Kragh Andersen, Søren


Født
10/08/1994

År Løb Kommentar
2017; 3.etape Tour of Oman, Etapesejr 3. etape
2017 (1.plads) VM i holdtidskørsel, Trade Teams Guld (Team Sunweb)
2015; 4.etape Tour des Fjords, Etapesejr 4. etape
2015; 3.etape Tour de l'Avenir, Etapesejr 3. etape
2015; 2.etape ZLM Tour, Etapesejr 2. etape (Holdtidskørsel) Danmark
2015; 1.etape ZLM Tour, Etapesejr 1. etape
2015; Tour de l'Avenir, Etapesejr Prolog
2015 ZLM Tour
2015 Sundvolden/Hadeland GP
2015 Danske mesterskab i holdløb Team TreFor-Blue Water
2015 Dansk endagsløb, A-klasse Bogenses gadeløb
2015 Hadsten Grand Prix
2015 Paris-Arras, Bjergkonkurrencen
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Sparekassen Vendsyssel Løbet, Bjergby
2014 Danske mesterskab i enkeltstart, U/23
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Herning Cykle Klub Løbet, Ikast
2014 Danske mesterskab i holdløb Team TreFor-Blue Water
2014 DCU præmieliste, A-klasse 8. plads, 39 point
2014 Tour of Taihu Lake, Ungdomskonkurrencen
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Herning Cykle Klubs åbne løb, Ikast
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Kvickly Odder Løbet
2012; 3.etape Fredsløbet; (Junior), Etapesejr 3. etape
2012; 1.etape Regio Tour (Junior), Etapesejr 1. etape (Holdtidskørsel) Danmark
2012; Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr Prolog
2012 Giro Nortorf, U/19-Junior
2012 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Roskilde Junior
2012 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 3. afdeling, Holbæk
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Odders jubilæumsløb
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior CC Hjørrings Løb
2012 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 7. afdeling, Bov
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 3. plads, 61 point
2011; 3.etape(b) Trofeo Karlsberg, Etapesejr 3. etape (b)
2011; 2.etape(b) Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr 2. etape (b), (Enkeltstart)
2011; 2.etape(a) Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr 2. etape (a)
2011; 1.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2011 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team RCR Odense
2011 Bikebuster Junior Cup, Afdeling 3. afdeling, Haderslev
2010; 6.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 6. afdeling, Svendborg
2010; 1.etape Askö Radjugendtour (U/17), Etapesejr 1. etape
2010 Bikebuster Junior Cup, Afdeling 3. afdeling, Aalborg
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hydro Løbet, Tønder
2010 Dansk endagsløb, U/17 EliteVejle Løbet
2010 Dansk endagsløb, U/17 ECR Løbet, Esbjerg (Enkeltstart)
2010 Dansk endagsløb, U/17 Pinse-enkeltstart, Viborg
2010 Dansk endagsløb, U/17 NCC Løbet, Vejen
2010 Tornado Cup U/17, Samlet
2010 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 78 point
2009; 4.etape Askö Radjugendtour (U/17), Etapesejr 4. etape
2009; 2.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 2. etape
2009 Dansk endagsløb, U/17 Dong Energy Gadeløbet, Vejen
2009 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 73 point
2008; 3.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 3. etape
2008 Tour de Himmelfart (U/15)
2008 Dansk endagsløb, U/15 Invita-løbet, Esbjerg
2008 Dansk endagsløb, U/15 Nishiki Løbet, Randers, JFM
2008 Dansk endagsløb, U/15 AB Super Best Løbet, Hjørring
2008 Dansk endagsløb, U/15 Handelsbanken Løbet, Herning
2008 Dansk endagsløb, U/15 JCD-Løbet, Aalborg (Enkeltstart)
2008 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 4. plads, 79 point
2007; 5.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 5. etape
2007; 1.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2007 Dansk endagsløb, U/15 Jydsk/Fynsk mesterskab i enkeltstart, Holstebro
2007 Dansk endagsløb, U/15 Favrskov-løbet, Hammel (2)
2007 Dansk endagsløb, U/15 Stjerneløbet, Thorsager
2007 Dansk endagsløb, U/15 NCC-løbet, Vejen
2007 Dansk endagsløb, U/15 Haderslevløbet
2007 Dansk endagsløb, U/15 Meldgaardløbet, Rødekro (1)
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 3. plads, 90 point
2007 Dansk endagsløb, U/15 Lollands Banks Løbet, Nakskov (Enkeltstart)
2006 Danske mesterskab i enkeltstart, U/13
2006 Dansk endagsløb, U/13 DS-Løbet, Hobro
2006 Dansk endagsløb, U/13 Kalundborg Løbet
2006 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly Løbet, Odder
2006 Dansk endagsløb, U/13 Meldgaard-løbet (Enkeltstart JFM)
2006 Dansk endagsløb, U/13 Cykling Odense Løbet
2006 Dansk endagsløb, U/13 SCITEQ-løbet, Hammel
2006 Dansk endagsløb, U/13 Albaniløbet, Svendborg
2006 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly/OK Løbet, Grenaa
2006 Dansk endagsløb, U/13 JCD - Løbet, Aalborg (Enkeltstart)
2006 Dansk endagsløb, U/13 Vejle CK 75 års Jubilæumsløb
2005 Dansk endagsløb, U/13 Skibbild Entreprise Løbet, Herning
2005 Dansk endagsløb, U/13 Grenaas landevejsløb
2005 Dansk endagsløb, U/13 Ringkjøbing Landbobanks Løb JFM (Enkeltstart)
2005 Dansk endagsløb, U/13 Poul Erik Beck Løbet, Kolding
2004 Dansk endagsløb, U/11 Handy-Print Løbet, Skive
2004 Dansk endagsløb, U/11 Esbjerg Løbet
2004 Dansk endagsløb, U/11 Kvickly Løbet, Odder
2004 Dansk endagsløb, U/11 Grand Prix Ringkøbing Landbobank, Enkeltstart
2004 Dansk endagsløb, U/11 Xerox Partner DOKIT Løbet, Vejle
2004 Dansk endagsløb, U/11 Nishiki Løbet, Randers
2004 Dansk endagsløb, U/11 Frost Superbest Løbet, Viborg
2004 Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
2004 Danske mesterskab i linieløb, U/11 (A)
2003 Dansk endagsløb, U/11 Sparkassen Thy Løbet
2003 Dansk endagsløb, U/11 Vestjysk Banks Tempoløb, Holstebro
2003 Dansk endagsløb, U/11 Salling Bjerg Grand Prix, Skive
2003 Dansk endagsløb, U/11 Fredericia Løbet
2003 Dansk endagsløb, U/11 Kvickly Løbet, Odder
2003 Dansk endagsløb, U/11 Bilka Løbet, Horsens
2003 Dansk endagsløb, U/11 Haderslevløbet