Aistrup, Nikola


Født
22/08/1987

År Løb Kommentar
2015 Dansk banestævne, Elite Udskilningsløb, 8/1-2015
2014 Dansk endagsløb, A-klasse ABCs åbne løb
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Sorgenfriløbet, Lyngby CC
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Helge Andersen Løbet, Ballerup
2014 DCU præmieliste, A-klasse 1. plads, 50 point
2014 Dookola Mazowsza, Bjergkonkurrencen
2013; 5.etape Randers Bike Week (A-klasse), Etapesejr 5. etape
2013; 1.etape Randers Bike Week (A-klasse), Etapesejr 1. etape
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Haderslevløbet
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Indledningsløb for de Nordjyske klubber, Grenaa
2012 Ringenloppet
2012 PostNord Danmark Rundt, Bakkekonkurrencen
2011 Post Cuppen, Afdeling 1. afdeling, Køge (To vindere)
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Spar Nord Grand Prix, Aalborg
2010 Dansk endagsløb, A-klasse SMC Løbet (SM)
2010 Dansk endagsløb, A-klasse NCC Løbet, Vejen
2010 Dansk endagsløb, A-klasse GP Bikebuster, Hvidovre
2008 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Team GLS Pakke Shop
2008 Dansk endagsløb, A-klasse Grand Prix Gittermand, Hvidovre
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Lennart Brink, Trio Biler og Maler Trøigaard-Løbet, Gladsaxe
2007 Ringenloppet
2006 Dansk endagsløb, A-klasse SM i Linieløb, Slagelse
2006 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 36 point
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Eik Bank/CK Kronborg
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Alpha Solutions Criterium, Frederiksberg
2005 Dansk banestævne, Øvrige Linieløb, 1/12-05
2005 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) Finale, Pointløb (20 omgange)
2005 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 4. plads, 48 point
2004 Dansk endagsløb, U/19-Junior Forenede Services Partidskørsel, Værløse/Farum
2004 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 74 point
2003 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 58 point
2003 Dansk endagsløb, U/17 Esbjerg Løbet
2003 Dansk endagsløb, U/17 Designa Løbet, Silkeborg
2003 Dansk endagsløb, U/17 Fakta Løbet, Hammel (1)