Bugge Andersen, Mads


Født
16/08/1971

År Løb Kommentar
2017 DCU præmieliste, H40 5. plads, 96 point
2016 Dansk endagsløb, H40 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2015 Dansk endagsløb, H40 ABC's åbne løb
2015 Dansk endagsløb, H40 KCK Herlev - Rytger Løbet/SM linieløb
2015 Dansk endagsløb, H40 Ordrup CC Åbne Løb
2015 DCU præmieliste, H40 3. plads, 39 point
2014 Dansk endagsløb, H40 Herning Cykle Klub Løbet, Ikast
2014 Dansk endagsløb, H40 Frederiksbergløbet FBL
2013 Dansk banestævne, Øvrige Barbados pointløb (20 omgange) 10/1-13
2013 Dansk banestævne, Elite 2 timers parløb, 17/1-13
2013 Dansk banestævne, Elite Jørgen Leths æresløb, Spurtserie, 30/8-13
2013 Dansk endagsløb, H40 Georg Berg Løbet, Slagelse
2013 Dansk endagsløb, H40 Frederiksbergløbet
2012 DBCs Derny-pace mesterskab
2012 Dansk banestævne, Elite 2-timers parløbs Omnium, 2. afdeling - Udskilningsløb
2012 Dansk endagsløb, H40 Sorø BC åbne løb
2011 DBCs Derny-pace mesterskab
2011 Dansk banestævne, Elite Point parløb (Tre afdelinger) 13/1-11
2011 Dansk banestævne, Elite Linieløb (3 Kilometer med føring af én motor) 27/1-11
2011 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 minutter), 1/12-11
2010 Dansk banestævne, Elite Parløb (45 minutter), 21/1-10
2010 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 minutter), 28/10-10
2009 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 2. afd., Pointløb (10 kilometer)
2008 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 kilometer), 11/12-08
2008 Dansk banestævne, Øvrige Scratch (4 kilometer) 3/4-08
2007 DBCs 10 km mesterskab
2007 Dansk 2-timers parløbs Omnium
2007 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, Udskilningsløb, 29/12-07
2007 Dansk banestævne, Øvrige Scratch (6 kilometer) 20/9-07
2007 Dansk banestævne, Øvrige Pointløb (8 kilometer) 20/9-07
2007 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (45 minutter) 4/1-07
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Segafredo Løbet, Hvidovre
2006 Dansk banestævne, Elite B.U.s Par-omnium, Samlet, 14/12-06
2006 Dansk banestævne, Elite B.U.s Par-omnium, 3. afdeling, Derny pace for sorte rygnumre (10 kilometer) 14/12-06
2006 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 1. afdeling, Scratch (10 kilometer)
2005 Dansk banestævne, Elite Omnium Ballerup, 3. afd., Pointløb (40 omgange)
2005 Dansk 2-timers parløbs Omnium
2003 Dansk endagsløb, A-klasse McDonaldsløbet, Bornholm
2002 Dansk endagsløb, A-klasse Landevejsløbet i Slagelse
1999 UIV Cup/Amatør Cup, København
1989 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 56 point
1989 Ordrupbanens præmieliste, Junior 1. plads