Guldhammer, Rasmus


Født
09/03/1989

År Løb Kommentar
2018 Dansk endagsløb, A-klasse AGU Løbet, Horsens
2017; 4.etape Kreiz Breizh, Etapesejr 4. etape
2017; 2.etape Circuit des Ardennes, Etapesejr 2. etape
2017 Sundvolden/Hadeland GP
2017 Ringerike Grand Prix
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Aalborg Cykle-Ring Løbet
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2015 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
2014; 5.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 5. etape
2014; 4.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 4. etape
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Nishiki Løbet, Randers
2014 Sundvolden/Hadeland GP
2014 Danske mesterskab i holdløb Team TreFor-Blue Water
2014 DCU præmieliste, A-klasse 10. plads, 35 point
2013 Danske mesterskab i holdløb Blue Water Cycling
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Pinseløbet, Hammel
2011; 2.etape(b) Triptyque des Monts et Châteaux-Frasnes, Etapesejr 2. etape (b)
2011 Rund um Ascheffel
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Elite Vejle Løbet
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Toyota Louis Lund Løbet, Varde
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Nishiki Løbet, Randers
2010 Sparekassen Himmerland Grand Prix
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Speditørløbet, Bov
2010 PostNord Danmark Rundt, Ungdomskonkurrencen
2009; 2.etape Grand Prix de Portugal, Etapesejr 2. etape
2009; 1.etape Grand Prix de Portugal, Etapesejr 1. etape
2009 Liege-Bastogne-Liege, U23/Amatører
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Designa Løbet, Silkeborg
2009 Danske mesterskab i linieløb, U/23
2009 Danske mesterskab i holdløb Team Capinordic
2009 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 26 point
2009 PostNord Danmark Rundt, Ungdomskonkurrencen
2008 Dansk endagsløb, A-klasse Hammel Løbet
2008 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 33 point
2007; 2.etape 3 Etappen Rundfahrt (Junior), Etapesejr 2. etape
2007 Danske mesterskab i linieløb, Junior
2007 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Festina Vejle
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Kvickly Odder Løbet
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hydro-løbet, Tønder
2007 Bikebuster Junior Cup, Samlet
2007 Trofee der Vlaamse Ardennen, Junior
2007 3 Etappen Rundfahrt (Junior)
2007 Dansk etapeløb, U/19-Junior 2 Dage ved Århus, Søndag
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 90 point
2007 Thorkild Madsen Fondens Legat
2006 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Festina Vejle
2006 Dansk endagsløb, U/19-Junior Linnemann Løbet, Fredericia
2006 Dansk endagsløb, U/19-Junior Speditørløbet, Bov
2006 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 57 point
2005 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 4. plads, 48 point
2005 Dansk endagsløb, U/17 JCD-løbet, Aalborg
2003 Dansk endagsløb, U/15 Holdløb, Jysk-Fynsk Mesterskab