Degn Larsen, Casper


Født
04/01/1992

År Løb Kommentar
2012 Dansk banestævne, Elite Point parløb (Tre afdelinger) 12/1-12
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Reprohuset Løbet, Ikast
2011 Dansk endagsløb, B-klasse Svendborg Løbet
2011 Dansk endagsløb, B-klasse Handy-Print Løbet, Skive
2011 Dansk endagsløb, B-klasse NCC Løbet, Vejen
2011 Dansk endagsløb, C-klasse Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2011 Dansk endagsløb, C-klasse JCD Løbet, Aalborg
2010 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Derny-pace (7,5 kilometer), 21/1-10
2010 Giro Nortorf, U/19-Junior
2010 Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Pointkonkurrencen
2009 Dansk endagsløb, U/19-Junior Midt Data Løbet, Viborg
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) Finale, Linieløb (6 kilometer)
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) Finale, Pointløb (8 kilometer)
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (3 kilometer), 26/11-09
2008; 1.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 1. etape
2008 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Handicap (10 omgange) 30/10-08
2008 Youth Tour (U/17)
2008 Danske mesterskab i cykelcross, U/17
2008 Danske crossløb, U/17 Kvickly Vejen Crossløbet
2007 Dansk endagsløb, U/17 Midt-data Løbet, Viborg (1)
2007 Dansk endagsløb, U/17 Intersport Løbet, Vejle
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 50 point
2007 Dansk endagsløb, U/17 Speditørløbet, Bov (1)
2006; 4.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 4. etape
2006; 3.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 3. etape
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, 1.etape (1)
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, 2.etape (1)
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, Samlet (1)
2006 Dansk endagsløb, U/15 Grand Prix Jyske Bank, Silkeborg
2006 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (A)
2006 Dansk endagsløb, U/15 Grand Prix Aalborg
2006 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 4. plads, 92 point
2005 Dansk endagsløb, U/15 Sparekassen Thy Løbet
2005 Dansk endagsløb, U/15 Hydro-løbet, Tønder (1)
2005 Dansk endagsløb, U/15 Speditørløbet, Bov (1)
2005 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 4. plads, 88 point
2004 Dansk endagsløb, U/13 Skibbild Entreprise Løbet, Herning
2004 Dansk endagsløb, U/13 Handy-Print Løbet, Skive
2004 Dansk endagsløb, U/13 Nishiki Løbet, Randers
2004 Dansk endagsløb, U/13 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2004 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Thy løbet
2004 Dansk endagsløb, U/13 Grenaa CCs Jubilæumsløb
2004 Dansk endagsløb, U/13 Albaniløbet, Svendborg
2004 Dansk endagsløb, U/13 Meldgaardøbet, Rødekro (1)
2004 Dansk endagsløb, U/13 Rundt om Vandtårnet, Esbjerg
2004 Dansk endagsløb, U/13 Fredericia Løbet
2004 Dansk endagsløb, U/13 Dansk Bolig & Erhversudviklingsløbet, Sønderborg
2003 Dansk endagsløb, U/13 Fakta Løbet, Hammel
2003 Dansk endagsløb, U/13 Dansk Bolig og Erhvervsudviklingløbet, Sønderborg
2003 Dansk endagsløb, U/13 Fredericia Løbet
2003 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly Løbet, Odder
2003 Dansk endagsløb, U/13 Dong Løbet, Vejen
2003 Dansk endagsløb, U/13 Speditørløbet, Bov
2002 Dansk endagsløb, U/11 Hydro Løbet, Tønder