederiksberg
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Forenede Services Partidskørsel, Værløse/Farum
2005 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 123 point
2004; 3.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 3. etape
2004 Fyen Rundt
2004 Post Cuppen, Samlet
2004 Post Cuppen, Afdeling 1. afdeling, Odder
2004 Post Cuppen, Afdeling 3. afdeling, Værløse
2004 Tour de Charlottenlund
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Frost Superbest Løbet, Viborg
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Hammel Løbet
2004 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 80 point
2004 PostNord Danmark Rundt, Bakkekonkurrencen
2003 Fyen Rundt
2003 Hadsten Grand Prix
2003 Tour de Charlottenlund
2003 Dansk endagsløb, A-klasse Brøndby CC og KCK Herlev-løbet
2002 Fyen Rundt
2002 Tour de Charlottenlund
2002 Dansk endagsløb, A-klasse Brøndby CC og KCK Herlev-løbet
1993 Ordrupbanens præmieliste, Junior 2. plads
1992 Nordisk mesterskab i holdløb, Junior
1991 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 116 point
1989 (b) Mini 6-dagesløb, København