Berling, Michael


Født
24/04/1982

År Løb Kommentar
2017 Dansk banestævne, Elite Kay Werners Mindeløb, 6. afdeling Spurtløb, Hvide numre
2016 Dansk banestævne, Øvrige Udskilningsløb, B-klasse, 30/1-2016
2016 Dansk banestævne, Øvrige Omnium sammenlagt, B-klasse, 30/1-2016
2016 Dansk banestævne, Elite Omnium Aarhus, 3. afdeling Den Længste Omgang, Klasse A, 03.06.2016
2014 Dansk banestævne, Elite Kay Werners mindeløb, Udskilningsløb
2014 Dansk banestævne, Øvrige Omnium, Klasse B, 9/10-14
2014 Dansk banestævne, Øvrige Cykelbanernes Cup, mini-omnium, Odense, B-klasse 16.11.2014
2013 Dansk banestævne, Elite Gunnar Asmussens Æresløb, Pointløbs handikap
2013 Dansk banestævne, Elite Gunnar Asmussens Æresløb, Samlet
2013 Dansk banestævne, Elite Jørgen Leths æresløb, Harley Pace Heat 2, 30/8-13
2013 Dansk banestævne, Elite Jørgen Leths æresløb, Slutstilling efter Finale Jagt, 30/8-13
2011 Dansk banestævne, Elite Parløb (45 minutter) 27/1-11
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Bogenses gadeløb, JFM
2011 Dansk banestævne, Elite Gunnar Asmussens æresløb, Scratch 1 omgang + 33 meter
2011 Dansk banestævne, Elite Gunnar Asmussens æresløb, Australsk forfølgelsesløb (10 omgange)
2011 Dansk banestævne, Elite Gunnar Asmussens æresløb, Samlet
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Hydro Løbet, Tønder
2011 September Cup
2010 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, 30 minutters jagt, 14/1-10
2010 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, 2. Balustadespurt, 14/1-10
2010 Midlands International CiCLE Classic
2010 Post Cuppen, Afdeling 2. afdeling, Sorø
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Concordia Forsikring Grand Prix, Odense
2010 Post Cuppen, Samlet
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Hydro Løbet, Tønder
2009 Dansk endagsløb, A-klasse ElboBladets Gadeløb, Fredericia
2009 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 kilometer), 26/11-09
2009 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 minutter), 8/1-09
2009 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 5. afd., Linieløb (20 omgange)
2009 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 5. afd., Pointløb (30 omgange)
2009 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 5. afd., Udskilningsløb
2008 Dansk endagsløb, A-klasse NCC-løbet, Vejen
2008 Dansk endagsløb, A-klasse Poul Erik Bech løbet, Kolding
2008 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, Finale, Samlet
2008 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, Finale, Linieløb (7,5 kilometer)
2008 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 minutter) 30/10-08
2008 Dansk banestævne, Elite Parløb (45 minutter) 10/1-08
2008 September Cup
2007 Fyen Rundt
2007 Dansk 2-timers parløbs Omnium
2007 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, Udskilningsløb, 29/12-07
2007 Dansk banestævne, Elite Parløb (45 minutter) 6/12-07
2007 Dansk banestævne, Elite Omnium Ballerup, Pointløb (7,5 kilometer)
2007 Dansk banestævne, Elite Scratch (4 kilometer) 4/1-07
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Indledningsløb i Østjylland, Århus
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Nordfyns Banks Gadeløb, Bogense
2005 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb TEAM ODENSE ENERGI
2005 Danske mesterskab i parløb
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Nordfyns Banks Gadeløb, Bogense
2005 Dansk banestævne, Elite Linieløb med dernymotor (5 kilometer) 29/12-05
2005 Dansk banestævne, Elite Pointløb (30 omgange) 15/12-05
2005 UIV Cup/Amatør Cup, København
2004 (2.plads) EM i parløb, U/23 Sølv
2004 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb TEAM ODENSE ENERGI
2004 Danske mesterskab i parløb
2004 UIV Cup, München
2004 Rund um Ascheffel
2003 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb GRØN SYNERGI
2003 UIV Cup, Gent
2001 Dansk endagsløb, B-klasse Esbjerg Løbet
2001 Dansk endagsløb, B-klasse DONG Løbet, Vejen
2001 Dansk endagsløb, B-klasse Koldingløbet
2000 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Jylland/Fyn
1999 Danske mesterskab i pointløb, Junior
1998 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 65 point
1998 Thorkild Madsen Fondens Legat