Kragh Andersen, Asbjørn


Født
09/04/1992

"AKA"

År Løb Kommentar
2018 Tour du Loir-et-Cher
2018 Tour du Loir-et-Cher, Pointkonkurrencen
2016; 4.etape Tour des Fjords, Etapesejr 4. etape
2015; 5.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 5. etape
2015; 5.etape Flèche du Sud, Etapesejr 5. etape
2015; 3.etape Paris-Arras, Etapesejr 3. etape
2015 Grand Prix Herning
2015 Ringerike Grand Prix
2015 Danske mesterskab i holdløb Team TreFor-Blue Water
2015 Herning Gadeløbet
2015 Dansk endagsløb, A-klasse Speditørløbet, Bov
2014; 2.etape Szlakiem Grodòw Piastowskich, Etapesejr 2. etape
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Hobro Løbet
2013; 2.etape Fredsløbet; U/23, Etapesejr 2. etape
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Kvickly Gadeløb, Vejen
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Bogenses gadeløb JFM
2013 Fyen Rundt
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Esbjerg Løbet
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Kvickly Gadeløb, Vejen
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Meldgaardløbet, Rødekro
2011 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 42 point
2010; 3.etape(b) Fredsløbet; (Junior), Etapesejr 3. etape (b)
2010; 2.etape Sparkassen Münsterland Tour (Junior), Etapesejr 2. etape
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Grand Prix Herning, Junior
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hammel Løbet
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Kvickly Odder Løbet
2010 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 3. plads, 64 point
2009 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 5. plads, 59 point
2008 Dansk endagsløb, U/17 Invita-løbet, Esbjerg
2008 Dansk endagsløb, U/17 Midt-data Løbet, Viborg
2008 Dansk endagsløb, U/17 Nishiki Løbet, Randers
2008 Dansk endagsløb, U/17 AB Super Best Løbet, Hjørring
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior CK Aarhus Løbet, Århus (Enkeltstart)
2008 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 63 point
2007; 6.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 6. afdeling, Aarhus
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 64 point
2006; 2.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 2. etape
2006; 1.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2006 Dansk endagsløb, U/17 Poul Erik Beck Løbet, Kolding
2006 Tour de Himmelfart (U/15)
2006 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Løbet, Odder (1)
2006 Dansk endagsløb, U/15 Meldgaard-løbet (Enkeltstart JFM)
2006 Dansk endagsløb, U/15 Albaniløbet, Svendborg
2006 Dansk endagsløb, U/15 DECOPLANT Grand Prix, Hadsten
2006 Dansk endagsløb, U/15 JCD - Løbet, Aalborg
2006 Dansk endagsløb, U/15 Vejle CK 75 års Jubilæumsløb (1)
2006 Danske mesterskab i enkeltstart, U/15
2006 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 1. plads, 117 point
2006 Dansk endagsløb, U/15 Kalundborg Løbet
2005 Dansk endagsløb, U/15 Pinseløbet, Hammel (2)
2005 Danske mesterskab i enkeltstart, U/15
2004 Dansk endagsløb, U/15 Fredericia Løbet (2)
2004 Dansk endagsløb, U/13 Esbjerg Løbet
2004 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly Løbet, Odder
2004 Dansk endagsløb, U/13 Grand Prix Ringkøbing Landbobank, Enkeltstart
2004 Dansk endagsløb, U/13 Xerox Partner DOKIT Løbet, Vejle
2004 Dansk endagsløb, U/13 Frost Superbest Løbet, Viborg
2004 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
2003 Dansk endagsløb, U/13 Vestjysk Banks Tempoløb, Holstebro
2003 Dansk endagsløb, U/13 Bilka Løbet, Horsens
2003 Dansk endagsløb, U/13 Haderslevløbet
2002 Dansk endagsløb, U/11 Stimorol Løbet, Vejle
2002 Dansk endagsløb, U/11 Fakta Løbet, Hammel
2002 Dansk endagsløb, U/11 Bilka Horsens Løbet
2002 Dansk endagsløb, U/11 Haderslevløbet
2002 Dansk endagsløb, U/11 Albani Løbet, Svendborg
2002 Dansk endagsløb, U/13 EDC Løbet, Kolding (2)
2002 Dansk endagsløb, U/13 Vissenbjergløbet (2)
2002 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly-Løbet, Odder (2)
2001 Dansk endagsløb, U/11 Speditørløbet, Bov