Braikia, Tayeb


Født
08/03/1974

År Løb Kommentar
2001 Clásica de Almería
1999; 4.etape Tour de l'Eurometropole/Circuit Franco-Belge, Etapesejr 4. etape
1999; 1.etape Tour de l'Eurometropole/Circuit Franco-Belge, Etapesejr 1. etape
1999 Tour de l'Eurometropole/Circuit Franco-Belge
1999 København, 6-dagesløb
1999 Post Cuppen, Afdeling 3. afdeling, Lyngby
1999 Dansk endagsløb, A-klasse Allerød Gadeløbet
1998 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Acceptcard
1998 Odensebanens præmieliste, A-klasse/Amatør/Senior 3. plads
1998 Ronde van Overijssel
1997; 5.etape Cinturón Ciclista a Mallorca, Etapesejr 5. etape
1997; 1.etape Cinturón Ciclista a Mallorca, Etapesejr 1. etape
1997 Grenoble, 6-dagesløb
1997 DBCs 10 km mesterskab
1997 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Scandinavian Open
1997 UCI World Cup, Parløb 5. afdeling Athen
1996 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Kbh.
1996 Danske mesterskab i linieløb, U/23
1996 Dansk endagsløb, A-klasse Hammel Løbet
1996 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
1996 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 41 point
1996 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 4. plads
1995 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
1994 Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior 4. plads
1992 Danske mesterskab i sprint, Junior
1992 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
1992 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Århus
1992 Nordisk mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
1992 Nordisk mesterskab i sprint, Junior
1992 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 72 point
1991 Danske mesterskab i sprint, Junior
1991 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
1991 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Århus
1991 Nordisk mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
1991 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior
1991 Nordisk mesterskab i pointløb, Junior
1990 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 76 point