Aaen Jørgensen, Jonas


Født
20/04/1986

År Løb Kommentar
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Slagelse Løbet
2018 Dansk endagsløb, A-klasse HFCKs åbne landevejsløb, Hedehusene
2017 Dansk endagsløb, A-klasse HH Byløb - Tour de Haslev
2017 Hadsten Grand Prix
2016 Dansk Par-Omnium
2016 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, 1. afdeling - 6 km scratch, 7/1-16
2016 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, 2. afdeling - udskilningsløb, 7/1-16
2016 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, 3. afdeling - 7,5 km dernypace (heat 2, sorte numre), 7/1-16
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Sparekassen Thy Løbet
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Ordrup CC Løbet, Ganløse
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Nybolig Gadeløb, Hvidovre
2016 DCU præmieliste, A-klasse 10. plads, 45 point
2015 Dansk endagsløb, A-klasse Haslev Handelsstands Byløb
2015 Ringenloppet
2015 Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Sønderborg
2015 Post Cuppen, Afdeling 5. afdeling, Helsinge
2014 Scandinavian Race, Uppsala
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Pinseløbet, Hammel
2014 Hadsten Grand Prix
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Jutlander Bank Grand Prix, Skive
2012 Tour de Charlottenlund
2011 Grand Prix d'Isberque
2010 Aalborg Grand Prix
2010 CSC Copenhagen Cycling
2009; 5.etape Slovakiet Rundt, Etapesejr 5. etape
2009; 4.etape Slovakiet Rundt, Etapesejr 4. etape
2009; 1.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 1. etape
2009; 1.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 1. etape
2009 Scandinavian Race, Uppsala
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Nordfyns Banks Gadeløb, Bogense
2009 Danske mesterskab i holdløb Team Capinordic
2009 Dansk endagsløb, A-klasse SMC Løbet, Amager
2009 CSC Copenhagen Cycling
2008 Dansk endagsløb, A-klasse Nordfyns Banks Gadeløb, Bogense
2008 Antwerpse Havenpijl
2007; 2.etape(b) Triptyque des Monts et Châteaux-Frasnes, Etapesejr 2. etape (b)
2007; 2.etape Grand Prix de Portugal, Etapesejr 2. etape
2007 Herning Gadeløbet
2007 Dansk endagsløb, A-klasse DanBolig Løbet, Greve
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Nordfyns Banks Gadeløb, Bogense
2007 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
2007 Grand Prix Stad Zottegem
2007 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 34 point
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Linnemann Løbet, Fredericia
2005 Dansk endagsløb, B-klasse HANDY PRINT LØBET, Skive
2003 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 5. plads, 46 point
2002 Dansk endagsløb, U/17 Stimorol Løbet, Vejle (1)