Frey, Mogens


Født
02/07/1941

År Løb Kommentar
1973 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Simperløbet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Kosmetika Løbet (Enkeltstart)
1973 Dansk endagsløb, A-klasse DKE Løbet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Esbjerg
1973 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 70 point
1973 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 28 point
1972 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 5. plads
1970; 9.etape Tour de France, Etapesejr 9. etape, Sarrlouis-Mulhouse, 269,5 km., Disk. J. Agostinho
1970; 3.etape(b) Midi Libre, Etapesejr 3. etape (b)
1969 (2.plads) VM i 100 km. holdløb Sølv
1969 Herning Gadeløbet
1969 Stjerneløbet
1969 Dansk endagsløb, A-klasse Foskanerløbet
1969 Dansk endagsløb, A-klasse Kosmetika Løbet (Enkeltstart)
1969 Dansk endagsløb, A-klasse Gladsaxeløbet (Enkeltstart)
1969 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 89 point
1968 (2.plads) OL i indiv. forfølgelsesløb Mexico: Sølv
1968 (1.plads) VM i indiv. forfølgelsesløb, Amatører Guld
1968 (1.plads) OL i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Guld
1968 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
1968 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1968 Stjerneløbet
1968 Dansk endagsløb, A-klasse Foskanerløbet
1968 DBCs 10 km mesterskab
1968 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 35 point
1968 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 12 point
1968 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 2. plads
1967 (2.plads) VM i indiv. forfølgelsesløb, Amatører Sølv
1967 Danske mesterskab i linieløb
1967 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
1967 Stjerneløbet
1967 Dansk Par-Omnium
1967 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 62 point
1966 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
1966 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 45 point
1966 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 2. plads
1965 Nordisk mesterskab i holdløb
1965 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads
1964 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
1964 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1964 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 4. plads
1963 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1963 Dansk endagsløb, A-klasse Franks Radio Løb
1963 Dansk endagsløb, A-klasse Basta Løbet
1963 Dansk endagsløb, A-klasse Tower Løbet
1963 Dansk endagsløb, A-klasse Sorgenfriløbet
1963 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads
1963 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 4. plads
1962 Dansk endagsløb, A-klasse Rutana Løbet
1961 Dansk endagsløb, A-klasse Københavnsmesterskabet
1961 Dansk endagsløb, A-klasse Supermetal Løbet
1961 Dansk endagsløb, A-klasse Monark Løbet
1961 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads