Helleskov Busk, Elias


Født
02/06/1994

År Løb Kommentar
2016 UIV Cup, Bremen
2016 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 kilometer) 21/1-2016
2016 Dansk banestævne, Elite Kay Werners Mindeløb, 5. afdeling Udskilningsløb
2016 Dansk banestævne, Elite Kay Werners Mindeløb, 7. afdeling Pointløb
2016 Dansk banestævne, Elite Kay Werners Mindeløb, Samlet
2015/2014 UIV talent Cup, Samlet
2015 UIV Cup, Bremen
2015 Dansk banestævne, Elite Gert Franks Æresløb, Parløb
2015 Dansk banestævne, Elite Derny-Pace (2) (30 omgange) 03.12.2015
2014 UIV Cup/Amatør Cup, København
2014 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 kilometer) 23/10-14
2013 Dansk banestævne, Elite Jørgen Leths æresløb, Erik Lindes Mindeløb, 30/8-13
2012 (1.plads) EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Guld
2012 Danske mesterskab i parløb, Junior
2012 Dansk banestævne, Elite 2-timers parløbs Omnium, 4. afdeling - Derny-pace 7,5 km.
2012 Dansk banestævne, Elite 2-timers parløbs Omnium, 6. afdeling - 2. Balustradespurt
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior Toyota Louis Lund A/S Løbet, Varde
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior FBLs Jubilæumsløb
2011 Danske mesterskab i parløb, Junior
2011 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Udskilningsløb, 17/11-11
2011 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Udskilningsløb, 1/12-11
2011 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (4 kilometer) 15/12-11
2011 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Udskilningsløb, 15/12-11
2011 Kim Refshammers Mindeløb
2011 Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Pointkonkurrencen
2010; 3.etape Critérium Européens des Jeunes U/17, Etapesejr 3. etape
2010; 2.etape Critérium Européens des Jeunes U/17, Etapesejr 2. etape
2010; 1.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 1. etape
2010; 1.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 1. etape
2010 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Claus Dalsgaard a/s Ungdoms Cup, Scratch (16 omgange)
2010 Dansk banestævne, Øvrige Pointløb (18 omgange), 18/11-10
2010 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
2010 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (4 kilometer) 16/12-10
2010 Critérium Européens des Jeunes U/17
2010 Giro Nortorf, U/17
2010 Critérium Européens des Jeunes U/17, Pointkonkurrencen
2010 Tour de Himmelfart (U/17), Pointkonkurrencen
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Holdsprint, 26/11-09
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Claus Dalsgaard a/s Ungdoms Cup, Scratch (4 kilometer)
2008; 5.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 5. etape
2008; 4.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 4. etape
2008; 2.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 2. etape
2008 Dansk banestævne, Junior/Ungdom B.U.s præmieløb, Pointløb (15 omgange) 27/11-08
2008 Mini 6-dagesløb, København
2008 Dansk endagsløb, U/15 LFCK Løbet, Lolland
2008 Dansk endagsløb, U/15 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2008 Dansk endagsløb, U/15 Hammel Løbet (1)
2007; 3.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 3. etape
2007; 2.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 2. etape
2007 Dansk endagsløb, U/15 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2007 Dansk endagsløb, U/15 SMC-Løbet, Amager
2006 Dansk endagsløb, U/15 XTREME løbet, Sønderborg (2)
2006 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
2005 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
2004 Dansk endagsløb, U/11 Albaniløbet, Svendborg