Holm, Claus


Født
27/06/1970

År Løb Kommentar
2017 Dansk endagsløb, H40 Sparekassen Thy Løbet
2017 Dansk endagsløb, H40 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Aalborg
2017 Dansk endagsløb, H40 LOXAM Løbet, Næstved
2017 Dansk endagsløb, H40 Care-point Løbet, Nyborg
2017 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H45
2017 Dansk endagsløb, B-klasse DCR - Ballerup Løbet
2017 DCU præmieliste, H40 3. plads, 98 point
2016 Dansk endagsløb, H40 Slagelse Løbet
2016 Dansk endagsløb, H40 Lindberg Sport Løbet, Hammel
2016 Dansk endagsløb, H40 Ordrup CC Løbet, Ganløse
2016 Dansk endagsløb, H40 Sydkysten Cycling Gadeløb, Nykøbing Sjælland
2016 Dansk endagsløb, B-klasse Rytgerløbet, Herlev
2015 Dansk endagsløb, H40 Skoda Løbet, Nyborg
2015 Dansk endagsløb, H40 Criterium Vitamin Well Copenhagen, FBL
2015 DCU præmieliste, H40 8. plads, 35 point
2014 Dansk endagsløb, H40 Team Cycling Ringsted og Ringsted kommunes åbne landevejsløb
2014 Dansk endagsløb, H40 ABCs åbne løb
2012 Dansk endagsløb, A-klasse CK Kronborgs Løb, Tikøb
2011 Dansk endagsløb, B-klasse Ringsteds åbne løb
2011 Dansk endagsløb, B-klasse Roskilde Cykle Ring åbne løb
2011 Dansk endagsløb, B-klasse Lyngby CCs åbne løb
2010 Dansk endagsløb, B-klasse Slagelse Cyklerings åbne løb
2010 Dansk endagsløb, B-klasse SMC Løbet (SM)
2010 Dansk endagsløb, B-klasse ABC - Maxim Løbet
2010 Dansk endagsløb, B-klasse Hvidovre CK Kriterium
2010 Dansk endagsløb, B-klasse Roskilde Cykle Rings åbne løb
2010 Dansk endagsløb, B-klasse Eik-Bank Løbet, Helsingør
2009 Dansk endagsløb, B-klasse Danske Bank Løbet, Nyborg
2009 Dansk endagsløb, B-klasse SMC Løbet, Amager
2009 Dansk endagsløb, B-klasse HFCK og Ordrup CC's åbne løb
2008 Dansk endagsløb, C-klasse Comeat-løbet, Hvidovre
2008 Dansk endagsløb, C-klasse DIBA løbet, Næstved
2007 Dansk endagsløb, C-klasse Enkeltstart, Hillerød
2006 Dansk endagsløb, C-klasse HOME Løbet, Holbæk
2003 Dansk endagsløb, B-klasse Designa Løbet, Silkeborg
1998 Dansk etapeløb, A-klasse DanBolig Løbet, Samlet
1998 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 83 point
1992 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 61 point
1991 Fyen Rundt
1991 Dansk endagsløb, A-klasse Holstebro
1991 Dansk endagsløb, A-klasse Hvidovre
1991 Dansk endagsløb, A-klasse Nyborg
1991 Dansk endagsløb, A-klasse Odsherred
1991 Dansk endagsløb, A-klasse Svendborg
1991 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 66 point
1989 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 56 point
1988 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior København A
1988 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior
1988 Nordisk mesterskab i pointløb, Junior
1988 Ordrupbanens præmieliste, Junior 4. plads
1987 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior København A
1986 Københavns distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 58 point